You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 25 Next »

Translation coming soon!




Olulised tähtajad

Õppeaine versioone puudutavad olulised tähtajad on kehtestatud rektori kinnitatud akadeemilises kalendris.

ÕIS2 akadeemiline kalender: https://ois2.ut.ee/#/academic-calendar

01.03.2023 Võõrkeelsete õppeainete versioonide kinnitamise tähtaeg
15.04.2023 Eestikeelsete õppeainete versioonide kinnitamise tähtaeg
30.04.2023 Järgmise semestri tunniplaanide kinnitamise tähtaeg
01.05.2023 Õppeaine info järgmiseks sügissemestriks
02.05.2023 Sügissemestri planeerimise alguskuupäev
15.05.2023 Sügissemestri õppeainetesse registreerumise algus
30.11.2023 Järgmise semestri tunniplaanide kinnitamise tähtaeg
30.11.2023 Õppeaine info järgmiseks kevadsemestriks
01.12.2023 Kevadsemestri planeerimise alguskuupäev
15.12.2023 Kevadsemestri õppeainetesse registreerumise algus

Pane tähele!

Terve järgmise õppeaasta õppeaine versioonid tuleb ette valmistada ja kinnitada samaks tähtajaks. Tähtaeg selleks (01.03 võõrkeelsete õppeainete versioonid ja 15.04 eestikeelsete õppeainete versioonid) on kehtestatud rektori kinnitatud akadeemilises kalendris. Järgmise õppeaasta õppeainete info avalikustatakse õppeinfosüsteemis vastavalt õppekorralduseeskirjale (punkt 13). Selle järgi järgmisel õppeaastal õpetatavate õppeainete info avalikustatakse õppeinfosüsteemis akadeemilises kalendris kehtestatud tähtpäevaks. Semestriks avalikustatud õppeaine infot saab pärast kinnitamist muuta õppeainesse registreerunud üliõpilaste nõusolekul, mis on esitatud kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

Igal semestril täiendatakse õppeaine kohta käivat infot tegeliku toimumise andmetega (tunniplaani info), selleks on eraldi tähtajad nii sügis- kui kevadsemestril. Õppeaasta õppeainete toimumise ette planeerimine on oluline plaanide tegemise info üliõpilasele ja õppejõule. 

Tagasi üles




Kes tohib õppeaine versiooni kinnitada?

Õppeaine versiooni kinnitamise õigused on sätestatud õppekorralduseeskirja punktis 9. Selle järgi semestri õppeaine versiooni koostab vastutav õppejõud ja kinnitab programmijuht. Õppekavasse mittekuuluva õppeaine versiooni kinnitab instituudi juht, valdkonna õppeaine korral õppeprodekaan. Valdkonnavälise asutuse ja tugiüksuse koostatud õppeaine versiooni kinnitab õppeprorektori moodustatud õppekomisjoni nõusolekul asutuse või struktuuriüksuse juht.

Õppejõul ei ole õigust kinnitada õppeaine üldandmeid ja versioone. Õppejõud saab saata õppeaine versiooni kinnitamisele ehk käivitada kooskõlastusprotsessi.

Tagasi üles




Millises ÕIS-is peab / võib õppeaine versiooni kinnitada?

Õppeaine versiooni kinnitab programmijuht. 

Õppeaine versiooni kinnitamiseks saab programmijuht kasutada elektroonset kinnitusprotsessi ÕIS2-s või eriõigusi ÕIS1-s.

Tagasi üles




Kuidas toimub õppeaine versiooni kooskõlastamise ehk kinnitamise elektroone protsess ÕIS2-s?

Kooskõlastamise protsess on loodud õppekavade ja nende versioonide ning õppeainete versioonide kinnitamiseks. 

Kooskõlastamisprotsessi saavad algatada vastutav õppejõud, õppekorralduse spetsialist ja programmijuht.

Õppeaine versioon peab olema Sisekasutuses olekus, selleks oleks võimalik versiooni kooskõlastusprotsessi alustada. Versiooni lehel tuleb esmalt klõpsata pliiatsi ikoonile (joonis samm 1) ja seejärel nupule Esita kinnitamiseks (joonis samm 2). 

