You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 19 Next »






Üldist

Mis on õpianalüütika töölaud?

Töölaud kuvab ÕISi andmetel põhineva TÜ õpianalüütika mudeli loodud infot ja teavitusi üliõpilaste väljalangemisriskide kohta, sh potentsiaalseid raskusi isiku (individuaalsel) ja õppekava (grupi) tasemel.

Kuidas individuaal- ja grupivaade erinevad? Kas neid saab kasutada korraga?

Töölaual on kaks vaadet.

  • Individuaalvaates kuvatakse tähelepanu vajavad üliõpilased ja mudeli alusel esile tulnud riskitegurid. Üliõpilased on jagatud katkestamisriski alusel kolme rühma. Selle vaate põhjal saab programmijuht või õppekorralduse spetsialist üliõpilasega probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks ühendust võtta.
  • Grupivaade näitab, milliste ühiste riskiteguritega üliõpilaste grupid esile tulevad. Seda vaadet võib kasutada ühiste toetustegevuste kavandamiseks. Need andmed võivad anda ka ideid õppekavaarenduseks.

Individuaal- ja grupivaadet saab kasutada korraga, kui avada need eraldi vahelehel või aknas (nt kopeerides URL-i). Kui vahetada individuaal- ja grupivaadet töölaual, tühistab see varasemad otsingusätted.

Mis on tulemuslikkus, pingutus ja akadeemiline taust?

Need on õpianalüütika ennustusmudeli faktorid, mille arvutamise aluseks on üliõpilaste väljalangemist ennustavad riskitegurid ÕIS-i andmetel.  Õpianalüütika mudelis kasutatud andmetega tutvuge peatükis: "Õpianalüütika mudelis kasutatud andmed".

  • Tulemuslikkus tähendab õpingutes edasijõudmist ja tulemusi, mille arvutamise aluseks mudelis on nt saadud ainepunktid ja sooritatud eksamid.
  • Pingutus tähendab õpingutega seotud tegevusi, mille hindamise aluseks mudelis on nt registreeritud ained ja akadeemilise puhkuse kestus.
  • Akadeemiline taust kajastab eelnevate õpingutega seotud näitajaid, nt varasemat haridustaset ja vastuvõtutulemusi.

Mida tähendab madal, keskmine ja kõrge ennustatav riskitase?

Ennustatav riskitase näitab seda, kui suure väljalangemisriskiga üliõpilaste rühma konkreetne õppija kuulub. Väljalangemisrisk arvutatakse mudeli andmete põhjal.

  • Madal ennustatav riskitase viitab, et üliõpilane võib vajada toetust õpingute teatud aspektides, kuid pakilist abivajadust pole.
  • Keskmine ennustatav riskitase viitab, et üliõpilasel oleks kasulik saada toetust.
  • Kõrge ennustatav riskitase viitab, et üliõpilasel võivad ilma toetuseta tekkida tõsised raskused õpingute läbimisel. Kõrge ennustatava riskitasemega üliõpilastel on rohkem ja suurema kaaluga riskitegureid, mis seostuvad väljalangemisega.


Translation coming soon.

Individuaalvaade

Kuidas erinevad filtreeritud ja kogu õppekava vaade?

Tulemusi saab filtreerida riskitaseme ja õppimise aasta alusel ehk kuvamiseks saab valida nt vaid kõrge riskitasemega üliõpilased, kes on õpingutes 3.aastal.

Kogu õppekava tähendab, et filtreid ei kasutata ja näidatakse kogu õppekava tulemusi.

Mis on õppimise aasta?

Õppimise aasta näitab täisaastate arvu hetkest, mil üliõpilane on konkreetse õppekava alusel ülikooli immatrikuleeritud (mudelis praegune kuupäev miinus immatrikuleerimise kuupäev).

Mida saab siin lisaks teha?

Saate saata üliõpilasele kirja oma postkasti kaudu, kasutades etteantud kirjamalli. Kirjamalli on võimalik oma eelistuste järgi muuta. Tartu Ülikoolis õppijatele pakutavate ennetavate ja toetavate tegevuste kohta lugege täpsemalt peatükist "TÜ ennetavad ja toetavad tegevused õppijatele ja sisseastujatele".








  • No labels