Struktuuriüksuste juhtidel, valdkonna nõukogu liikmetel ja programmijuhtidel on oma üksuse või õppekava ainetele antud tagasiside paralleelse analüüsi ning tulemuste võrdlemise jaoks ainete lõikes, võimalik koostada õppeinfosüsteemis koondtabelis näidatavate tulemuste pealt ülevaatlik graafik.

Juhendis on kajastatud järgmised teemad.

Graafiku sisu ja selle koostamine

Graafiku koostamise jaoks tuleb minna tagasiside tulemuste vaatamise lehele (valides selleks pealehelt lingi Õppeainete tagasiside tulemused) ning lähtuvalt isiku õigustest ja vajadustest edasi vahelehele Str. üksuse juhina või Programmijuhina. Seejärel valida kõigepealt lehel nähtavate filtrite (alamstruktuuriüksus, õppekava, õppeaasta, semester) abil soovitud ainete grupp, mille tulemusi soovitakse võrrelda ning vajutada graafiku vaatamiseks nupule "Näita tulemustest graafikut".

Graafikut saab koostada ainult õppeainete põhise väljundi valiku korral. St. ainete grupi valiku juures peab olema tehtud märgistus "õppeainete põhine" valiku ette.

Avanenud uuel vahelehel Graafik on esitatud loetelu eelneval lehel selekteeritud ainekavadest ning iga ainekava kõrval on esitatud värvilised ruudud tagasiside väärtuse näitamiseks. 

 






 

 

Iga tagasisideküsimustiku valikvastustega küsimuse tulemuste kohta näidatakse ühte värvilist ruutu.

  • Valge värvusega on tähistatud ruudud, mille korral aine tulemus vastas eelnevalt valitud ainete grupi keskmisele.
  • Punase värvusega on tähistatud ruudud, mille korral aine tulemus jäi alla eelnevalt valitud ainete grupi keskmisele.
  • Rohelise värvusega on tähistatud ruudud, mille korral aine tulemus oli üle eelnevalt valitud ainete grupi keskmise.

Värvi intensiivsus näitab seejuures, kui palju üle/alla keskmise oli vastav väärtus teistega võrreldes.

Erandlik olukord on küsimuse 'Töömaht' puhul, kus keskmiseks on vastusevariant 'töömaht oli õige', mis on tähistatud rohelise värvusega, punasega ained, mille korral töömaht oli kas liiga suur või liiga väike ning valgega ained, mille korral töömahu erinevus (taaskord mõlemas suunas) küll esines, kuid see ei olnud väga suur).

Tulemused on paigutatud relatiivsele skaalale, et tagada kõige positiivsemate ja negatiivsemate väärtuste selgem eristus üldisest nimekirja ainete keskmisest. Eelnev tähendab seda, et konkreetse aine tulemusgraafiku ruutude värvused sõltuvad eelnevalt valitud ainete grupist ning ruudu värvus võib teistsuguse ainete grupi valiku korral olla teistsugune.

Graafikule lisaks näidatakse ainekava juures taustinformatsiooniks veel ainekava mahtu EAP-des, õppevormi, ainekava osa numbrit, ainekava kohta laekunud ankeetide arvu ning ainekavale registreerunute arvu. Ainekava nimetuse taga sulgudes näidatavad "eesti" või "inglise" tähistavad ainekava keele tunnuse väärtust.  

Lehel ei näidata ainekavasid, millele oli vähem kui 6 registreerunut.

Ainekavasid on võimalik lähtuvalt tagasiside tulemusest erinevate küsimuste lõikes järjestada, vajutades selleks graafiku kohal nähtava küsimuse lühendi peale. Samuti on ainekavasid võimalik järjestada veeru pealkirjale vajutamisega ka teiste andmetabeli veergude korral. Vaikimisi on lehel esitatud ained järjestatud Koondhinde küsimuse järgi.

Graafiku kohal olevate märkeruutudega on võimalik kitsendada lehel nähtavate ainete loetelu lähtuvalt ainekavale registreerunute arvust. Näiteks on võimalik võrrelda omavahel ainult väikse registreerunute arvuga aineid.

