Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Info
  • Kui õppija poolt läbitud õppeaine ei kuulu õppija poolt valitud moodulitesse, paigutatakse need õppetöö tulemused õppekava kontekstis vaikimisi bakalaureuseõppekavade korral alajaotusesse Vabaained ja teiste õppeasteme õppekavade korral alajaotusesse Õppekavasse mittekuuluvad ained.
  • Kui õppekavasse mittekuuluvat ainet on võimalik arvestada mõne mooduli läbimisel, siis saab vastavate eriõigustega töötaja selle aine määrata sobivasse moodulisse. Lisaks on võimalik määrata, millist ainet vastavas moodulis see aine asendab.

Erinevalt seni kasutusel olnud ainete määramisega moodulisse (bakalaureuseõpe kuni 10/11 aasta õppekavad ja teised õppeastmed) on alates 2011/2012 bakalaureuse õppekavadel õppijatele võimalik valida mitu originaali ja samuti mitu asendust. Ühe originaali saab määrata mitmesse moodulisse või asendama mitut ainet. Mitu originaali saab asendada ühte ainet. Ka on võimalik aineid osadena asendada.

Eeltöö ja eelteadmised

  • Enne ainete moodulisse määramisega alustamist veenduge, et õppijal on moodulite valikud õppekavast tehtud.
  • Kui moodulisse määratud õppeainete kogumaht on suurem mooduli mahust, tuleb õppijal moodulist valida ka õppeained, mida ta soovib läbida.
  • Lõputöö ja -eksami ained tuleb õppekavas vastavasse moodulisse valida, siis kuvatakse need kohe õppekava kontekstis moodulisse Bakalaureusetöö või bakalaureuseeksam. Neid ei ole mõtet moodulisse määrata.
  • Õppekavavälised ained kuvatakse bakalaureuseõppe õppekavadel õppetöö tulemused õppekava kontekstis vabaaineteks. Kui mingi originaal võetakse moodulisse määramise kaudu kasutusele, siis see kaob õppekava kontekstist vabaainete loendist. Moodulisse määramisega on vabaainete moodulisse vaja määrata ainet ainult siis, kui asendatakse mitmesse moodulisse või mitut ainet. Nt originaali maht on 6 EAP, asenduseks on 3 EAP mahus õppeaine, ülejäänud 3 EAP määratakse vabaainete moodulisse. Ainult vabaainete moodulisse ei ole mõtet aineid määrata, sest need on niigi vabaainetena arvestatud.
  • Kui sooritatud on mõni aine, mis on õppekavas oleva aine alternatiiv, siis seda ainet ei ole vaja sellesse moodulisse määrata, vaid see kuvatakse õppekava kontekstis õppekavas oleva aine järele märkusega alternatiiv (vt juhendit). Õppekavas märgitud alternatiivset ainet on mõtet määrata moodulisse vaid siis, kui on sooritatud aine, mille alternatiiviks see aine on ja nt on soov alternatiivne aine määrata valikmoodulisse (muul juhul kuvatakse see vabaainete hulka).
  • Kui õppekavast on soov asendada õppeainet, siis valige kindlasti ka asenduseks õppeaine. Nii saab õppija õppekava kontekstist aru, milline õppeaine tal on arvestatud ja millised veel moodulist läbimata (läbitud maht 0).

Õppeainete määramine moodulitesse ja asendusaineteks

...