Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Section


Column
width60%


Panel
titleSisukord
Table of Contents



Column
width40%
 


Üldine info korralduse kohta

Info

Üliõpilasel on õigus lõpetada ülikool õppekava selle versiooni alusel, millel millele ta õppima asus, kui tema õpingute pikkus algusest ei ületa õppekava kahekordset nominaalkestust, v.a ülikooliseaduses sätestatud juhtudel (ÕKE 71). Alles ole möödunud õppekava nominaalkestusele lisaks rohkem kui kaks aastat. (ÕKE p 31). Alles alustaval üliõpilasel võib aga olla põhjendatud soov asuda õppima mõne muu õppeaasta õppekava versiooni järgi. Õppekava versiooni vahetamiseks peaks üliõpilane soovi avaldama (avaldusega).

Näide 1: üliõpilane immatrikuleeritakse õppekava 20132021/2014 2022 versioonile ja võtab kohe õppeaasta alguses akadeemilise puhkuse kaitseväes teenimiseks. Kui akadeemiline puhkus lõpeb, on õppekavas tehtud muudatusi ja enam ei loeta aineid, mis kuulusid 20132021/2014 2022 õppekava versiooni. Õppija avalduse alusel on võimalik teha õppekava versiooni vahetus.

Näide 2: üliõpilane immatrikuleeritakse tasulisse immatrikuleeritakse tasulisse õppesse 20132021. a sügisel õppekava 20132021/2014 2022 versioonile. Õppija astub aasta möödudes uuesti sisse ja immatrikuleeritakse uuesti 20142022/2015 2023 õppekava versioonile. Õppekava on vahepeal muudetud, õppijal on sooritatud aineid, mis kuuluvad 20132021/2014 2022 aasta õppekavasse. Õppija avalduse alusel on võimalik teha õppekava versiooni vahetus.

...

Note

Korraldusega muudetakse õppekava versiooni, tellimusaasta jääb samaks.

Õppekava versiooni vahetamise korralduse registreerimisel kinnitamisel saadetakse korraldusel olevale isikule automaatne teavitus tema õppekava versiooni vahetamise kohta. TÜ koordineeritaval ühisõppekaval õppija korral teavitatakse ka partnerkõrgkooli kontaktisikut.

 


Note

Kui õppija aasta õppekava versiooni muudetakse seetõttu, et korralduse (nt immatrikuleerimise korraldus) koostamisel valiti ekslikult vale aasta õppekava versioon, siis tuleb versiooni muutmiseks vormistada muutmise korraldus.


Korralduse kinnitamisel Korralduse registreerimisel kustuvad kõik vormil Üliõpilase valikud õppekavas tehtud valikud – nii moodulite valikud kui ka õppeainete määramine moodulitesse või asendusaineteks.

Warning
titleErand
  • Alates 2011/2012 bakalaureuseõppe õppekava versiooni järgi õppijal kustuvad tehtud valikud vaid juhul kui uus õppekava versioon on 2010/2011 või varasem.
  • Kui uus õppekava versioon on 2011/2012 või hilisem, tuleb õppija õppekava versiooni vahetades, õppekavas valitud moodulid uuesti valida ka siis, kui lehel Üliõpilase valikud õppekavas näib, et valikud on tehtud ning mooduli nimetus on endisel ja uuel õppekaval sama.

Korralduse vormistamise etapid

Teaduskonna töötaja teeb järgmised toimingud:

  1. loob korralduse (olek Korraldus loomisel)
  2. väljastab korralduse (olek Korraldus väljastatud)
  3. prindib ÕISist korralduse välja
  4. annab allkirja (koostaja allkiri)
  5. dekaan annab allkirja paberile
  6. registreerib korralduse DHIS-i (olek Korraldus registreeritud), dokument saadetakse PDF-kujul DHISi
  7. DHIS-ist saab korraldus numbri, kirjutab selle numbri paberkujul korraldusele
  8. teeb korraldusest koopia
  9. paneb korralduse riiulile kausta
  10. saadab sisepostiga koopia õppeosakonda

Õppeosakonna töötaja teeb järgmised toimingud:

...

Include Page
_Prodekaani või struktuuriüksuse juhi korraldus
_Prodekaani või struktuuriüksuse juhi korraldus

Korralduse lisamise alustamine

Korralduse lisamiseks määrake üliõpilasolekute mooduli esilehel dokumendi tüübiks dekaani prodekaani või struktuuriüksuse juhi korraldus ja dokumendi liigiks õppekava versiooni vahetus (joonisel p 1) ning vajutage nupule Lisa dokument (joonisel p 2).

...

Korralduse muutmine

Dokumenti saab muuta, kui see on olekus Korraldus loomisel ja Korraldus väljastatud.

...

...