You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

Version 1 Next »

Aasta õppekava on struktureeritud õppeainete moodulitest. Moodul on õppekava sisulise liigendamise ühik, mis koondab õppeained eesmärgistatud kogumiks. Moodul võib koosneda ühest nii ainetest kui ka alammoodulitest. Igale moodulile saab määrate nende valiku põhimõtted, mille alusel saab õppija õppekava valikute vormil mooduleid valida. Esmalt tuleb lisada aasta õppekavale ülemmoodulid (bakalaureuse õppekavade puhul on need juba vaikimisi ette antud), sellejärel saab neisse lisada alammooduleid ja aineid.
Uue mooduli lisamine tähendab vastava ülemmooduli sisu muutmist. Ülemmoodulile alammooduli lisamiseks vajutage aasta õppekava vaatamise vormil ülemmooduli nimetuse real lingile Muuda sisu (vt joonis 69).

Avaneb ülemmooduli sisu muutmise vorm. Alammooduli lisamiseks vajutage sellel nupule Tekita uus alammoodul (vt joonis 70).
Märkus. Õppekavasse on võimalik lisada juba ka olemasolevaid mooduleid teistest aasta õppekavadest. Nende lisamiseks on ülemmooduli sisu muutmise vormil nupp Lisa alammoodul. Nende lisamisest lugege vajadusel täpsemalt peatükist 6.4.3. „Olemasoleva mooduli lisamine alammooduliks".

Nupu Tekita uus alammoodul vajutamise järel avaneb uue mooduli lisamise vorm (vt joonis 71).

Märkus. Olge ettevaatlik teksti kopeerimisega tekstitöötlusprogrammidest (nt Wordist). Igasugused kopeeritud sümbolid võivad muunduda ÕISis pärast salvestamist HTML koodideks (nt ülekoma moondub pärast salvestamist kujule ’). Need võtavad ära nii asjatult ruumi kui ka esitatakse sellisel kujul nende andmete põhjal tehtud väljatrükkidel. Kui kasutate siiski kopeerimist, siis avage pärast salvestamist uuesti aasta andmete muutmisvorm ning kontrollige, ega sümbolid pole moondunud. Kui on, siis sisestage nende asemele klaviatuurilt soovitud sümbolid.

  1. Sisestage mooduli nimetus eesti ja inglise keeles (vt joonis 72).

  1. Bakalaureuseõppe õppekavade korral saab alus-, suuna- ja erialamoodulitesse lisada vaid 24 EAP alammooduleid. Nendesse moodulitesse alammoodulitesse lisamisel on seega mooduli maht vaikimisi fikseeritud (vt joonis 73).


Teiste õppeastmete õppekavade korral tuleb mooduli maht kasutajal endal sisestada. Sisestage need väljadele Ainepunkte minimaalselt (EAP) ja Ainepunkte maksimaalselt (EAP) (vt joonis 74). Kui moodul tuleb täies mahus läbida, on minimaalne ja maksimaalne ainepunktide arv sama. Kui moodulist võib läbida vaid osa, sisestage vastavad piirmahud.

  1. Sisestage väljale Mooduli järjekorranumber (vt joonis 75) mooduli järjekorranumber (välja väärtus peab olema number, punkti pole vaja numbri järele sisestada). Õppekava esimese taseme moodulid nummerdage 1, 2, 3 jne, nende alammoodulid 1.1, 1.2,...2.1, 2.2 jne. Sisestatud numbrite järgi paigutuvad moodulid õppekava ja ülemmoodulite raames automaatselt ringi.

  1. Määrake mooduli valikuliigid. Nende määramisest lugege vajadusel täpsemalt eraldi peatükist 6.4.2. „Mooduli valiku põhimõtete määramine".
  2. Sisestusväljadele Mooduli valiku põhimõtted eesti keeles ja Mooduli valiku põhimõtted inglise keeles sisestage mooduli valiku põhimõtted eesti ja inglise keeles (vt joonis 76). Võimalik on kirja panna kõik mooduli valikuga seonduv oluline info, mida üliõpilane peaks enne moodulite valmist teadma (nt kas antud moodul on eeldusaineteks magistriõppele jms).


Märkus. Kui valiku põhimõtted on sisestatud, kuvatakse need aasta õppekavasse mooduli nimetuse ja valiku põhimõtete järele (vt joonis 77).

  1. Sisestage mooduli üldeesmärgid eesti ja inglise keeles ning õpiväljundid eesti ja inglise keeles (vt joonis 78).


Märkus. Kui täita aasta õppekava vaatamise vormil märkeruut Näida mooduli eesmärke (vt joonis 79, p 1), kuvatakse sisestatud üldeesmärgid ning õpiväljundid iga mooduli juures nähtavale (vt joonis 79, p 2).

Kui kõik vajalikud väljad täidetud, vajutage nupule Salvesta. Ekraanile kuvatakse ülemmooduli sisu muutmise vorm, millel on näha lisatud mooduli nimetus (vt joonis 80). Järgmise mooduli lisamiseks korrake toimingut.

Kui kõik alammoodulid on loodud, siis vajutage ülemmooduli sisu muutmise vormil nupule Salvesta ning mooduli sisu muutmise vormi sulgemiseks nupule Sulge aken (vt joonis 81).

Seejärel on loodud moodulid nähtavad aasta õppekava sisu vaatamise vormil (vt joonis 82). Moodulid on paigutunud vastavalt moodulite järjekorranumbritele.

  • No labels