ÕISi info ja abi avalikule kasutajale
ÕISi info ja abi õppijale
ÕISi info ja abi õppejõule
ÕISi info ja abi programmijuhile
Koolituse õppematerjalide lisamise õigus on koolituse sisestanud isikul ja eriõigustega töötajatel.
Sisekoolitusele saavad õppematerjale lisada ka koolituse andmetesse lisatud Läbiviija ja Korraldaja
NB 2024/2025. õa kevadsemestril hakkame sisekoolitusi haldama ÕIS2-s, kus on õppematerjalide jagamiseks saadaval uued võimalused. Muudatus on planeeritud aprilli lõppu. Et üleminek uuele süsteemile kujuneks sujuvalt, soovitame juba praegu mõelda selle peale, millised uutest võimalustest sobivad just teie koolituste ülesehitust arvestades kõige paremini ja alustada vajadusel ka ettevalmistustega.
Moodle'i kursus
ÕIS2-s saab sisekoolituse siduda Moodle’i kursusega, kuhu on võimalik üles ehitada mitmekesine õpikeskkond. Ligipääs kursusele on tagatud ainult registreerunutele ja koolituse korraldamisega seotud isikutele.
Moodle’i kursus on hea valik, kui jagatavate õppematerjalide hulk on suur või soovite lisaks lasta esitada kodutöid, korraldada teste, rühmatöid, veebikohtumisi jne.
Rohkem infot ja täpsemad juhised leiate Moodle'i juhenditest. Kursuse põhja loomisel on hea meelega abiks õppedisainerid ülikooli õppimis- ja õpetamiskeskusest.
Õppematerjalide jagamine pilveteenuste kaudu
Sisekoolitusele saab lisada linke, mida kuvatakse ainult registreerunutele ja koolituse korraldamisega seotud isikutele.
Materjalide jagamine lingi kaudu mõnele välisele failide jagamise platvormile on hea valik, kui soovite jagada väiksemat hulka faile ja veebipõhiseid lisategevusi koolitusel osalejatele ei planeeri.
Õppematerjali, näiteks tekstidokumendi või koolituse slaidide jagamiseks laadige see üles mõnele välisele failide jagamise platvormile. Soovitame selleks kasutada pilveteenuseid nagu Microsoft OneDrive või Microsoft SharePoint, kus materjalid ja andmed on turvaliselt hoitud ning ülikooli tugi tagatud.
Täiendavat infot leiate ülikooli arvutiabi kasutusjuhenditest.