Õppijate isikuandmed ÕISis

Kui koolitusele tulijad ei ole ise ÕISi kaudu koolitusele registreerunud, siis tuleb programmijuhil sisestada õppijate andmed

Õppijate andmed peavad olema sisestatud korrektselt, sh peavad olema tõesed õppijate kontaktandmed.

Õppijate isiklike e-mailide muutmisel tuleb meeles pidada, et mitmed neist võivad samaaegselt olla ka üliõpilased ja vale e-posti aadressi sisestamine võib jätta nad ilma ÕISi kaudu edastatavast õppeinfost. Korrektse e-posti aadressi sisestamine on hädavajalik, kui koolituse läbinutele väljastatakse digitaalsed lõpudokumendid.

Kui õppijate andmete sisestamisel tekib probleeme postiindeksiga (nt süsteem annab veateate, et indeksit ei ole registris), tuleb andmete kontrollimiseks pöörduda personaliosakonda.

Leping

Kui õppija tasub õppetasu mitmes osas, on mõistlik sõlmida osalejaga või koolituse rahastajaga õppe läbiviimise leping, millega sätestatakse maksmise tingimused. 
Ülikoolis kehtivad lepinguvormid:

Õppijaks arvamise korraldus

Täiendusõppes osalejad määratakse täiendusõppeprogrammil õppijateks kas instituudi juhi/kolledži direktori, valdkonna õppeprodekaani, asutuse juhi või tugiüksuste puhul õppeprorektori korraldusega. Täiendusõppena tasemeõppe õppeaine õppijad arvatakse täiendusõppe õppijaks struktuuriüksuse juhi või õppeprodekaani korraldusega. Täiendusõppija ei ole seotud ühegi õppekavaga. Korraldused on aluseks tunnistuste ja tõendite vormistamiseks.

Kui täiendusõppes osaleja on juba õppijaks arvatud, kuid ta mingil põhjusel koolitusel ei osale, siis tuleb ta õppekoht tühistada.

Allkirjaleht

Inimese allkiri allkirjalehel tõendab tema osalemist koolitusel. Allkirjaleht on soovitav vormistada eeltäidetuna (st koolitusel osalejate nimed on ette trükitud), kui koolituse rahastaja ei ole esitanud erinõudeid (nt et osalejad peavad omakäeliselt nime kirja panema). Kui on tegemist mitmepäevase koolitusega, on soovitatav vormistada allkirjaleht igaks päevaks eraldi. 

ProtokollProtokollist selgub, kes on koolituse läbinud ja saab sellekohase lõpudokumendi (kas tunnistuse või tõendi), samuti see, millises mahus on õppija koolituse läbinud. Protokolle võib ühele toimumisele vormistada mitu. Seetõttu saab koolitusel osalejatele väljastada tunnistusi mitmes osas (st mitte kõigile korraga).


  • No labels