Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Välja nimetusSelgitus
Korraldav struktuuriüksusValdkond, instituut

Programmi kood

Kood genereeritakse ÕISis automaatselt.
Tegevusloa number

 Tegevusluba vajavad ainult eesti keele tasemeeksamiks ettevalmistavad koolitused, mh selleks, et õppijatel oleks õigus taotleda keeleõppele tehtud kulude hüvitamist. Hetkel Tartu Ülikoolil keelekursuste tegevusluba taotletud ei ole.

NimetusTäiendusõppeprogrammi nimetus tuleb sisestada ÕISi nii eesti kui inglise keeles.  Ingliskeelne täiendusõppeprogrammi nimetus kuvatakse ülikooli täiendusõppe ingliskeelsel veebilehel ja õppijale koolituse järel väljastataval tunnistuse lisal.
Programmi liik
  • „ainetest koosnev“, kui tegemist on suuremamahulise programmiga, mis koosneb ainekoodiga tasemeõppe õppeainetest;
  • „teemadest koosnev“, kui täiendusõppeprogramm koosneb teemadest (senine "sisu vaba tekstina").
ValdkondTäiendusõppeprogrammid jaotatakse 7 valdkonna vahel: haridusteadused, humanitaarteadused, loodusteadused, meditsiin, sotsiaalteadused, sporditeadused ja täppisteadused. Määrata saab rohkem kui ühe valdkonna ja vastavalt valitud valdkonnale/valdkondadele jaotatakse programmid ka täiendusõppe kodulehel.
Õppevaldkond, õppesuund, õppekavarühm, õppekavagrupp

Liigituse aluseks on Rahvusvaheline ühtne hariduse liigitus ISCED 97

Keeleõpe

Keeleõppe puhul on füüsilisest isikust maksjal õigus tulumaksutagastusele. Keeleõppe märkeruudu saab lisada HVLC, HVVK, SVNC, P2AV, P2OO, P2TP, K1PR, SVOI, HVEE, HVUS, HVKU, SVHI programmidele.

EN keeleoskustase

 

Eesmärk 

 

Koolituse kogumaht tundides ja EAPdes

Täiendusõppes ei ole ühtseid reegleid auditoorse ja iseseisva töö mahu suhtes. Silmas tuleb pidada, et koolituse mahus peab kajastuma kogu antud koolituse raames tehtav õppetöö (nii auditoorne kui iseiseisev). On kursusi, kus iseseisvat tööd kavandatud ei ole, on selliseid, kus iseseisva töö osakaal on vaid 10-20% koolituse kogumahust, ja on ka selliseid, kus iseseisva töö maht on sarnane tasemeõppega (ehk ca 75%). Oluline on, et auditoorse ja iseseisva töö mahu suhe oleks asjakohane ja realistlik. Näiteks kahepäevase auditoorse koolituse, mille raames on iseseisvaks tööks 10 lk teksti läbilugemine esimese koolituspäeva õhtul ja selle arutelu teisel koolituspäeval, mahuks on realistlik määrata 0,75 EAP.

Täiendusõppes on võimalik koolitust läbida kas täies mahus (osaledes nõutud mahus auditoorses õppetöös ja sooritades iseseisva töö, arvestuse vms) või osaliselt (osaledes nt ainult auditoorses õppetöös ilma iseseisvat tööd tegemata), vastavalt programmis kirjeldatud tingimustele (st kõiki koolitusi ei pea olema võimalik läbida mitmes mahus).

Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale

Tulumaksu saab füüsilisest isikust maksja tagasi taotleda vaid koolituskuludelt,
  • mille õppekava (st täiendusõppe programmi) eesmärk on tasemeõppe õppekavas sisalduva või
  • kutsestandardis kirjeldatud kutse-, ameti- või erialase pädevuse saavutamine või
  • on  keeleõpe.

Täiendusõppeprogramm on seotud õppekava või kutsestandardiga

Kui programmi andmetesse on sisestatud programmi seotus kutsestandardi või õppekavaga, siis trükitakse see info ka koolituse läbimist tõendavale dokumendile.

Tasemeõppe õppekava mooduli või ainega seotus on võimalik ÕISis linkida vastava õppekava osaga või ainega.
Kutsestandardi info tuleb sisestada käsitsi, tase valida rippmenüüst.

Note
NB! Kutsestandardi nimetus tuleb sisestada suure algustähega

Täiendusõppeprogrammi andmetes määratud õppekavarühm ja selle õppekava õppekavarühm, mille õpiväljunditega programm on seotud, peaksid olema lähedased või kattuma.
Kui täiendusõppeprogrammi õpiväljundid on seotud mitme õppekava õpiväljunditega, siis valida põhisihtgrupile kõige lähedasem õppekava. 

Kompetentsid, millega programm on seotud

Kutsestandardi vastavad kompetentsid tuleb sisestada käsitsi.

...