Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Toimumise algus ja toimumise lõppNeed andmed lähevad automaatselt nii tunnistusele kui lisalehele. Toimumise aja juures tuleks silmas pidada koolituse mahtu ja selle struktuuri.
Kui koolituse läbimiseks on vajalik nii auditoorse kui iseseisva töö sooritamine, ei tohi olla koolituse toimumisajaks märgitud ainult koolituse auditoorse töö toimumise aeg. Koolituse toimumisaega saab ÕISis muuta seni, kuni ei ole vormistatud õppijaks arvamise korraldus. Pärast seda tuleb koolituse aega muuta korralduse muutmise korraldusega.
Toimumise ajakava ja lisainfo

 Siia tuleks märkida koolituse alguse- ja lõpukellaaeg, täielik koolituspäeva ajakava ja/või muu oluline info koolitusel osalejale.

Toimumiskoht 

Toimumiskohas tuleb määrata riik (vaikimisi Eesti) ja maakond. Tallinnas või Tartus toimumise korral tuleb toimumispaigaks määrata linn. Kui õpetamisviisiks on määratud täielikult veebipõhine õpe või õpe posti teel, siis toimumiskoha valikut ei teki. Tellimuskoolituste näidisprogrammide sisestamisel võib toimumiskoha jätta täitmata (v.a juhul, kui koolitust saabki läbi viia ainult kindlas kohas).

Toimumiskoha info Täpsustav ja õppijat abistav info toimumiskoha osas: aadress, sh õpperuumi number, info toimumiskoha kohta, mis aitab koolitusele tulijatel õigesse kohta jõuda, samuti info parkimisvõimaluste kohta.
  
Õppekeskkonna kirjeldus Õppekeskkonna kirjeldus on ette antud vaikimisi. Detailsem info koolitusruumi kohta tuleks kirjutada toimumiskoha infosse.
Sihtrühm

Sihtrühm tuleb sõnastada võimalikult täpselt, et info koolituse kohta jõuaks õige sihtgrupini. Samuti on koolituse käibemaksuvabastus on seotud koolituse sihtrühmaga.

Grupi minimaalne ja maksimaalne suurus Minimaalse suuruse märkimine on kohustuslik. Kui grupi maksimaalses suuruses märgitud arv õppijaid on kursusele registreerunud, peatub kursusele registreerumise võimalus. 
  
Õppetöö vorm
  • Auditoorne õpe
  • Täielikult veebipõhine õpe: kogu kursuse õppeprotsess (sisu edastamine, info levitamine, suhtlemine, õppijate hindamine) toimub veebipõhiselt, auditoorseid kohtumisi ei ole.
  • Osaliselt veebipõhine õpe (ehk kombineeritud õpe): kursuse õppeprotsess toimub veebipõhiselt, kuid kursuse jooksul toimub ka auditoorseid seminare või praktikume.
  • Õpe posti teel. Seda õppevormi kasutab teaduskool
Mahu struktuurKoolituse maht jagatakse auditoorseks tööks, praktikaks, iseseisevaks tööks (iseseisva töö mahu arvestab süsteem eelnevalt sisestatud andmeid arvestades automaatselt). Koolituse mahtu arvestatakse akadeemilistes tundides. Ülikoolis lisandub sinna paralleelselt mahu arvestamine EAP-des. 1 EAP on 26 tundi õppija tööd.

Õppekeel

Valida keel, milles toimub õppetöö (NB! Mitte segi ajada keeleõppega).
Õppejõud 

Kui õppejõul ei ole hetkel Tartu Ülikooliga kehtivat suhet, kuid varasemalt on olnud, siis on tema lisamiseks täiendusõppeprogrammi toimumisse vaja hooldusmooduli kaudu luua temaga uus suhe. Kui õppejõul puudub eelnevalt suhe Tartu Ülikooliga, siis on vaja tema andmete sisestamiseks (vähemalt) nime ja isikukoodi.

Õppejõu kvalifikatsiooni või õpi- või töökogemuse kirjeldus

 
Iga koolitaja nime juurde tuleb lisada lühike kirjeldus õppejõu kvalifikatsiooni kirjelduseks. Sellesse välja on võimalik lisada ka link, kui õppejõul on olemas CV või portfolio mõnel avalikult ligipääsetaval veebilehel.
  
Õpingute alustamise tingimusedTingimused, millele õppija peab vastama antud programmil õppimiseks, nt kui õppijatel peab olema eelnevalt omandatud mingi kindel kvalifikatsioon või haridustase.
Õpiväljundid

Õpiväljundite sõnastamine toimub analoogselt tasemeõppe õppeainete eesmärkide ja õpiväljunditega. (Õpiväljundite sõnastamise põhimõtteid vt Õppekava arendamise juhendmaterjalist, lk 27-30). Õpiväljundid trükitakse muutmata kujul tunnistuse lisale.

Note
Sõnastus peaks algama: Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija"

Õpiväljundid võiks reastada üksteise alla. Sõltuvalt kasutatavast numeratsioonist ja lausest lõpevad need kas semikooloni või punktiga. Loetelu vormistamiseks leiab keelenõu siit.

