Käibemaksu info lisamine koolituse hinnale tuleneb käibemaksuseadusega reguleeritud koolituste käibemaksustamise põhimõtetest. Alates 1. jaanuarist 2016 reguleerib täiendusõppe käibemaksustamist rektori käskkiri "Täiendusõppe õppetasu kehtestamise, arveldamise ja õppetasust vabastamise kord".

Alates 01.01.2016 algavad täiendusõppeprogrammi toimumised:

  • Toimumise lisamise või muutmise vormil on kohustuslik täita väli Hind käibemaksuta. Kui osalejale on koolitus tasuta (st Hind käibemaksuta väljale on sisestatud 0), siis on kohustuslik täita väli Hinnainfo eesti keeles. Avalikule kasutajale kuvatakse sellisel juhul vaid tekstivälja Hinnainfo eesti keeles sisu, ega näidata, et hind on 0 EUR.
  • Kui Hind käibemaksuta (joonisel p 1) on suurem kui 0 eurot, on kohustuslik märkida, kas hinnale lisandub käibemaks. Kui hinnale lisandub käibemaks, täitke märkeruut Lisandub käibemaks (joonisel p 2). Hind käibemaksuga (joonisel p 3) arvutatakse automaatselt

  • Kui Hind käibemaksuta (joonisel p 1) on suurem kui 0 eurot, ja hinnale ei lisandu käibemaksu, jätke märkeruut Lisandub käibemaks (joonisel p 2) tühjaks ja määrake käibemaksust vabastamise põhjus rippmenüüst Käibemaksust vabastamise põhjus (joonisel p 3).

Avalikule kasutajale ja toimumisele registreerumise vormile näidatakse hind järgmiselt:

  • kui hind sisaldab käibemaksu, siis Hind (sisaldab käibemaksu)
  • kui hinnale ei lisandu käibemaks, siis Hind (ei lisandu käibemaksu)

Käibemaksust vabastamise põhjust neile välja ei kuvata.

Kuni 31.12.2015 algavad täiendusõppeprogrammi toimumised:

  • Toimumise lisamise või muutmise vormil on kohustuslik täita väli Hind eurodes. Kui osalejale on koolitus tasuta (st Hind eurodes väljale on sisestatud 0), siis on kohustuslik täita väli Hinnainfo eesti keeles. Avalikule kasutajale kuvatakse sellisel juhul vaid tekstivälja Hinnainfo eesti keeles sisu, ega näidata, et hind on 0 EUR.
  • Väljade Hind eurodes ja Hinnainfo eesti keeles nimetuste juures küsimärgi kujutisele [?] vajutades saate infot, millistel juhtudel ei ole need muidu kohustuslikud väljad kohustuslikud täita, või millal on muidu vabatahtlik väli kohustuslik täita.

 


Selleks, et vältida moondunud sümboleid dokumentide väljatrükkidel, kontrollitakse salvestamisel tekstiväljadele sisestatud andmeid:

  • levinumad sümbolid (täpploend, mõttekriips, jutumärgid, ülakoma) asendatakse salvestamisel sobiva sümboliga, nt Wordist kopeeritud jutumärgid „  “ salvestatakse kujul " "
  • kreeka tähestikku lubatakse sisestada, sest seda kasutatakse nt lõputöö pealkirjades. Väljatrükil on need vaja asendada kasutades RTF formaati.
  • kirillitsa sümbolite sisestamisel kuvatakse veateade, sellisel juhul kasutage transkribeerimist ( tähetabelit nr 1)
  • veateade kuvatakse, kui sisestakse sümbol, mida ei ole kooditabelis, nt läti tähestikust ā, sellisel juhul asendage täht ladina tähestiku tähega (vt eesti-ladina tähtede lisaloetelu lisas 1 veerg 5. "Asendustäht")

Tekstiväljad, millele on lisatud sobimatu sümboli kontroll.

 


SEOTUD TEEMAD

Täiendusõppeprogrammide ÕISi sisestamise sisuline juhend