Page tree

Tartu Ülikooli IT viki

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 18 Next »

Siit juhendist leiad juhised tehisintellekti (TI) kasutamise kohta Tartu Ülikoolis.

Tehisintellekt (TI) (inglise keeles artificial intelligence ehk AI) on masina intellekt, mida kasutatakse ülikooli IT-tugi-, teadus- ja arendustöös. Lehe alamkategooriad hõlmavad tooteid Azure OpenAI API, GitHub Copilot, Microsoft 365 Copilot ja Microsoft Copilot. 

  • Azure OpenAI API on toode, mis võimaldab tehnilistel kasutajatel juurdepääsu OpenAI poolt välja töötatud võimsatele tehisintellekti mudelitele. See API võimaldab arendajatel luua rakendusi, mis suudavad genereerida inimlaadset teksti, tõlkida keeli, vastata küsimustele, kirjutada artikleid ja palju muud.
  • GitHub Copilot on tehisintellekti abil töötav rakendus programmeerimise abistamiseks, mis pakub koodi kirjutamisel reaalajas soovitusi ja lahendusi. Tartu Ülikooli töötajad, õppejõud ja tudengid saavad Copiloti abil tõhustada oma koodikirjutamise protsessi ning kiirendada arendustööd ja teadusprojekte.
  • Microsoft 365 Copilot on tööriist, mis on loodud selleks, et tõhustada ja lihtsustada töötajate igapäevaseid tööülesandeid Microsoft 365 rakenduste ökosüsteemis, sealhulgas Word, Excel, PowerPoint, Outlook jt.
  • Microsoft Copilot on Microsofti poolt välja töötatud AI-põhine vestlusrobot, mis võimaldab läbi mugava kasutajaliidese kasutada ChatGPT keelemudeleid. See kasutab keerukaid algoritme ja masinõppe mudeleid, et mõista kasutaja päringuid ja pakkuda asjakohaseid vastuseid. Lisaks on tasuta saadaval ka DALL-E 3, OpenAI uusim ja kõige võimekam tekstist pildiks muutmise mudel.
  • No labels

This page has no comments.