Vt ka Siret Rutiku koolituse materjale õpiväljundite sõnastamise kohta.

Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis

Valik tuleb teha rippmenüüst: eristav, mitteeristav, hindamist ei toimu.

Kui koolitus lõpeb lõputöö kaitsmisega, siis tuleb hindamise viisiks vastavalt valida kas eristav või mitteeristav ja kaitsmine kirjeldada hindamismeetodite lahtris.

Hindamise viisiga on seotud koolituse läbimist tõendavad dokumendid. Kui koolituse lõpus ei toimu hindamist, siis on ainsaks koolituse läbimist tõendavaks dokumendiks tõend.

Hindamismeetodid

Kui koolituse käigus toimub õpiväljundite omandatuse hindamine, siis tuleb sõnastada nii hindamismeetodid kui ka hindamiskriteeriumid.
Hindamiskriteeriumid 
Sisu

Sellesse lahtrisse sisestatud tekst trükitakse tunnistuse lisale ja tõendile. Koolituse sisu ("teemadest koosnevate" programmide puhul) on võimalik sisestada kas ühe või mitme teemana. Iga teema juurde tuleb sisestada maht ja õppejõud (valida saab rippmenüüst nende hulgast, kes on toimumise andmetesse õppejõududena sisestatud).

Note

Koolituse sisu lahtrisse info sisestamisel tuleb silmas pidada, et pikema teksti korral ei mahu see kõik ühele lisalehele. 

Sisu lahtris peaks olema kirjas koolitusel käsitletavad teemad, õpiväljundite ja õppeprotsessi kirjeldamiseks tuleks kasutada teisi lahtreid!

  
ÕppematerjalidViide, mis tüüpi õppematerjale koolitusel kasutatakse või nt kas koolitusel osalejatel on vaja ise osta täiendavalt õpikuid või muid õppevahendeid.
Nõuded lõpetamiseks

Nõuded lõpetamiseks määravad ära, milliste tingimuste täitmisel on õppijale võimalik väljastada koolituse läbimist tõendav dokument. Nt kui lõpetamise nõuetes on määratud ära auditoorses õppetöös osalemise protsent, siis selle täitmata jätmisel ei saa õppijale väljastada koolituse läbimist tõendavat dokumenti.

Koolituse läbimisel on võimalik arvestada varasemaid õpinguid ja töökogemust (VÕTA)

Selle märkeruudu täitmine tähendab, et antud programmi on kas tervikuna või osaliselt võimalik läbida VÕTA teel.

Lõpetajale väljastatav dokument

Koolituse läbimist tõendab kas tunnistus (koos lisaga) (juhul, kui täiendusõppeprogrammi käigus toimus õpiväljundite hindamine ja õppija omandas kõik õpiiväljundid) või tõend (kui õpiäljundite omandatust ei hinnatud või kui õppija ei omandanud kõiki õpiväljundeid).

vt ka Täiendusõppeprogrammi ülesehitus sõltuvalt hindamisest

Lõpetajale väljastatakse dokumendid (digitaalselt või paberil)Rippmenüüst saab valida, kas täiendusõppeprogrammi läbinutele väljastatakse lõpudokumendid paberil või digitaalselt. Programmijuhil on õigus otsustada, mis viisil kogu grupile dokumendid väljastatakse. Kui määratakse valik 'paberil/digitaalselt', siis on õppijatel õigus valida, mil viisil nad lõpudokumente soovivad.
Hind käibemaksuta 

Kui tegemist on avatud registreerimisega koolitusega, siis siia lahtrisse lisatakse koolituse hind ühele osalejale ja see kuvatakse kodulehele. Kui tegemist on tellimiskoolitusega, mida kodulehele ei kuvata, saab siia panna ka grupihinna. Kui koolitus on osalejale tasuta, tuleb siia lahtrisse sisestada 0 ja hinnainfo lahtris täpsustada, kelle toel koolitus toimub.

Lisandub käibemaks

Koolituste käibemaksustamise vajalikkuse üle otsustamisel on aluseks rektori 7. detsembri 2015. a käskkirja nr 6 "Täiendusõppe õppetasu kehtestamise, arveldamise ja õppetasust vabastamise korra" p.9. Koolituse hinnale lisatakse üldjuhul käibemaks.

Käibemaksu ei lisata ning äriline eesmärk täiendusõppe korraldamisel on ülikoolis välistatud juhul, kui:

  • täiendusõppeprogramm on suunatud üliõpilastele või õpilastele;
  • täiendusõppeprogramm  on  suunatud  haridustöötajatele  ja  tervishoiutöötajatele  kutse-, ameti-või erialase pädevuse säilitamiseks;
  • ülikoolilt  on  tellitud  sotsiaalse  iseloomuga  täiendusõppeprogramm,  mis  on  suunatud töötutele, puuetega inimestele jt;
  • täiendusõppeprogrammi   eesmärk   on   õppijate   ettevalmistamine   tasemeõppesse astumiseks või riigieksamiteks;
  • täiendusõppena õpitakse tasemeõppe õppeaineid.

