Sisukord

Üldine info korralduse kohta

Reimmatrikuleerimine on isiku taasarvamine üliõpilaste nimekirja. Reimmatrikuleeritakse sama õppekava sama või järgmise õppeaasta samale või järgmisele semestrile. Reimmatrikuleerimise kohta loe lähemalt kodulehelt.

Reimmatrikuleerimisel taastub õppija aktiivne õppekoht.

Reimmatrikuleerimise korralduse kinnitamisel saadetakse korraldusele lisatud isikutele automaatne teavitus nende immatrikuleerimise kohta.

Korralduse vormistamise etapid

Õppeosakonna töötaja teeb järgmised toimingud:
  1. loob korralduse (olek Korraldus loomisel)
  2. väljastab korralduse (olek Korraldus väljastatud)
  3. saadab korralduse DHISi (nupp Saada DHISi, olek Korraldus väljastatud), korraldus saadetakse DHISi, DHISist saadetakse ÕISi korralduse number ja ÕISi dokumendi vaatesse tekib viit esildise kandele DHISis

Õppeprorektor teeb järgmised toimingud:

  1. kinnitab korralduse DHISis (olek Korraldus registreeritud)


Korralduse lisamise alustamine

Korralduse lisamiseks määrake üliõpilasolekute mooduli esilehel dokumendi tüübiks prorektori korraldus ja dokumendi liigiks reimmatrikuleerimine (joonisel p 1), määrake valdkond ning vajutage nupule Lisa dokument (joonisel p 2).

Isikute lisamine korraldusele

Tegemist on personaalse korraldusega. Korraldusele saate lisada ainult ühe õppija. Õppija lisamisest lugege täpsemalt juhendist "Isikute lisamine dokumendile õppijate registrist". 

Korralduse alaliigi määramine

Määrake dokumendi alaliik (vt joonis). Vastavalt valitud alaliigile täidetakse välja Päis sisu.

Andmete lisamine ja muutmine korraldusel

  • Määrake Valdkond, Tellimusaasta, Koormus, Finantseerimise liik, Õppeaste, Õppevorm, Õppekava, Õppekoha liik, Õppeaasta (kursus), Reimmatrikuleerimise kuupäev rippmenüüdest (joonisel p 1) sobivad valikud. Reimmatrikuleerimise kuupäevaks märkige semestri alguskuupäev. Õppe lõpukuupäev määratakse sisestatud reimmatrikuleerimise kuupäeva ja õppekava nominaalkestuse järgi automaatselt.
  • Kui õppekaval on mitu õppetöö asukohta (nt õigusteadus, ettevõtlus ja projektijuhtimine), siis tuleb õppetöö asukoht korraldusel määrata. Õppetöö asukoha määramiseks valige sobiv rippmenüüst Õppetöö asukoht. Kui korraldusel on rippmenüü Õppetöö asukoht, siis tuleb sellest kindlasti valik teha. Korralduse registreerimisel tekib õppekoha andmetesse õppetöö asukoha kõrvalolek.
  • Õppija nime reale näidatakse koordineeriva instituudi nimetust. Koordineeriv instituut on automaatselt täidetud õppekava koordineeriva haldava instituudiga ja seda ei saa muuta.
  • Väli Koordineeriv instituut on üldjuhul täidetud õppekava haldava koordineeriva instituudi järgi ja seda ei saa muuta.
  • Erandid:
    • Väli jääb tühjaks, kui õppekava koordineeriv haldaja on valdkond. Kuna kogu dokumendi liigile on sama korralduse väljatrüki aruanne, siis korralduse väljatrükil on sellisel juhul siiski veeru pealkiri kuvatud. Nt Arstiteadus (118617) õppekaval.
    • Ettevõtlus ja projektijuhtimine (3255) - instituut määratakse korraldusel valitud õppetöö asukohta järgi. Kui õppetöö asukoht on Pärnu, siis instituut Pärnu kolledž. Kui õppetöö asukoht on Narva, siis Narva kolledž.
    • Haridusteadus (80338) - kui õppija immatrikuleeritakse sotsiaalteaduste valkonda, siis kuvatakse õppekava koordineeriv haldav instituut. Kui immatrikuleeritakse loodus- ja täppisteaduste valdkonda, siis tuleb korralduse koostajal sobiv instituut valida rippmenüüst.

    • Meditsiiniteaduste valdkonna ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna doktoriõpe. Kui meditsiiniteaduste valdkonna doktoriõppe õppekaval ei ole õppekava koordineeriv haldaja instituut, siis tuleb korralduse koostajal instituut (kohustuslik väli) valida rippmenüüst. Loodus- ja täppisteaduste valdkonna doktorantide korral tuleb korralduse koostajal sobiv instituut valida rippmenüüst. Koordineeriv instituut määratakse doktorandi põhijuhendaja instituudi järgi. Küsige iga doktorandi kohta valdkonna dekanaadist, milline on selle õppija koordineeriv instituut. Koordineeriva instituudi valik on seotud doktoranditoetuse finantsallika määramisega. Instituudi määramiseks valige üliõpilaskandidaadi nime real veerus Koordineeriv instituut rippmenüüst sobiv instituut (vt joonis).


Lisainfo lisamine korraldusele

Lisainfo lisamiseks vajutage välja Lisainfo järel nupule Muuda. Sisestage tekst ja vajutage nupule Sulge.

Aluse määramine korraldusele

Määrake Alus rippmenüüst dokumendi alus. Kui sobivat aluse teksti ei ole, siis lisage see vajutades nupule Muuda/lisa. Vajadusel lugege aluste haldamisest täpsemalt peatükist "Dokumendi aluste haldamine".

Korralduse allakirjutajate ja koostajajate määramine

Määrake Dokumendi allakirjutaja rippmenüüst dokumendi allakirjutaja. Dokumendi koostaja (rippmenüü Dokumendi koostaja) määramine toimub samalaadselt. Kui sobivat allakirjutajat või koostajat ei pakuta, siis lisage see vajutades nupule Muuda/Lisa. Dokumendi allakirjutajate ja koostajate haldamisest lugege täpsemalt peatükist "Dokumendi allakirjutajate ja koostajate haldamine".

Korralduse jaluse lisamine

Dokumendi jaluse teksti lisamiseks vajutage välja Jalus järel nupule Muuda. Sisestage jaluse tekst ja vajutage nupule Sulge.

Korralduse salvestamine, olekud ja nende muutmine

  • Kui kõik vajalikud dokumendi väljad on täidetud, vajutage selle alaservas nupule Salvesta. Pärast salvestamist on tekib Loomisel olekus dokument.
  • Loodud korralduse saab vajadusel kustutada.
  • Järgmise etapina tuleb korraldus väljastada.
  • Väljastatud korralduse saab vajadusel tühistada.
  • Järgmiseks sammuks on korralduse DHISis kinnitamine.

Korralduse muutmine



SEOTUD TEEMAD