You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 2 Next »

Kontrolltöö on tunni liik, mida saate kasutada vahearvestuste tegemiseks ja nende eest saadavate tulemuste ÕISi sissekandmiseks.

  • Kontrolltööde eest saadavad punktid saate kanda kontrolltööde kaupa ÕISi ning lisada need hiljem automaatselt eksamiprotokolli vahetulemuste veergudesse.
  • Võimalik on fikseerida kontrolltöö(de) eest saadav minimaalne punktisumma, mille täitmine on eelduseks, et õppijal avaneks võimalus eksamile registreeruda.

Täpsemalt lugege nendes võimalustest järgmistest peatükkidest.
Kontrolltööd jagunevad:

  • registreerumisega kontrolltöö, millele saab registreeruda
  • informatiivne kontrolltöö, millele registreerumist ei toimu

Uue kontrolltöö andmete sisestamiseks määrake tunni lisamise vormil Tunni liik rippmenüüst kontrolltöö. Ekraanile kuvatakse kontrolltöö lisamise vorm (vt joonis 77).

NB! Tunni lisamise ja muutmise vormi nende andmete täitmisest, mis on eri tunni liikidel samad, nt toimumisaja määramine, ainekava, õppejõu ja toimumiskoha valimine, lugege täiendavalt peatükist 5.1. Tunni andmestik".

  • Vajadusel otsige aine ja ainekava, millele te õppetundi luua soovite, selleks vajutage väljal Aine ja ainekava nupule Otsi. Täiendavalt saate selle kohta lugeda peatükist 5.1.2. „Ainekava info lisamine tunni andmetesse".
  • Sisestage tunni toimumise aeg: kuupäev, algus (kellaaeg) ja lõpp (kellaaeg). Kui sisestatava eksam või arvestuse toimumise kuupäev peab jääma mingil põhjusel väljapoole ainekava semestrit, täitke märkeruut ära kontrolli nädalaid, vastasel korral kuvatakse teile tunni salvestamisel teade: Nädalad ei mahu semestri sisse. Täpsemalt lugege toimumisaja sisestamisest peatükist 5.1.3. „Tunni toimumisaja sisestamine".
  • Sellise kontrolltöö vormistamiseks, millele õppijad saaksid ise ÕISi vahendusel registreeruda, täitke sisestusväli Kontrolltööle registreerimise tähtaeg (kui see on tühi, siis üliõpilased ise registreeruda ei saa) (vt joonis 79, p 1). Õppijad saavad sellisel juhul kontrolltööle registreeruda kuni selle kuupäeva südaööni. Kui registreerumise tähtaja sisestusväli tühjaks jätta, siis sellele kontrolltööle ei saa registreeruda.
  • Registreerumisega kontrolltööle saate määrata ka registreerujate piirarvu, selleks täitke tunni lisamise või muutmise vormil sisestusväli Piirarv.
  • Kontrolltööle on võimalik sisestada Minimaalne punktide kogusumma hindamisele pääsemiseks (vt joonis 79, p 3).

Kontrolltööde eest saadud tulemused on võimalik sisestada ÕISi ning alles siis kui õppija on saanud selle kontrolltöötunni eest vastava arvu punkte ja need punktid on ÕISi kantud, tekib talle link eksamile registreerumiseks (eeldusel, et ÕISi on sisestatud juba ka eksamitund, millele õppijad saavad registreeruda). Minimaalse punktisumma saate sisestada ka ainekavasse (vt joonis 78), sellisel juhul tuleb minimaalne punktisumma kokku saada kõigi aines tehtavate kontrolltööde summana.

Kui õppeaine sama sisuga kontrolltööl on mitu erinevat toimumisaega, siis tuleb need määrata ühte gruppi kuuluvaks. Õppija saab sellisel juhul valida ühe gruppi kuuluva kontrolltöö. Kontrolltööde gruppi määramiseks valige kontrolltöö lisamise või muutmise vormil Kontrolltöö grupp rippmenüüst lisatavale või muudetavale kontrolltööle paariliseks sobiv kontrolltöö (vt joonis 79, p 3). Kui kontrolltööd on ühte gruppi määratud, siis muutes ühe kontrolltöö registreerimistähtaega (nt lisada see või ära võtta), kajastuvad muutused ka teistes sama grupi kontrolltöödes.

  • Määrake tunni toimumise koht. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.4. „Tunni toimumiskoha määramine".
  • Kui eelnevalt on salvestatud tunni- ja eksamiplaanide üldandmed, siis on teil võimalik eksam või arvestus siduda väljal Seotud eksami- ja tunniplaanid sobiva(te) tunni- ja/või eksamiplaani(de)ga. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.5 „Tunni lisamine tunni- ja eksamiplaanidesse". Korraga mingi koguse tundide sidumisest sobiva tunni- või eksamiplaaniga lugege peatükist 6.6. Tunni- ja eksamiplaani sisu haldamine".
  • Lisage tunni andmetesse õppejõu nimi. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.6. „Õppejõu lisamine tunni andmetesse".
  • Kui tunni andmetesse lisatud õppejõud on ainekavas seotud rühmadega, pakutakse teile väljal Rühm valimiseks õppejõuga seotud rühmade tähiseid. Siduge tund vajadusel sobiva(te) rühma(de)ga. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.7. „Tunni sidumine rühmaga".
  • Määrake rippmenüüst õppekeel õppetöö läbiviimise keel (vaikimisi eesti keel) ja täitke märkeruut tõlkega, kui tund toimub tõlkega.
  • Tunniga seotud täiendava info saate sisestada väljale Märkused. Välja sisu on nähtav kõigile ÕISi kasutajatele tunniplaanides ja nende väljatrükkides. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.8 „Märkuste lisamine".
  • Kontrollige üle eksami või arvestuse omanik (üksus). Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.9. „Tunni omaniku määramine".

Tunni salvestamiseks vajutage nupule Salvesta. Enne tunni andmete salvestamist kontrollitakse automaatselt, ega õppejõud ei ole samal ajal seotud juba mõne teise tunniga ning kas õpperuum on sellel kellaajavahemikul vaba. Kui õppejõud on hõivatud ja/või ruumis toimub sellel ajal juba mõni tund, kuvatakse selle kohta hoiatus. Kui kattumisi ei ole, siis salvestatakse tunni andmed ning tekib olekus Loomisel tund. Äsjaloodud tund on esialgu ÕISis nähtav ainult eriõigustega kasutajatele, avalikud kasutajad, õppija ja õppejõu õigustega kasutajad selles olekus tunde ei näe. Tundide olekutest ja nende muutmisest lugege täpsemalt peatükist 5.3. „Tunni olekud ja olekute muutmine".

  • No labels