Dokumendi liike Hinneteleht täiendusõppeprogrammile osalejale ja Hinneteleht täiendusõppeprogrammile osalejale (ingliskeelne) kasutatakse 20.05.2016 ja varem lõppenud täiendusõppeprogrammide toimumistel õppinutele lõpudokumentide vormistamiseks.

Enne täiendusõppeprogrammil osalejatele hinnetelehe lisamise alustamist kontrollige üle järgnev.

  • Täienduskoolitusprogrammi eest saadud tulemused peavad olema protokollitud (need peavad olema protokollitud juba enne tunnistuse vormistamist). Kui tulemused ei ole protokollitud, on loodavad hinnetelehed tühjad.
  • Programmi läbinutele peab olema vormistatud tunnistus (Tunnistus täiendusõppeprogrammile osalejale või Tunnistus täiendusõppeprogrammile osalejale (ingliskeelne)). Hinnetelehed saavad sama numbri, mis on tunnistusel.
  • Kontrollige üle, kas teemadest koosneva programmi toimumise andmetes on väljad Sisu eesti keeles ja Sisu inglise keeles täidetud korrektselt. Näiteks võivad tekstitöötlusprogrammist kopeeritud sümbolid olla muundunud HTML koodideks (nt ülekoma moondub pärast salvestamist kujule ’) ning sellisel kujul ilmub tekst ka hinnetelehele. Täpsemalt lugege nende väljade täitmisest peatükist "Sisu kirjelduse haldamine - teemadest koosnev programm".
  • Kui isikul on mitu õppekohta, näiteks isik on samal ajal tasemeõppe üliõpilane ja täiendusõppija, siis ei eristata nende õppekohtade raames saadava õppetulemusi. See tähendab, et iga õppekohaga on vaikimisi seotud kõik tulemused, mis jäävad sellele õppekoha kestuse sisse. Teemadest koosnevale programmile hinnetelehte vormistades kuvatakse hinnetelehele ainult selle programmi eest saadud tulemus. Samas ainetest koosneva programmi hinnetelehele kuvatakse kõik tulemused, mis õppija vastava täiendusõppe õppekohaga seotud on. See tähendab, et hinnetelehele võidakse kuvada ka nende ainete tulemusi, mis ei ole kirjas programmi sisu kirjelduses. Seepärast tuleb enne hinnetelehe vormistamist vaadata üle kõik õppija õppetulemused ja sisu kirjeldusse mittekuuluvate ainete tulemused õppekoha küljest lahti siduda. Vajadusel konsulteerige sellel teemal ÕISi kasutajatoega.


Selleks, et vältida moondunud sümboleid dokumentide väljatrükkidel, kontrollitakse salvestamisel tekstiväljadele sisestatud andmeid:

  • levinumad sümbolid (täpploend, mõttekriips, jutumärgid, ülakoma) asendatakse salvestamisel sobiva sümboliga, nt Wordist kopeeritud jutumärgid „  “ salvestatakse kujul " "
  • kreeka tähestikku lubatakse sisestada, sest seda kasutatakse nt lõputöö pealkirjades. Väljatrükil on need vaja asendada kasutades RTF formaati.
  • kirillitsa sümbolite sisestamisel kuvatakse veateade, sellisel juhul kasutage transkribeerimist ( tähetabelit nr 1)
  • veateade kuvatakse, kui sisestakse sümbol, mida ei ole kooditabelis, nt läti tähestikust ā, sellisel juhul asendage täht ladina tähestiku tähega (vt eesti-ladina tähtede lisaloetelu lisas 1 veerg 5. "Asendustäht")

Tekstiväljad, millele on lisatud sobimatu sümboli kontroll.