Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Table of Contents


Olulised tähtajad

ÕIS2-s akadeemiline kalender: https://ois2.ut.ee/#/academic-calendar

01.03.2023 Võõrkeelsete õppeainete versioonide kinnitamise tähtaeg
15.04.2023 Eestikeelsete õppeainete versioonide kinnitamise tähtaeg
30.04.2023 Järgmise semestri tunniplaanide kinnitamise tähtaeg
01.05.2023 Õppeaine info järgmiseks sügissemestriks
02.05.2023 Sügissemestri planeerimise alguskuupäev
15.05.2023 Sügissemestri õppeainetesse registreerumise algus
30.11.2023 Järgmise semestri tunniplaanide kinnitamise tähtaeg
30.11.2023 Õppeaine info järgmiseks kevadsemestriks
01.12.2023 Kevadsemestri planeerimise alguskuupäev
15.12.2023 Kevadsemestri õppeainetesse registreerumise algus

Note
titlePane tähele!

Terve järgmise õppeaasta õppeaine versioonid tuleb ette valmistada ja kinnitada samaks tähtajaks. Tähtaeg selleks (01.03 võõrkeelsete õppeainete versioonid ja 15.04 eestikeelsete õppeainete versioonid) on kehtestatud rektori kinnitatud akadeemilises kalendris. Järgmise õppeaasta õppeainete info avalikustatakse õppeinfosüsteemis vastavalt õppekorralduseeskirjale (punkt 13).

Igal semestril täiendatakse õppeaine kohta käivat infot tegeliku toimumise andmetega (tunniplaani info), selleks on eraldi tähtajad nii sügis- kui kevadsemestril. Õppeaasta õppeainete toimumise ette planeerimine on oluline plaanide tegemise info üliõpilasele ja õppejõule. 



Kes tohib õppeaine versiooni kinnitada?

Õppeaine versiooni kinnitamise õigused on sätestatud õppekorralduseeskirja punktis 9. Selle järgi semestri õppeaine versiooni koostab vastutav õppejõud ja kinnitab programmijuht. Õppekavasse mittekuuluva õppeaine versiooni kinnitab instituudi juht, valdkonna õppeaine korral õppeprodekaan. Valdkonnavälise asutuse ja tugiüksuse koostatud õppeaine versiooni kinnitab õppeprorektori moodustatud õppekomisjoni nõusolekul asutuse või struktuuriüksuse juht.

Õppejõul ei ole õigust kinnitada õppeaine üldandmeid ja versioone. Õppejõud saab saata õppeaine versiooni kinnitamisele ehk käivitada kooskõlastusprotsessi.



Kuidas toimub õppeaine versiooni kooskõlastamise ehk kinnitamise protsess?

Kooskõlastamise protsess on loodud õppekavade ja nende versioonide ning õppeainete versioonide kinnitamiseks.

Kooskõlastamisprotsessi saavad algatada vastutav õppejõud, õppekorralduse spetsialist ja programmijuht.

Õppeaine versioon peab olema Sisekasutuses olekus, selleks oleks võimalik versiooni kooskõlastusprotsessi alustada. Versiooni vaates tuleb esmalt klõpsata pliiatsi ikoonile (joonis samm 1) ja seejärel nupule Esita kinnitamiseks (joonis samm 2). 

Image Added

Image Added

Lõppkinnitaja jaoks tekitab kooskõlastamisprotsessi algus ülesande tema töölauale.
Kinnitamise korral viiakse objekt kinnitatud olekusse ja protsess lõpetatakse. Tagasi lükkamise korral viiakse objekt sisekasutusse ja protsess lõpetatakse.Kooskõlastamise protsess on loodud õppekavade ja nende versioonide ning õppeainete versioonide kinnitamiseks. 


Kooskõlastamise protsess on mõeldud pigem informatiivsena, kooskõlastajate otsused ei ole lõppkinnitajale tehniliselt siduvad, s.t. lõppkinnitaja võib igal hetkel vajutada nuppu "Kinnita ÕIS-is" või "Lükka tagasi" sõltumata kooskõlastajate otsustest või arutelust.

Ainekavade korral tuleb ainekava viia sisekasutusse, siis ilmub nupp "Esita kinnitamiseks", mille järel saab tutvuda kooskõlastamise aknaga (paneelid Ainekava, Kooskõlastamine)