Page tree

Tartu Ülikooli IT viki

Siit juhendist leiad juhised kuidas digikoristuse käigus Androidi telefoni ruumi juurde teha.

Juhised


Paljud rakendused kasutavad parema kasutuskogemuse saamiseks salvestatud või vahemällu salvestatud andmeid. Vahemällu salvestatud andmed võivad säästa veidi aega (ja mobiilset andmesidet), kuid rakenduste vahemäludesse salvestatud failid on mugavuse huvides ega ole tingimata vajalikud. 

 • Vahemällu salvestatud andmete kustutamiseks ühest rakendusest valige Settings > Applications > Application Manager ja valige rakendus, mida soovite muuta. Vahemälu tühjendamiseks valige Storage ja seejärel käsku Clear Cache.
 • Kõigi rakenduste vahemällu salvestatud andmete kustutamiseks minge jaotisse Settings > Storage ja puudutage vahemäluandmeid, et kustutada kõigi telefoni rakenduste vahemälud.

 • Telefonil on allalaadimiste kaust, kuhu on salvestatud kõik allalaaditud failid - fotod, videod, dokumendid ja muud failid. Ekstra ruumi salvestamiseks võib mittevajalikud failid kustutada.
 • Allalaadimiste kausta My Files leiate rakenduse sahtlist. Puudutage faili selle valimiseks ja hoidke seda all, seejärel puudutage sellest vabanemiseks prügikastiikooni, nuppu Remove või Delete.

 • Google Photos võimaldab varundada kõik oma telefoniga tehtud fotod otse teenusesse Google Photos ja see ei lähe arvesse teie Google Drive'i ruumi. Kui teie fotod on varundatud, saate need ruumi vabastamiseks oma seadmest kustutada.
 • Kogu selle tasuta pilvemäluruumi kasutamiseks peate sisse lülitama funktsiooni Google Photos varundamise ja sünkroonimise funktsioon. Selleks avage rakendus Google Photos ja valige Settings > Back up & sync ning lülitage see sisse.
 • Kui olete oma fotod teenuse Google Photos abil varundanud, saate minna valikutesse Settings > Free up device storage ja Google Photos kustutab kõik varundatud fotod ja videod.

 • Rakendused võtavad tõenäoliselt suurema osa teie telefoni salvestusruumist. Kui teil on telefon, mis võimaldab teil lisamälu jaoks lisada microSD-kaardi, võite mõned oma salvestusruumi imevad rakendused teisaldada microSD-kaardile.
 • Selleks avage Settings > Applications > Application manager ja koputage rakendust, mida soovite teisaldada.
 • Kui rakendust saab teisaldada, näete nuppu Move to SD card - vajutage seda nuppu, et rakendus microSD-kaardile teisaldada. (Mõnes telefonis peate selle valiku leidmiseks puudutama salvestusruumi.) MicroSD-kaardile teisaldatakse ainult osa rakendusest. Kahjuks ei teisalda paljud suured mängud märkimisväärset osa oma andmetest microSD-kaardile.

Kui oled kõiki neid näpunäiteid proovinud ja vajad siiski rohkem ruumi, pead hakkama mõningaid asju kustutama. Tõenäoliselt on  seadmes mõni (võib-olla mitu) rakendust, mida sa kunagi ei kasuta.

 • No labels

This page has no comments.