Seejärel muutub versiooni olek Sisekasutuses > Kinnitamisel ja versiooni lehele tekib nupp Kooskõlastamine, mille alt saab avada kooskõlastamise akna (joonis):

Kooskõlastamise aknas saab pliiatsi ikooni alt lisada protsessi vaatleja(d) ja lõppkinnitaja(d) (joonis):

Kooskõlastamisakna vaatamise õigus on ainult isikutel, kes on kooskõlastamisprotsessi kaasatud vaatleja, lõppkinnitaja või haldajana. Soovitav on vaatlejateks lisada õppekaval õppijaid nõustava õppekorralduse spetsialisti ja versiooni õppejõud.

Vaatlejal on õigus protsessi akent koos sisuga näha. Muid õigusi tal kooskõlastusprotsessis ei ole.

Lõppkinnitaja on isik, kellel on õigus versioon kinnitada või tagasi lükata ja kellele kuvatakse vastavad nupud otsuse tegemiseks. Lõppkinnitajaid võib olla mitu, näiteks kui õppeaine kuulub mitmesse õppekavasse. Mitme lõppkinnitaja korral piisab ühe isiku kinnitusest või tagasi lükkamisest. Lõppkinnitaja jaoks tekitab kooskõlastamisprotsessi algus ülesande tema töölauale vidinasse Minu kinnitamised.
Kinnitamise korral viiakse objekt kinnitatud olekusse ja protsess lõpetatakse. Tagasi lükkamise korral viiakse objekt sisekasutusse. Kooskõlastamise protsess on mõeldud pigem informatiivsena, kooskõlastajate otsused ei ole lõppkinnitajale tehniliselt siduvad, s.t. lõppkinnitaja võib igal hetkel vajutada nuppu Kinnita ÕIS-is või Lükka tagasi sõltumata kooskõlastajate otsustest või arutelust.

Haldaja on isik, kellel on õigus protsessi lisada ja eemaldada teisi isikuid ning määrata nendele rolle. Haldaja saab kirjutada kommentaare. Haldajaid võib olla mitu.

Kevad 2023 seisuga on teada, et süsteem lisab automaatselt lõppkinnitajaks kooskõlastusprotsessi algatanud isiku ehk kasutaja, kes vajutab versiooni lehel nupule Esita kinnitamiseks. Palume seda ignoreerida. Süsteem ei lisa programmijuhti automaatselt lõppkinnitajaks, vaid seda tuleb kinnitamisele esitajal teha käsitsi kooskõlastusaknas pliiatsi ikooni alt. Juhul, kui õppeaine kuulub mitmesse õppekavasse, siis tuleb lõppkinnitajaks lisada vastavate programmijuhtide nimed. 

Kui kinnitamisele saatmisel piirduda vaid nupule Esita kinnitamiseks vajutamisega ja mitte lisada programmijuht või -juhid käsitsi lõppkinnitajateks, siis info kinnitamist vajavate versioonide kohta nendeni ei jõua.

Tulevikus kooskõlastusprotsessi täiustatakse selliselt, et süsteem lisaks vajaliku programmijuhi(d) automaatselt lõppkinnitaja(te)ks. 

Tagasi üles




Kuidas saab elektroonse kooskõlastusprotsessi lõppkinnitaja teha versiooni osas otsuse?

Isik, kes on versiooni kooskõlastusprotsessis lisatud versiooni lõppkinnitajaks (nt programmijuht), näeb kinnitamise ootel olevaid versioone oma ÕIS2 töölaual vidinas Minu kinnitamised ja vasakul menüüribal tabis Kinnitamised (joonis):

Klõpsates kinnitamisel olevale versioonile avaneb Kinnitamised leht, kus on näha kinnitamise otsuse ootel olevad versioonid (Vaja teha) ja tehtud otsused (Tehtud) (vt joonis):

Otsuse tegemiseks tuleb klõpsata versioonil ja avada kooskõlastamise aken, kus on näha nupud Lükka tagasi ja Kinnitan ÕIS-is. Tagasi lükkamisel viiakse versioon tagasi Sisekasutuses olekusse. Kinnitamise korral muutub versiooni olek Kinnitamisel > Kinnitatud ning versioon muutub nähtavaks kõigile ÕIS-i kasutajatele.

Tagasi üles




  • No labels