NB! Lähtuvalt eelnevast piirangust ainete skaalat väiksema grupi ainete jaoks ümber ei arvutata. St. endiselt esitatakse ainete positsioon esialgselt valitud ainete grupi suhtes. Vastav piirang hõlbustab vaadata varem lehel nähtud tulemusi lihtsalt väiksema grupi lõikes.

Graafiku koostamine pikema perioodi kohta

Eelnevalt viidatud lehekülgedel Str. üksuse juhina ja Programmijuhina saab koostada graafikut vaid ühe semestri õppeainete kohta. Struktuuriüksuse juhil on võimalik koostada graafik ka pikema perioodi kohta õppeainete osas valides aine tagasiside tulemuste vaatamise juurest vahelehe Väljundid. Järgnevalt tuleb vastaval lehel eemaldada vaikimisi määratud õppejõud (vajutades õppejõu nime juures olevale nupule "Eemalda"), määrata struktuuriüksus (ja õppekava) ning tähistada soovitud õppeaasta semestrid ja vajutada graafiku vaatamiseks nupule "Näita tulemustest graafikut".

Graafikut saab koostada ainult uue tagasisideküsimustiku tulemuste pealt ehk alates 2011/12 õa. sügissemestrist.

Iga str. üksuse juht saab koostada graafiku ainult oma üksuse ainete/õppekavade kohta.

Õppekava valiku korral näidatakse graafikul tagasisidet kõigi õppekavaga seotud ainete osas, mis said valitud semestritel tagasisidet. See tähendab, et graafikul näidatavaid aineid ei kitsendata mingisse õppekava aasta versiooni kuuluvusega.

Küsimuste lühendid

  • Töömaht - "Kas ainekavas ettenähtud iseseisva töö maht (sh e-õpe) on kooskõlas tegeliku iseseisva töö mahuga?"
  • Väljundid - "Kas Te saavutasite enda hinnangul õppeaines seatud õpiväljundid (teadmised ja oskused)?"
  • Toetamine - "Õppejõu hoiak õpetamisel oli õppimist toetav ja üliõpilaste suhtes avatud."
  • Meisterlikkus - "Õppejõud õpetas õppeainet meisterlikult (huvi äratamine, esitatu arusaadavus, kaasahaaravus jms)."
  • Materjalid - "Õppejõu antud või soovitatud õppematerjalid olid sisu, vormistuse ja sobivuse poolest asjakohased."
  • Tagasiside - "Õppejõud andis piisavalt tagasisidet minu töö tulemuste kohta aine läbimisel."
  • Korraldus - "Õppeaines esitati piisavalt selgitusi õppetöö korralduse kohta (õpiväljundid, läbimise tingimused, hindamiskriteeriumid jms)."
  • Väljundid - "Kas õppeaines hinnati seda, mis oli kirjas aine õpiväljundites?"
  • Koondhinne - "Kokkuvõttes hindan antud õppeainet hindega:"

Skaalad keskmiste arvutamisel

  1. Töömaht: ettenähtud töömaht oli tunduvalt suurem (2) / ettenähtud töömaht oli mõnevõrra suurem (1) / jah (0) / ettenähtud töömaht oli mõnevõrra väiksem (-1) / ettenähtud töömaht oli tunduvalt väiksem (-2).
  2. Saavutatud väljundid: jah, kõik (2) / saavutasin suuremas osas (1) / saavutasin mõned (-1) / ei saavutanud ühtegi (-2) / õpiväljundeid ei olnud märgitud (0).
  3. Küsimused (toetamine, meisterlikkus, materjalid, tagasiside, korraldus): nõustun igati (2) / pigem nõustun (1) / pigem ei nõustu (-1) / ei nõustu üldse (-2) / nii ja naa (0).
  4. Hinnatud väljundid: jah (2) / pigem jah (1) / pigem ei (-1) / ei (-2) / õpiväljundeid ei olnud märgitud (0).
  5. Koondhinne: A (suurepärane) (5) / B (väga hea) (4) / C (hea) (3) / D (rahuldav) (2) / E (kasin) (1) / F (mitterahuldav) (0).