You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 6 Next »

Individuaalprotokolli muutmiseks vajutage kaitsmisprotokolli grupi vaatamise vormil sobiva individuaalprotokolli numbrile (loomisel olekus protokolli numbri asemele on tekst loomisel (vt joonis).

Avanenud individuaalse protokolli vormil vajutage nupule Muuda (vt joonis).

Avaneb individuaalprotokolli muutmise vorm (vt joonis).

  • Kontrollige üle õppijale antav kraad.

Rippmenüüs Antav kraad näidatakse kraadi, mis on sisestatud õppija õppekava diplomi tekstidesse. Kui rippmenüüs on tekst Valitavaid väärtusi pole või ei ole valikute hulgas sobivat, andke sellest teada ÕISi kasutajatoele.

  • Kontrollige üle ainepunktid. Kui kaitsmisega lõppev aine protokollitakse osade kaupa, siis kuvatakse siia automaatselt punktide arv, mis õppijal on jäänud aine eest saada.
  • Parandage või määrake töö juhendaja(d).

Kui õppija õppkoha andmetesse on isikule lisatud juhendaja(d) ning need kehtivad hetkel, lisatakse need automaatselt protokolli. Kui neid juhendamisi ei ilmu või on vaja neid korrigeerida, vajutage nupule Juhendajad. Avaneb õppija õppkoha juhendajate vaatamise vorm. Lisaga juhendajad või tehke nende andmetes vajalikud paranduses. Nende muudatuste kajastamiseks protokollis vajutage nupule Lisa juhendaja(d) õppkohalt.

Võimalik on juhendajad lisada ka otse isikuregistrist, ilma õppija õppekoha juhendajate juurde neid määramata. Selleks vajutage nupule Lisa juhendaja ja leidke avanenud otsinguvormi kaudu isikuregistrist sobiv isik (isikul peab olema ülikooliga tööleping, õppeülesande täitja või külalise suhe).

Kui te isikut ei leia võib see tähendada seda, et seda isikut pole veel isikuregistrisse sisestatud ja/või tal puudub TÜga aktiivne suhe. Esmalt tuleb veenduda, et tema andmeid juba isikuregistris ei ole. Kui te olete selles veendunud, tuleb isiku andmed sinna lisada (selleks on vaja teada isiku isikukoodi, välismaalaste korral sünnikuupäeva). Kui isik leitud või lisatud, lisage talle õppeülesande täitja või külalise suhe.

  • Väljale Retsensent otsige isikuregistrist töö retsensent (oponent).

Kui te isikut ei leia võib see tähendada seda, et seda isikut pole veel isikuregistrisse sisestatud. Esmalt tuleb veenduda, et tema andmeid juba isikuregistris ei ole. Kui te olete selles veendunud, tuleb isiku andmed sinna lisada (selleks on vaja teada isiku isikukoodi, välismaalaste korral sünnikuupäeva).

Protokolli väljatrükile ilmub sellele väljale lisatud isiku juurde automaatselt, kas ta on retsensent või oponent. Kui ainekavas on hindamine kaitsmine, siis kuvatakse kaitsmisprotokolli väljatrükile isiku nime juurde, et ta on oponent. Kui ainekavas on hindamine eristav, siis kuvatakse kaitsmisprotokolli väljatrükile isiku nime juurde, et ta on retsensent.

  • Sisestage või kontrollige üle töö teema eesti keeles ja inglise keeles. Vajadusel lisage Lisa keel rippmenüüst sobiv võõrkeel ja sisestage teema selles keeles. Orig. keel rippmenüüst määrake töö originaalkeel, vaikimisi on selleks eesti keel.

Töö nimetus originaalkeeles kajastub lisaks eesti- või ingliskeelsele nimetusele lõpetamisel väljastataval eesti- ja ingliskeelsel õiendil.

Tekstiväljade täitmisel olge ettevaatlik teksti kopeerimisega tekstitöötlusprogrammidest (nt Wordist). Igasugused kopeeritud sümbolid võivad muunduda ÕISis pärast salvestamist HTML koodideks (nt ülekoma moondub pärast salvestamist kujule '). Need võtavad ära nii asjatult ruumi kui ka esitatakse sellisel kujul nende andmete põhjal tehtud väljatrükkidel ja dokumentidel (nt protokolli väljatrükil, akadeemilisel õiendil). Kui kasutate siiski kopeerimist, siis avage pärast salvestamist uuesti muutmisvorm ning kontrollige, ega sümbolid pole moondunud. Kui on, siis sisestage nende asemele klaviatuurilt soovitud sümbolid.

Töö teemad saate sisestada ka kõikidele kaitsmisprotokolli grupis olevatele individuaalprotokollidele ühel vormil. Lugege sellest peatükist "Teemade lisamine kaitsmisprotokolli".

  • No labels