Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Info

Üliõpilasel on õigus lõpetada ülikool õppekava selle versiooni alusel, millel ta õppima asus, kui tema õpingute pikkus ei ületa õppekava kahekordset nominaalkestust, v.a ülikooliseaduses sätestatud juhtudel (ÕKE 71). Alles alustaval üliõpilasel võib aga olla põhjendatud soov asuda õppima mõne muu õppeaasta õppekava versiooni järgi. Õppekava versiooni vahetamiseks peaks üliõpilane soovi avaldama (avaldusega).

Näide 1: üliõpilane immatrikuleeritakse õppekava 2013/2014 versioonile ja võtab kohe õppeaasta alguses akadeemilise puhkuse kaitseväes teenimiseks. Kui akadeemiline puhkus lõpeb, on õppekavas tehtud muudatusi ja enam ei loeta aineid, mis kuulusid 2013/2014 õppekava versiooni. Õppija avalduse alusel on võimalik teha õppekava versiooni vahetus.

Näide 2: üliõpilane immatrikuleeritakse tasulisse õppesse 2013. a sügisel õppekava 2013/2014 versioonile. Õppija astub aasta möödudes uuesti sisse ja immatrikuleeritakse uuesti 2014/2015 õppekava versioonile. Õppekava on vahepeal muudetud, õppijal on sooritatud aineid, mis kuuluvad 2013/2014 aasta õppekavasse. Õppija avalduse alusel on võimalik teha õppekava versiooni vahetus.

Seosed teiste dokumentidega

...

Eeltöö

Korralduse registreerimisel kustuvad kõik vormil Üliõpilase valikud õppekavas tehtud valikud - nii moodulite valikud kui ka õppeainete määramine moodulitesse või asendusaineteks.

Warning
titleErand

Alates 2011/2012 bakalaureuseõppe õppekaval õppijal kustuvad tehtud vaid juhul kui uus õppekava versioon on 2010/2011 või varasem. Kui uus õppekava versioon on 2011/2012 või hilisem, tuleb õppija õppekava versiooni vahetades, õppekavas valitud moodulid uuesti valida ka siis, kui lehel Üliõpilase valikud õppekavas näib, et valikud on tehtud ning mooduli nimetus on endisel ja uuel õppekaval sama.

Korralduse vormistamise etapid

...