You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

Version 1 Next »

Uue aine lisamiseks vajutage õppeainete mooduli esilehel nupule Lisa aine (joonis 31).

Joonis 31. Nupp Lisa aine mooduli esilehel
Ekraanil avaneb aine loomise vahevorm (joonis 32).

Joonis 32. Uue aine loomise alustamine
Uue aine lisamist saate alustada tühjalt vormilt või mõnd olemasolevat ainet aluseks võttes.

  1. Kui te ühtegi olemasolevat ainet aluseks võtta ei soovi, vajutage nupule Tekita aine (joonis 33). Avaneb aine üldandmete lisamise vorm (joonis 34), mille väljad täitke peatüki 6.3. Aine üldandmete väljade iseloomustus ja täitmine" juhiste järgi.


Joonis 33. Nupp uue aine lisamiseks

Joonis 34. Aine üldandmete lisamise vorm

  1. Kui lisatav aine sarnaneb mõne olemasoleva ainega, siis on otstarbekas selle üldandmeid ja selle ainekavu kopeerida. Selleks vajutage aine üldandmete loomise vahevormil nupule Vali (joonis 35).


Joonis 35. Kopeerimisel aluseks võetava aine valimine
Ekraanile kuvatakse aine otsingu vorm (joonis 36). Otsige üles aine, mille andmeid soovite uue aine loomisel aluseks võtta. Otsingutingimuste määramisel kasutage vajadusel peatüki 3.2. „Ainete otsing eri otsingutingimuste järgi" juhiseid. Sobiva aine andmete kopeerimiseks vajutage selle nimetuse lingile (joonis 35).

Joonis 36. Ainete otsingu vorm
Ekraanile kuvatakse aine loomise vahevorm (joonis 37), millel on näha aluseks võetava aine kood, nimetus, omaniku üksust ning selle aine ainekavad.

Joonis 37. Aine loomise vahevorm pärast kopeeritava aine valikut

  • Kui soovite muuta uue aine omaniku üksust vajutage väljal Uue aine struktuuriüksus nupule Muuda ning otsige avanenud üksuse otsingu vormil üles uue aine omaniku üksus. Selle valimiseks vajutage selle nimetuse lingile. Aine üksust saate vajadusel muuta ka hiljem, aga kindasti tuleb seda teha enne aine sisekasutusse viimist.
  • Lisaks üldandmetele on võimalik kopeerida uuele ainele ka aluseks võetava aine ainekavad. Selleks täitke sobivate ainekavade ees märkeruudud.
  • Vajutage nupule Tekita aine. Ekraanil avatakse aine muutmise vorm, mille väljad on täidetud aluseks võetud aine andmetega.

Vastavalt sellele, kes kopeerisite või lõite uue aine mõnd varasemat ainet aluseks võtmata, parandage või täitke aine üldandmete väljade sisu. Väljade täitmisest lugege vajadusel peatüki 6.3. „Aine üldandmete väljade iseloomustus ja täitmine" vastavatest alapeatükkidest.
Kui soovite aine üldandmete sisestamist katkestada, vajutage vormi üla- või alaservas nupule Katkesta. Aine üldandmete salvestamiseks vajutage vormi üla- või alaservas nupule Salvesta.
Enne salvestamist peavad täidetud olema vähemalt kõik tärniga väljad. Salvestamise järel märgitakse aine olekuks Loomisel. Aine on esialgu nähtav ainult tema sisestajale ja vastavate eriõigustega kasutajatele. Pärast salvestamist kuvatakse ekraanile aine vaatamise vorm, millel on nupud edasiseks ainega toimetamiseks (joonis 38).

Joonis 38. Käsunupud loomisel olekus aine üldandmetes
Aine üldandmete muutmisest lugege peatükist 6.4. „Aine üldandmete muutmine".
Aine üldandmete kustutamisest lugege peatükist 6.5. „Aine üldandmete kustutamine".
Aine olekute muumisest lugege peatükist 6.6. „Aine üldandmete olekute muutmine".

  • No labels