You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

Version 1 Next »

Tunnistuse lisamiseks määrake üliõpilasolekute mooduli esilehel (ÕIS pealeht  Üliõpilasolekud) dokumendi tüübiks Diplom või kutsetunnistus, dokumendi liigiks Tunnistus AÜ täiendusõppeprogrammile osalejale või Tunnistus AÜ täiendusõppeprogrammile osalejale (ingliskeelne) (vt joonis 156, p 1) ning vajutage nupule Lisa dokument (vt joonis 156, p 2).

Ekraanil avaneb tunnistuse lisamise vorm (vt joonis 157). Määrake Aluskorraldus rippmenüüst sobiv aluskorraldus.

Seejärel kuvatakse nimekiri isikutest, kes vastava korraldusega on õppijaks määratud (vt joonis 158).
Märkus. Nende aluskorraldusel olijatele, kellele on selle programmi raames juba tunnistus vormistatud (ükskõik mis olekus), neile pole võimalik enam uut tunnistust lisada ja nende kohta kuvatakse informeeriv teade, nt: Õppija Tia Tudeng on juba tühistamata dokumendil Tunnistus AÜ täiendusõppeprogrammil osalejale 00790-11 (24.01.2011) (Korraldus registreeritud). Õppijat ei lisatud dokumendile.

  1. Eemaldage isikud, kellele tunnistust ei väljastata. Selleks täitke veerus Eemalda vastavate nimede juures märkeruudud. Eemaldamine tähendab seda, et pärast salvestamist ei looda sellele isikule tunnistust.
  2. Vajadusel sisestage väljale Lisainfo info, mida on vaja kuvada tunnistuse väljatrükile. Näiteks, saate sinna sisestada info, kui koolitus toimus mitme ülikooli või üksuse koostöös, koolituse läbiviimist toetas HTM vms. Lisainfo välja maht on 150 märki. Kui igale tunnistustel on erinev lisainfo, siis sisestage see pärast tunnistuste loomist igale tunnistusele eraldi.
  3. Väljal Väljastamise kuupäev on vaikimisi programmi toimumise viimane kuupäev. Vajadusel saate seda muuta. Kuupäeva kuvatakse ka tunnistuse väljatrükile.
  4. Määrake Dokumendi allakirjutaja rippmenüüst dokumendi allakirjutaja (kuvatakse tunnistusel vasakule alla) ja rippmenüüst Dokumendi koostaja dokumendi koostaja (kuvatakse tunnistusel paremale alla). Kui sobivat allakirjutajat või koostajat ei pakuta, siis lisage nad vajutades nupule Muuda/Lisa. Dokumendi allakirjutajate ja koostajate haldamisest lugege täpsemalt üliõpilasolekute mooduli juhendist, mis avaneb, kui vajutate dokumendi vormistamise vormil paremas ülaservas lingile Abi.

Märkus. Allakirjutaja on koolitust korraldava üksuse juht ja sõltub tunnistusel kasutatavast pitsatist. Kui tunnistusel kasutatakse teaduskonna pitsatit, siis peab allakirjutaja olema vastava teaduskonna dekaan või tema kohusetäitja. Koostaja on reeglina projektijuht, programmijuht, vastutav õppejõud, koolituse koordinaator vms.

  1. Tunnistuste lisamiseks vajutage nupul Salvesta. Kõikidele dokumendile valitud õppijatele tekib seejärel loomise olekus tunnistus. Ekraanile kuvatakse neist kõige esimene (vt joonis 159).

  1. Tunnistusi on võimalik ükshaaval muuta (nupp Muuda) ja kustutada (nupp Kustuta).
  2. Edasi tuleb tunnistus(ed) väljastada (nupp Väljasta korraldus või Väljasta, kui on soov väljastada korraga kõik sama aluskorraldusel alusel vormistatud tunnistused). Väljastatud olekus tunnistusi on võimalik ükshaaval tühistada (nupp Tühista).
  3. Edasi tuleb tunnistus(ed) registreerida (nupp Registreeri korraldus või Registreeri, kui on soov registreerida korraga kõik sama aluskorraldusel alusel vormistatud tunnistused). Enne kontrolliga aga kindlasti, kas tunnistuste väljatrükk on sobiv (nupp Trüki dokument või Trüki, kui on soov vaadata korraga kõiki sama aluskorraldusel alusel vormistatud tunnistusi).

Märkus. Vajadusel lugege nendest toimingutest täpsemalt järgmistest peatükkidest. Pooleliolevate tunnistuste otsimiseks kasutage vajadusel peatüki 5.5.Dokumentide otsimine ja vormistamise jätkamine" juhiseid.

  • No labels