You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 2 Next »

Uue õppetunni andmete sisestamiseks määrake tunni lisamise vormil Tunni liik rippmenüüst Õppetund (vt joonis 70, p 1). Ekraanile kuvatakse tunni lisamise vorm. Määrake rippmenüüst Õppetöö liik loeng, seminar, praktikum, kollokvium, individuaaltund või e-õpe (vt joonis 70, p 2). E-õpe tunni lisamisest lugege eraldi peatükist 5.2.3.1. „E-õppe tunni lisamine".

NB! Tunni lisamise ja muutmise vormi nende andmete täitmisest, mis on eri tunni liikidel samad, nt toimumisaja määramine, ainekava, õppejõu ja toimumiskoha valimine, lugege täiendavalt peatükist 5.1. Tunni andmestik".

  • Vajadusel otsige aine ja ainekava, millele te õppetundi luua soovite, selleks vajutage real Aine ja ainekava nupule Otsi. Täiendavalt saate selle kohta lugeda peatükist 5.1.2. „Ainekava info valimine tunni andmetesse".
  • Sisestage tunni toimumise aeg: nädalad (õppenädalad), päev (E - P), algus (kellaaeg) ja lõpp (kellaaeg). Kui sisestatava õppetunni toimumise kuupäev peab jääma mingil põhjusel väljapoole ainekava semestrit, täitke märkeruut ära kontrolli nädalaid, vastasel korral kuvatakse teile tunni salvestamisel teade: Nädalad ei mahu semestri sisse. Täpsemalt lugege toimumisaja sisestamisest peatükist 5.1.3. „Tunni toimumisaja sisestamine".
  • Kui eelnevalt on salvestatud tunniplaanide üldandmed, siis on teil võimalik õppetund siduda real Seotud tunniplaanid sobivate tunniplaanidega. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.5 „Tunni lisamine tunni- ja eksamiplaanidesse". Korraga mingi koguse tundide sidumisest sobiva tunni- või eksamiplaaniga lugege peatükist 6.6.Tunni- ja eksamiplaani sisu haldamine".
  • Lisage tunni andmetesse õppejõu nimi. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.6. „Õppejõu lisamine tunni andmetesse".
  • Kui tunni andmetesse lisatud õppejõud on ainekavas seotud rühmadega, pakutakse teile real Rühm valimiseks õppejõuga seotud rühmade tähiseid. Siduge tund vajadusel sobiva(te) rühma(de)ga. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.7. „Tunni sidumine rühmaga".
  • Määrake tunni toimumise koht. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.4. „Tunni toimumiskohta määramine".
  • Määrake rippmenüüst õppekeel õppetöö läbiviimise keel (vaikimisi eesti keel) ja täitke märkeruut tõlkega, kui tund toimub tõlkega.
  • Tunniga seotud täiendava info saate sisestada sisestusvälja Märkused, välja sisu on nähtav kõigile ÕISi kasutajatele tunniplaanides ja nende väljatrükkides. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.8. Märkuste lisamine".
  • Kontrollige üle tunni omanik (üksus). Täpsemalt lugege tunni omaniku funktsioonist peatükist 5.1.9. „Tunni omaniku määramine".

Tunni salvestamiseks vajutage nupule Salvesta. Enne tunni andmete salvestamist kontrollitakse automaatselt, ega õppejõud ei ole samal ajal seotud juba mõne teise tunniga ning kas õpperuum on sellel kellaajavahemikul vaba. Kui õppejõud on hõivatud ja/või ruumis toimub sellel ajal juba mõni tund, kuvatakse selle kohta hoiatus. Kui kattumisi ei ole, siis salvestatakse tunni andmed ning tekib olekus Loomisel tund.
Äsjaloodud tund on esialgu ÕISis nähtav ainult eriõigustega kasutajatele, avalikud kasutajad, õppija ja õppejõu õigustega kasutajad selles olekus tunde ei näe. Tundide olekutest ja nende muutmisest lugege täpsemalt peatükist 5.3. Tunni olekud ja olekute muutmine".

  • No labels