Hind käibemaksuga

 

Käibemaksust vabastamise põhjus

 
Hinnainfo

Siia lahtrisse saab lisada infot, mis on õppijatele oluline teada koolituse hinna kohta (soodustused, allahindluse võimalused jms) Kui koolitus on osalejatele tasuta, siis info selle kohta, missugune organisatsiooni finantsilisel toel koolitus toimub. Info finantseerija kohta on mitmetel juhtudel vajalik lisada ka tunnistusele (nt: Koolituse läbiviimist toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondist).

  

Tellimisel

Märkeruut tuleb täita, kui koolitus toimub tellimisel. Kui märkeruut on täidetud, avaneb järgmine väli "Tellija". Kui see märkeruut on täidetud ja sisestatud on ka toimumise kuupäevad, siis koolitust kodulehele ei kuvata. Nende kursuste puhul, mis toimuvad ainult tellimisel, on soovitav jätta üks toimumine märkeruuduga „tellimisel“ (mida on võimalik kodulehele kuvada näidisprogrammina võimaliku tellimuskoolituse kohta). Kui koolitus toimub, siis vormistada uus toimumine konkreetsete aegadega ja infoga toimumiskoha ja tellija kohta.
Tellija 
  
Märkeruudud (ümberõpe, rahvusvaheline suveülikool, suveülikool, talveülikool, väärikate ülikool, õppejõule, õpetajale, EETA, MOOC jt)
  
Paberil väljastatud MOOCi tunnistuse tasu Vastavalt täiendusõppe õppetasu kehtestamise, arveldamise ja õppetasust vabastamise korra p.5 on täiendusõpet korraldava valdkonna dekaanil, instituudi, kolledži või valdkonnavälise asutuse  juhil  või  täiendusõpet  korraldava  tugiüksuse  juhi  ettepanekul  õppeprorektoril õigus kehtestada tasu vaba juurdepääsuga e-kursuste lõpetanutele paberil väljastatavate dokumentide eest. Tasu paberil   dokumentide   väljastamise   eest   sisaldab   käibemaksu   riiklikes   õigusaktides kehtestatud määrade alusel.
Näita ka sisekoolituskalendris 
Registreerimine on lubatud Märgitakse vajadusel nende koolituste juurde, mis kajastuvad ka sisekoolituskalendris.
  
Programmijuht  ja kontaktisik

Programmijuht ja kontaktisik (nimi, telefon, e-posti aadress) võivad olla üks ja sama isik. Programmijuht on see, kes koostab programmi ja vastutab programmi sisulise poole eest, kontaktisik vastutab ennekõike koolituse korraldamise, sh õppijatega suhtlemise eest. Kodulehele kuvatakse kontaktisiku andmed ja teated registreerujatest ja nende poolt esitatud küsimused edastatakse kontaktisiku e-posti aadressile. 

NB! Nende koolituste puhul, mille sihtgrupiks on välismaalased, tuleb telefoninumbri sisestamisel kindlasti lisada ka riigi kood (+372).

  
Registreerujast teade kontaktisiku e-posti aadressileSelle märkeruudu täitmisel tuleb kontaktisikule e-posti teel teavitus uuest registreerujast. Samuti edastatakse kontaktisiku e-posti aadressil küsimus või teade, mille koolitusele registreeruja on sisestanud registreerimise lehel lahtrisse "Täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega".

Registreerumine lubatud alates

 

Registreerumise tähtaeg

Sisestatud tähtaja saabudes registreerumisvõimalus sulgub.

Järjekord lubatud

 

Registreerumise info

 
Registreerunutele saadetava kirja sisuKui see lahter on täidetud, saadetakse registreerujale, kes sisestab oma andmetesse e-posti aadressi, automaatselt selles lahtris olev tekst/kiri.
Registreerujale saadetavasse vastuskirja võiks panna lisaks koolituse üldinfole (pealkiri, toimumisaeg, toimumiskoht) ka info, kuhu pöörduda täiendava info saamiseks, st kontaktisiku nimi ja kontaktid. Lisaks on see kiri kinnituseks registreerujale, et elektroonne registreerumine on olnud edukas. 

Näidiskiri: 

Tere!
Olete registreerunud Tartu Ülikooli täiendusõppekursusele "(kursuse nimetus)", mis toimub (toimumise aeg) (toimumise koht (aadress, ruumi number)). 
Kui Te mingil põhjusel ei saa koolitusel osaleda, andke sellest palun koheselt teada.

Kohtumiseni koolitusel!

(programmijuhi nimi)
(struktuuriüksus)
Tartu Ülikool
tel:
e-post:
www.ut.ee/koolitus

Struktuuriüksuse juhi kinnitus 

Koolitusprogramm vajab struktuuriüksuse juhi kinnitust, sest vastavalt ülikoolis kehtivale korrale vastutab just tema nii koolituse sisu kui korralduse kvaliteedi eest. Struktuuriüksuse juhile edastatakse ÕISist automaatne teade, kui tema struktuuriüksuse koodiga on ÕISis kinnitatud uus programm või toimumine. 

Kinnitamise kuupäev 

...