You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 3 Next »

Eksamid ja arvestused jagunevad:

  • registreerumisega eksam või arvestus
  • informatiivne eksam, millele ei ole registreerumist

Registreerumisega eksami või arvestuse saate vormistada ka personaalsete eksamiaegadega. Sellisel juhul saab iga eksamile või arvestusele registreerija valida endale personaalse eksamiaja.
Uue eksami või arvestuse andmete sisestamiseks määrake tunni lisamise vormil Tunni liik rippmenüüst eksam/arvestus. Ekraanile kuvatakse eksami või arvestuse lisamise vorm (vt joonis)

.

Tunni lisamise ja muutmise vormi nende andmete täitmisest, mis on eri tunni liikidel samad, nt toimumisaja määramine, ainekava, õppejõu ja toimumiskoha valimine, lugege täiendavalt peatükist Tunni andmestik".

  • Vajadusel otsige aine ja ainekava, millele te õppetundi luua soovite, selleks vajutage väljal Aine ja ainekava nupule Otsi. Täiendavalt saate selle kohta lugeda peatükist 5.1.2. „Ainekava info lisamine tunni andmetesse".
  • Sisestage tunni toimumise aeg: kuupäev, algus (kellaaeg) ja lõpp (kellaaeg). Kui sisestatava eksam või arvestuse toimumise kuupäev peab jääma mingil põhjusel väljapoole ainekava semestrit, täitke märkeruut ära kontrolli nädalaid, vastasel korral kuvatakse teile tunni salvestamisel teade: Nädalad ei mahu semestri sisse. Täpsemalt lugege toimumisaja sisestamisest peatükist 5.1.3. „Tunni toimumisaja sisestamine".
  • Vajadusel sisestage eksamile registreerujate piirarv, selleks täitke väli: Piirarv (kohustuslik personaalse eksamiaja puhul).
  • Kui soovite vormistada eksamit või arvestust, millele õppijad registreeruda ei saa (informatiivne eksam), täitke märkeruut: Informatiivne eksam (üliõpilased ei saa registreeruda) (vt joonis 74).

Suuliste eksamite korral saate anda õppijatele võimaluse eksamile registreerumisel valida endale personaalne eksamiaeg. Selleks sisestage eksami või arvestuse algus- ja lõpukellaaeg (joonisel p 1). Sisestage õppijate piirarv (joonisel p 2) ning mitu õppijat esialgu sisse lubatakse ning mis kellast alates ja millise intervalliga lubatakse eksamile ükshaaval järgmised õppijad (joonisel p 3).

Pärast nende andmete sisestamist genereerib süsteem personaalse eksamiaja parameetritele vastava eksami lõpukellaaja ja hoiatuse, kui see ei kattu teie poolt sisestatud eksami lõpukellaajaga. Kui kellaaeg ei kattu pakutava eksami lõpukellaajaga, ei saa eksamit salvestada ning salvestamisel kuvatakse teade*: Personaalse eksamiaja lõpp on hilisem kui eksami lõppaeg!* või Personaalse eksamiaja lõpp on varasem kui eksami lõppaeg!. Eksami salvestamiseks muutke eksami lõpukellaaeg vastavaks pakutud eksami lõpukellajaga.

  • Määrake tunni toimumise koht.
  • Kui eelnevalt on salvestatud tunni- ja eksamiplaanide üldandmed, siis on teil võimalik eksam või arvestus siduda real Seotud eksami- ja tunniplaanid sobiva(te) tunni- ja/või eksamiplaani(de)ga. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.5 „Tunni lisamine tunni- ja eksamiplaanidesse". Korraga mingi koguse tundide sidumisest sobiva tunni- või eksamiplaaniga lugege peatükist 6.6. Tunni- ja eksamiplaani sisu haldamine".
  • Lisage tunni andmetesse õppejõu nimi. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.6. „Õppejõu lisamine tunni andmetesse".
  • Kui tunni andmetesse lisatud õppejõud on ainekavas seotud rühmadega, pakutakse teile väljal Rühm valimiseks õppejõuga seotud rühmade tähiseid. Siduge tund vajadusel sobiva(te) rühma(de)ga. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.7. „Tunni sidumine rühmaga".
  • Määrake rippmenüüst õppekeel õppetöö läbiviimise keel (vaikimisi eesti keel). Täitke märkeruut tõlkega, kui tund toimub tõlkega.
  • Tunniga seotud täiendava info saate sisestada väljale Märkused, välja sisu on nähtav kõigile ÕISi kasutajatele tunniplaanides ja nende väljatrükkides. Täpsemalt lugege sellest peatükist 5.1.8. Märkuste lisamine".
  • Kontrollige üle tunni omanik (üksus). Täpsemalt lugege tunni omaniku funktsioonist peatükist 5.1.9. „Tunni omaniku määramine".

Tunni salvestamiseks vajutage nupule Salvesta. Enne tunni andmete salvestamist kontrollitakse automaatselt, ega õppejõud ei ole samal ajal seotud juba mõne teise tunniga ning kas õpperuum on sellel kellaajavahemikul vaba. Kui õppejõud on hõivatud ja/või ruumis toimub sellel ajal juba mõni tund, kuvatakse selle kohta hoiatus. Kui kattumisi ei ole, siis salvestatakse tunni andmed ning tekib olekus Loomisel tund. Äsjaloodud tund on esialgu ÕISis nähtav ainult eriõigustega kasutajatele, avalikud kasutajad, õppija ja õppejõu õigustega kasutajad selles olekus tunde ei näe. Tundide olekutest ja nende muutmisest lugege täpsemalt peatükist "Tunni olekud ja nende muutmine".

  • No labels