Page tree

Tartu Ülikooli IT viki

Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Siit juhendist leiad juhised meililistide kohta.

HTML Wrap
classbutton button1

(info) In English


Note

Alates 29. jaanuarist 2024 ei saa turvakaalutluste tõttu postiloendi serverisse https://lists.ut.ee enam ülikoolivälise kontoga sisse logida. Muudatus puudutab ainult postiloendi(te) omanikke ja moderaatoreid, kel tuleb edaspidi hakata kasutama vaid ülikooli kontot.

Need, kel ülikooli kasutajatunnust ei ole, saavad taotleda IT-portaalis tasulist külaliskontot, mis maksab 2 eurot kuus. Külaliskonto loomiseks on vaja:

  • konto taotleja täisnime, isikukoodi ja e-posti aadressi
  • organisatsiooni andmeid lepingu sõlmimiseks: registrikoodi, nimetust, aadressi, kontaktisiku nime ja telefoninumbrit

Arve (24 eurot + käibemaks) aastase perioodi eest saadetakse kord aastas, detsembrikuus.


Meililisti haldusliides SYMPA:  https://lists.ut.ee/

Lisainfo või probleemide korral võtta ühendust arvutiabiga.

Juhendid

Children Display

Meililistiteenus

Page Tree
rootListid

Tartu Ülikooli meililistiteenus (info ja ajalugu)

Meililist (postiloend, list, jne) on meiliaadressite kogum, mille kaudu on võimalik suhelda sarnaste huvidega inimestega meili teel. Ühte arvutisse tekitatakse nimekiri mingil teemal vestlemisest huvitatud inimeste meiliaadressidest ja sellele nimekirjale antakse omakorda meiliaadress ehk listiaadress.

Kui üks meililisti liige saadab meililisti aadressile kirja, siis saadetakse see automaatselt edasi kõigile meililisti tellijatele. Kui keegi tellijatest soovib saadetud kirja kohta midagi öelda, saadab ta vastuse meililisti aadressile ja see saadetakse jälle kõigile vastava meililisti tellijatale. Tekib omamoodi elektronkonverents.

Meililistiteenus on Tartu Ülikoolis eksisteerinud 1990ndate keskelt. Aastatega on meililistide hulk kasvanud ning ületanud tuhande piiri. 08.07.2002 seisuga meililistide arv 1150 meililisti, nüüdseks on see kasvanud mitmekordselt. Osalt on see tingitud ülikooli kasvamisest ja interneti populariseerimisest, osalt aga sellest, et Eestis ei olnud teist sellise teenusepakkujat. Seetõttu võib ülikooli meililistiserverist leida ülikooliga mitte seotud meililiste.

...