Sisukord
 

Ülevaade kooskõlastuse andmisest

  • Kui vahetu täitja saadab õigusakti kavandi kooskõlastusringile, tekib kõikidel kooskõlastajaks valitud struktuuriüksuse juhtidele (dekanaatide korral dekaanile, dekanaadi juhatajale ja prodekaanidele), nende juhigrupis olijatele ning isikutele, kes on kooskõlastajaks lisatud, ülesanne, mille tähtajaks on vahetu täitja poolt märgitud kooskõlastustähtaeg. Ülesande kohta saadetakse automaatne teade.
  • Kui ülesande saajad on mitu, siis saab kooskõlastuse anda see, kes ülesande enda nimele nopib.
  • Vajadusel saab ülesande uuele täitjale edasi suunata.
  • Kooskõlastaja saab kavandiga nõustuda, nõustuda märkustega ning mitte nõustuda. Kahe viimase valiku korral on vaja kooskõlastajal ülesande täitmiseks kirjutada oma märkused.
  • Kui kooskõlastaja kooskõlastuse ülesannet ei täida, siis märgitakse pärast kooskõlastustähtaja saabumist töövoogu, et struktuuriüksus või isik ei avaldanud arvamust.

Kooskõlastusviisi valimine

Kooskõlastusülesande omanikul on sakkide Õigusakti andmed ja Kooskõlastus alaservas nupud Nõustu, Nõustu märkustega ja Ei nõustu kooskõlastusviisi valimiseks (vt joonis).

Kooskõlastuse sakil (vt joonis) on ka näha seni kooskõlastuse andmise lõpetanud kooskõlastajate märkused.


 

Nõustumine (kooskõlastuse andmine ilma märkusteta) 

Vajutades nupule Nõustu määratakse, et kooskõlastaja nõustub õigusakti kavandiga ega soovi teha ühtegi märkust. Valiku korral küsitakse kasutaja käest "Kas soovite kavandiga ilma märkusi lisamata nõustuda?". Ülesanne loetakse täidetuks, kui kooskõlastaja vajutab OK. Pärast seda suunatakse kasutaja kooskõlastuse sakile, kus ta näeb seni kooskõlastuse andnud kooskõlastajate märkusi.

Nõustumine märkustega ja mitte nõustumine (kooskõlastuse andmine märkustega) 

Vajutades nuppudele Nõustu märkustega või Ei nõustu peab kooskõlastaja oma valikut põhjendama.    

Märkuste lisamine ja salvestamine

Valikute Nõustun märkustega või Ei nõustu kuvatakse teiste kooskõlastajate kinnitatud märkustega kooskõlastustabel ning märkuse sisestamise vorm (vt joonis).

  • Märkuse liik – saab valida, kas märkus soovitakse teha õigusakti kavandi konkreetse punkti kohta või soovitakse lisada üldine märkus.
  • Kommenteeritav punkt – väli ilmub ja tuleb täita, kui valitud on "õigusakti kavandi punkti kohta".
  • Kommentaar – väljal põhjendatakse märkuse sisu.


Sisestatud märkused tuleb ükshaaval salvestada vajutades nupule Salvesta märkus (vt joonis). Pärast salvestamist tühjendatakse märkuse kirjutamise vormi väljad ja kasutaja saab alustada uue märkuse sisestamist. Salvestatud märkused lisatakse kooskõlastustabelisse. Vajadusel saab neid veel enne lõplikku esitamist muuta ja kustutada.


Lisatud märkuste muutmine ja kustutamine

 Sisestatud märkusi saab kooskõlastuse andmise jooksul muuta ja kustutada (seni kuni pole vajutatud nupule Kõik märkused lisatud).

  • Märkuse muutmiseks vajutage märkuse järel nupule Muuda (vt joonis). Valitud märkus kuvatakse samale vormile, kus toimus märkuse sisestamine. Muutke märkust ja salvestage see (nupp Salvesta märkus), kui olete muudatuse teinud. 
  • Märkuse kustutamiseks vajutage märkuse järel nupule Kustuta (vt joonis).


Lisatud märkuste kinnitamine

Kui kasutaja on kõik märkused sisestanud ja soovib kooskõlastuse andmise lõpetada, peab ta vajutama nupule Kõik märkused lisatud (vt joonis).

 

Nupule vajutamise järel täidetakse kooskõlastusülesanne ning kasutaja ei saa enam oma sisestatud märkusi muuta ja kustutada. Kõik sisestatud märkused muutuvad töövoo vaatajatele nähtavaks.

Poolelijäänud kooskõlastuse andmise jätkamine

Kui kooskõlastaja on valinud kooskõlastuse (nõustun märkustega, ei nõustu), kuid pole kooskõlastuse andmist lõpetanud (nupp Kõik märkused lisatud) ning on kooskõlastuse sakilt ära liikunud, siis kuvatakse töövoo taasavamise järel õigusakti andmete sakile nupp Jätka kooskõlastamist (vt joonis). Nupp viib kasutaja kooskõlastuse sakile, kus ta saab jätkata märkuste sisestamist ja kooskõlastuse andmise lõpetada.

Kui poolelijäänud märkuste sisestamist pole kooskõlastustähtaja saabumiseks kooskõlastaja poolt lõplikult esitatud, siis tehakse seda automaatselt.

Algselt valitud kooskõlastusviisi muutmine

Kui kasutaja on teinud märkustega kooskõlastamise valiku (Nõustu märkustega või Ei nõustu), saab ta oma kooskõlastuse andmise ajal kooskõlastusviisi muuta. Selleks on kooskõlastuse saki alaservas rida Muuda viimast kooskõlastusviisi (vt joonis).

  • Valik Nõustun kuvatakse siis, kui kasutaja pole ühtegi märkust sisestanud või on lisatud märkused kustutanud.
  • Nõustun märkustega ja Ei nõustu valikul muutub vastavalt kooskõlastusmärkuste tabelis veeru Valik sisu.
  • Valitud kooskõlastusviisi saab kinnitada nupule Muuda vajutades. Kui kasutaja valib uueks kooskõlastusviisiks Nõustun, teostatakse samad tegevused, mis esialgsel kooskõlastusviisi Nõustun valimisel (kasutaja käest küsitakse üle, kas ta soovib nõustuda ilma märkusteta ning ülesanne loetakse lõpetanuks).

  • No labels