You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 2 Next »

  • Iga õppija saab vaadata ja muuta enda valikuid õppekavas.
  • Töötajad näevad ja saavad muuta õppijate valikuid õppekavas lähtuvalt oma tööülesannetest, reguleeritud on see vastavate eriõigustega.
  • Õppija õppetöö valikuid õppekavas näeb ka õppija mingi õppekoha andmetesse lisatud juhendaja. Juhendaja saab enda juhendatava õppetulemusi vaadata vormi "Minu juhendamised" kaudu.

Vajutades juhendatava andmetes ülemises menüüs lingile Üliõpilase valikud õppekavas. Avaneb õppija õppekava valikute vorm (vt joonis). Vormil on kirjas selle õppekava andmed, mille järgi õppija õpib. Kui õppijal on mitu õppekohta, siis tekib vormile rippmenüü Õppekoht, millest saab määrata sobiva õppekoha. Õppeaasta lingile vajutades avanevad vastava aasta õppekava andmed ning selle moodulite ja ainete loetelu.

Aasta õppekava on struktureeritud õppeainete moodulitest. Moodul on õppekava eesmärkidest lähtuvalt moodustatud õppeainete komplekt (erandjuhul ka üks õppeaine). Moodulid omakorda võivad jaguneda alammooduliteks.

Õppekavasse mittekuuluvaid aineid on eriõigustega töötajal võimalik määrata mõnda õppekava moodulisse või mõne õppekavasse kuuluva aine asendusaineks. Moodulisse või asendusaineks määratud aineid näidatakse Üliõpilase valikud õppekavas vormil Õppeainete määrangud moodulitesse alajaotuses.

Juhendatava õppetulemuste vaatamiseks õppekava kontekstis vajutage nuppu Õppetöö tulemused õppekava kontekstis.

Alates 2011/2012 õa sisseastunutel ei ole hetkel võimalik õppetöö tulemusi õppekava kontekstis vaadata.

  • Avaneb tabel, milles esitatakse nimekiri kõikidest registreeritud õppekava moodulitest, nendes sisalduvatest õppeainetest ning registreeritud valikainetest ning võrreldakse neid ainetega, mis õppijal on läbitud.
  • Võimalik on vaadata mooduli valiku põhimõtteid, õpiväljundeid ja eesmärke, kui need on aasta õppekavas vastava mooduli andmetesse sisestatud. Selleks vajutage vastava mooduli nimetusele (vt joonis). Avaneb inforuut. Inforuudu sulgemiseks vajutage uuesti vastava mooduli nimetusele või inforuudule. Vajadusel on võimalik järjest avada mitme mooduli inforuudud.

  • Vasakpoolsesse veergu (joonisel p 1) kuvatakse kõikide registreeritud moodulite ja nendes sisalduvate õppeainete ning registreeritud valikainete mahud. Kui selles veerus ei ole mahtu märgitud või maht on 0, tähendab see, et VÕTA otsusega on asendus tehtud vaid moodulisse või õppekavasse mittekuuluv aine on määratud moodulisse ja sellisel juhul puudub originaalmaht.
  • Parempoolne veerg näitab, kas õppija on aine sooritanud positiivsele tulemusele ning seega on saanud õppeaine eest ainepunkte (joonisel p 2). Kui selles veerus on õppeaine järel arv 0, tähendab see, et aine eest ei ole positiivset tulemust saadud.

 

 

  • No labels