Siit juhendist leiad juhised sobivate töövahendite valimise kohta.
Töö tegemisel on oluline valida sobivad töövahendid, mis aitavad tööd tõhusalt ja kvaliteetselt teha. Õige töövahend aitab säästa aega ja vaeva ning tagab ka parema tulemuse.
Enne töövahendite valikut on oluline selgitada välja, millist ülesannet on vaja täita ja milliseid vahendeid selleks vaja on. Mõtle, millised on töö nõuded ning millised töövahendid aitavad neid nõudeid täita. Samuti on oluline arvestada oma isiklikke eelistusi ja võimeid. Arvesta oma mugavustasemega ning vali töövahendid, mis sobivad just sinu jaoks.
Lõpuks, enne valiku tegemist uurige erinevaid võimalusi ning võrrelge neid omavahel. Küsi kolleegide või spetsialistide arvamust ning tutvu erinevate töövahendite funktsioonidega. Nii saad teha teadliku valiku ning tagada tõhusa töö tulemuse.
Hankelepingu tooted
Hankelepingu sõlmimiseks on läbi viidud minikonkurss 286916 raamhanke RH249475 alusel. Hankelepingu osapool Klick Eesti AS. Hankeleping kehtib alates 06.12.2024 kuni 06.12.2025.
Lepingu kohaselt saab tellida Lenovo süle- ja lauaarvuteid ning monitore erihinnaga. Pakutavate seadmetega saab lähemalt tutvuda siin.
Enim tellitud toodete kohta saad informatsiooni siit.
Arvutid
Ülikoolis on kasutusel erinevad arvutimudelid, mida saab kategoriseerida üldjoontes järgnevalt: Standard- ja erikonfiguratiooniga arvuti.
Standardkonfiguratsiooniga arvuti
Ülikoolis on kasutusel erinevaid arvutimudeleid, mida saab kategoriseerida üldjoontes järgnevalt: i5 (Ultra 5) ja i7 (Ultra 7) protsessoriga. Kui tööülesannete käigus on vajalik ka eraldiseisev graafikakaart, siis selle liigitaksime erikonfiguratsiooni arvutiks.
Arvuti valimisel lähtume kolmest kõige olulisemast komponendist: protsessor, RAM ja SSD kõvaketas.
Protsessor (CPU)
i5 (Ultra 5) protsessoriga arvutitel on täna (2025) 6 tuuma ja 12 siini. Need saavad hakkama kõikide tüüpilise kontoritöö nõudmistega tänasel päeval ning peaksid hakkama saama tüüpiliste töödega vähemalt 4-5a.
i7 (Ultra 7) protsessoriga arvutitel on täna (2025) 8 tuuma ja 16 siini. Tänu sellele on antud arvutiga võimalik korraga rohkem ja suurema nõudlusega programme jooksutada. I7 protsessorit soovitaksime siis kui töökäigus jookseb arvutil mitmeid ressursimahukaid programme. Tänu suuremale võimsusele peaks see arvuti tüüpiliste töödega hakkama saama vähemalt 5-6a.
Ülikooli standardiks on väljakujunenud vähemalt i5 (Ultra 5) protsessor.
RAM (vahemälu)
RAM on muutmälu, millele salvestatakse kõik info, mis ei ole arvuti kõvakettale salvestatud. Mida rohkem on RAMi, seda rohkem saab arvutis avada programme, veebilehitseja aknaid jms. Kui arvuti RAM saab täis, siis muutub arvuti aeglaseks ning tihti piisab sellest, kui sulgeda mõni programm. Kõigile lauaarvutitele on võimalik lisada RAM mooduleid, kuid mõnel sülearvutil on see emaplaadile joodetud ning tulevikus mooduli lisamine ei ole võimalik.
Ülikooli standardiks on väljakujunenud vähemalt 16GB RAM.
SSD (kõvaketas)
Oluline on ka kõvaketta maht. Lauaarvutitele on võimalik kettaid lisada, kuid teatud sülearvutitel võib lisamise võimekus puududa ning peab kogu ketta välja vahetama.
Ülikoolis on standardiks kujunenud 512GB kõvaketas.
This page has no comments.