Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Struktuuriüksuste juhtidel, teaduskonna nõukogu liikmetel ja programmijuhtidel on oma üksuse või õppekava ainetele antud tagasiside paralleelse analüüsi ning tulemuste võrdlemise jaoks ainete lõikes, võimalik koostada õppeinfosüsteemis koondtabelis näidatavate tulemuste pealt ülevaatlik graafik.

Juhendis on kajastatud järgmised teemad.

Table of Contents

Graafiku sisu ja selle koostamine

Graafiku koostamise jaoks tuleb minna tagasiside tulemuste vaatamise lehele (valides selleks pealehelt lingi Õppeainete tagasiside tulemused) ning lähtuvalt isiku õigustest ja vajadustest edasi vahelehele Str. üksuse juhina või Programmijuhina. Seejärel valida kõigepealt lehel nähtavate filtrite (alamstruktuuriüksus, õppekava, õppeaasta, semester) abil soovitud ainete grupp, mille tulemusi soovitakse võrrelda ning vajutada graafiku vaatamiseks nupule "Näita tulemustest graafikut".

...

Tip

Graafiku kohal olevate märkeruutudega on võimalik kitsendada lehel nähtavate ainete loetelu lähtuvalt ainekavale registreerunute arvust. Näiteks on võimalik võrrelda omavahel ainult väikse registreerunute arvuga aineid.

NB! Lähtuvalt eelnevast piirangust ainete skaalat väiksema grupi ainete jaoks ümber ei arvutata. St. endiselt esitatakse ainete positsioon esialgselt valitud ainete grupi suhtes. Vastav piirang hõlbustab vaadata varem lehel nähtud tulemusi lihtsalt väiksema grupi lõikes.

 

Graafiku koostamine pikema perioodi kohta

Eelnevalt viidatud lehekülgedel "S"


Küsimuste lühendid

  • Töömaht - "Kas ainekavas ettenähtud iseseisva töö maht (sh e-õpe) on kooskõlas tegeliku iseseisva töö mahuga?"
  • Väljundid - "Kas Te saavutasite enda hinnangul õppeaines seatud õpiväljundid (teadmised ja oskused)?"
  • Toetamine - "Õppejõu hoiak õpetamisel oli õppimist toetav ja üliõpilaste suhtes avatud."
  • Meisterlikkus - "Õppejõud õpetas õppeainet meisterlikult (huvi äratamine, esitatu arusaadavus, kaasahaaravus jms)."
  • Materjalid - "Õppejõu antud või soovitatud õppematerjalid olid sisu, vormistuse ja sobivuse poolest asjakohased."
  • Tagasiside - "Õppejõud andis piisavalt tagasisidet minu töö tulemuste kohta aine läbimisel."
  • Korraldus - "Õppeaines esitati piisavalt selgitusi õppetöö korralduse kohta (õpiväljundid, läbimise tingimused, hindamiskriteeriumid jms)."
  • Väljundid - "Kas õppeaines hinnati seda, mis oli kirjas aine õpiväljundites?"
  • Koondhinne - "Kokkuvõttes hindan antud õppeainet hindega:"

Skaalad keskmiste arvutamisel

  1.  Töömaht: ettenähtud töömaht oli tunduvalt suurem (2) / ettenähtud töömaht oli mõnevõrra suurem (1) / jah (0) / ettenähtud töömaht oli mõnevõrra väiksem (-1) / ettenähtud töömaht oli tunduvalt väiksem (-2).
  2. Saavutatud väljundid: jah, kõik (2) / saavutasin suuremas osas (1) / saavutasin mõned (-1) / ei saavutanud ühtegi (-2) / õpiväljundeid ei olnud märgitud (0).
  3. Küsimused (toetamine, meisterlikkus, materjalid, tagasiside, korraldus): nõustun igati (2) / pigem nõustun (1) / pigem ei nõustu (-1) / ei nõustu üldse (-2) / nii ja naa (0).
  4. Hinnatud väljundid: jah (2) / pigem jah (1) / pigem ei (-1) / ei (-2) / õpiväljundeid ei olnud märgitud (0).
  5. Koondhinne: A (suurepärane) (5) / B (väga hea) (4) / C (hea) (3) / D (rahuldav) (2) / E (kasin) (1) / F (mitterahuldav) (0).