Page tree

Tartu Ülikooli IT viki

Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Siit lehelt leiad olulise info ja juhendid e-kirjade suunamise lõpetamise kohta.

HTML Wrap
classbutton button1

(info) In English


Excerpt


Note

Alates 29. jaanuarist 2024 kl 15.00 lõpetatakse lõpetatati turvakaalutluste tõttu ut.ee e-posti aadressile tulnud kirjade edasisuunamine ülikoolivälistele e-posti aadressidele. Seejärel Pärast seda saavad kirju edasi suunanud inimesed lugeda neid vaid ülikooli e-postkastist, kasutades veebilehte kiri.ut.ee või lisades ut.ee postkasti oma nutiseadme või arvuti e-posti rakendusse.

Täpsemat teavet e-posti teenuste kasutamise korra muudatustest leiab siseveebist ja kodulehelt

Juhised e-posti kontode lisamise kohta leiad järgnevatest juhenditest:

Kui jääd seadistamisega hätta, võta julgelt ühendust arvutiabiga telefonil 737 5500, e-posti aadressil arvutiabi@ut.ee või veebilehel https://it.ut.ee.

Vt ka Microsoft'i koduleht: Outlooki videkoolitused.


KKK

Expand
titleMillal muudatus tehakse?

Alates 29. jaanuarist 2024 kl 15.00 ei saa kirju enam ülikoolivälisele e-posti aadressile suunata ja kõik senised suunamised peatatakse. 


Expand
titleMiks muudatus ette võetakse?

Põhjusi, miks kirjade edasisuunamine lõpetatakse, on mitu. Edasisuunamisel on raske tuvastada petukirju, sest nendele vastatakse tõenäoliselt ülikooliväliselt e-posti aadressilt. Kui kasutaja vaatab oma e-kirju ülikoolivälisest e-posti serverist, ei näe ta ülikooli e-kirjade juures saatja lisainfot. Lisaks jõuab ülikooli e-posti aadressile tulnud kirja sisu edasisuunamisel kolmandate isikute valdusesse, millega võidakse rikkuda andmekaitsenõudeid.

Google uuendab 1. veebruaril 2024 rämpsposti tõrje eeskirju ja seab saabuvate kirjade arvule uued limiidid. Ülikooli meiliaadressilt Gmailile suunatud e-kirjade kogus ületab neid märkimisväärselt. Infotehnoloogia osakonna hinnangul sageneksid sel juhul olukorrad, kus suunatud kirjad ei jõuagi ülikoolivälisesse e-postkasti ja kasutaja ei saa kirju kätte.


Expand
titleKeda see muudatus puudutab?

Ülikooli kasutajaid, kes on oma ut.ee aadressile tulevad e-kirjad ülikoolivälisele e-posti aadressile suunanud. Infotehnoloogia osakonna andmeil oli neid oktoobri lõpu seisuga 13 564. 


Expand
titleKui olen oma @ut.ee e-posti edasi suunanud

Kasutaja saab e-kirjade suunamise ise lõpetada või oodata 29. jaanuarini 2024, mil suunamise lõpetab infotehnoloogia osakond. Vaata lehe ülaosas olevatest juhenditest, kuidas e-kirja suunamine lõpetada.


Expand
titleKui ma ei ole oma e-posti aadressi ära suunanud, siis...

Kasutaja, kes ei ole oma e-posti aadressi edasi suunanud, ei pea midagi tegema. Soovi korral saavad eri e-posti aadresse kasutavad inimesed kirjade lugemiseks ühendada oma postkastid e-kirjade lugemise rakenduseganii arvutis kui ka nutiseadmes. Juhendite lingid leiad lehe ülaosast.


Expand
titleMilliseid rakendusi saan kasutada oma @ut.ee e-posti lugemiseks?

Tartu Ülikool kasutab e-posti lahendusena pilvepõhist Microsoft Online Exchange'i teenust. Ülikooli e-posti saab lugedaveebilehelthttps://kiri.ut.ee, samuti on seda võimalik teha kõigi enamlevinud e-posti rakendustega nii Windowsi, Apple'i ja Linuxi arvutites kui ka Apple'i ja Androidi tarkvaraga nutiseadmetes. 


E-kirjade suunamise lõpetamine

  1. Logi sisse ülikooli e-posti veebikeskkonda aadressil https://outlook.office.com/mail/options/mail/forwarding/forwardingOption.
    Sisselogimiseks kasuta oma kasutajatunnust (formaadis kasutajanimi@ut.ee)


  2. Vajuta ekraani üleval paremal real olevale Sätted nupule. 
    NB! Kui sa ei satu mingil põhjusel otse edasisuunamise lehele, siis vali ülevalt hammasrattaga nupp, vajuta nupule Kuva kõik Outlook sätted ja vali avanenud menüüst Edasisaatmine.

  3. Suunamise lõpetamiseks vali Meil → Edasisaatmine → eemalda linnuke nupu Luba edasisaatmine eest ja vajuta nupule Salvesta.