Page tree

Tartu Ülikooli IT viki

Siit juhendist leiad juhised kuidas digikoristuse käigus iPhone'i ruumi juurde teha.

Juhised


Vaikimisi salvestab sinu iPhone kõik teie saadetud ja vastuvõetud tekstsõnumid igaveseks. See on mugav, kui peate otsima 15-kuulise vestluse; pole nii mugav, kui vajate salvestusruumi oma telefonile.

 • Telefoni igaveseks salvestamise peatamiseks ava rakendus Settings ja valige Messages. Keri alla, kuni leiad Message History, ja vali Keep Messages. Muuda valik Forever, 30 päevaks või 1 aastaks. Uus aken küsib, kas soovite vanemad sõnumid kustutada; jätkamiseks vajuta Delete.
 • Valides 30 päevaks, kustutab kõik tekstisõnumid mis on vanemad kui 30 päeva ja valides 1 aasta, kustutab sõnumid, mis on vanemad kui aasta.

Lisaks äppide kustutamisele on võimalik need nö mahalaadida ehk äpp kustutatakse aga kõik äpiga seotud andmed jäävad alles. Nii on võimalik hiljem äpp uuesti allalaadida ja jätkata selle kasutamist sealt, kus eelmine kord pooleli jäi.

Äppide mahalaadimine:

 1. Settings > iTunes & App Stores
 2. Kõige alt leiad rea “Offload Unused Apps”, mis tuleb tõmmata roheliseks. Kasutuseta äpid laetakse maha automaatselt.

Manuaalne mahalaadimine:

 1. Settings > General > iPhone Storage
 2. Vali mõni palju ruumi võttev rakendus ja vajuta “Offload App”.

Lood võtavad telefonis palju ruumi ja juhul, kui sa hoiad oma lemmiklaule telefonis, soovitus on need lood kustutada ja hakata Spotify kasutajaks. Nii saab lugusid striimida, ilma nendega ruumi telefonis hõivamata.

Kuidas lood telefonist kustutada:

 1. Mine Settings > General
 2. Vajuta iPhone Storage
 3. Liigu alla kuni Music reani
 4. Kustuta albumid ja lood, mida sa enam ei kuula või vajuta Edit ja kustuta suurem kogus muusikat korraga.

Photo Stream fotod võtavad ruumi - ehkki mitte nii palju kui originaalfotod, sest Apple'i sõnul laaditakse need teie seadmesse üles "seadmele optimeeritud eraldusvõimega". Tõenäoliselt pole teil neid fotosid vaja, kuna need on tõenäoliselt lihtsalt teie seadmes juba olevate fotode duplikaadid.

 • Fotovoo väljalülitamiseks avage rakendus Settings, minge menüüsse Photos ning lülitage välja My Photo Stream. Teie fotovoo fotod kustutatakse teie iPhone'ist, kuid need jäävad kõikidesse muudesse seadmetesse (nt teie iPad või arvuti), milles fotovoog on sisse lülitanud.
 • Samuti jäävad need teie iCloudi kontole 30 päevaks alates nende üleslaadimise kuupäevast.
 • Kui kasutate Safarit pidevalt, võib teie iPhone salvestada veebiajalugu ja andmeid, mida te ei pruugi vajada.
 • Safari brauseri vahemälu tühjendatakse kahest kohast, avage rakendus Settings -> Safari -> Clear history and Website Data ja Settings -> Safari -> Advanced -> Website Data -> Remove All Website Data.
 • Kui kasutate Safari asemel Chrome'i, avage Chrome'i rakendus ja puudutage paremas ülanurgas kolme punktiga nuppu. Seejärel puudutage valikut History ja valige ekraani allosas käsku Clear Browsing Data.

 • Safari võrguühenduseta lugemisloend võib asuda tarbetute ruumisäästlike veebilehtede lugemiseks, kui teil pole Interneti-ühendust. Safari võrguühenduseta lugemisloendi kustutamiseks avage rakendus Settings ja valige General > Storage & iCloud Usage. Koputage jaotises Storage > Manage Storage > Safari. Valige Offline Reading List ja vahemälu kustutamiseks valige Delete. 
 • See ei kustuta teie lugemisloendist üksikuid üksusi: selleks avage rakendus Safari, minge lugemisloendisse ja kustutage üksused mis soovite.

 • No labels

This page has no comments.