Digitembeldamine on võimalik dokumendiliikidel: Tõend, digiallkirjastatav fail, väljasaadetav dokument. Dokumendiliike, millel võimaldada digitembeldamist, saab seadistada DHISi administraator. 

Dokumendi lisamises mingeid erisusi ei ole. Tuleb täita metaandmeväljad ja lisada dokumendi fail, mida soovitakse digitembeldada. 

Digitembeldamise nupp ilmub nähtavale vaid eespool nimetatud dokumendiliikide puhul, kui kandele on lisatud BDOC formaadis dokumendifail. BDOCi saab teha ka otse DHISis kasutades faili nimetuse taga olevat punase rosetiga nuppu. PDF jmt formaadis faile otse digitembeldada ei saa. Alati tuleb enne dokument teha BDOCiks. 

Kui dokumendi fail on tehtud BDOCiks, ilmub faili nimetuse alla kaks nuppu: "Digitembelda" ning "Digitembelda ja saada".


Digitembeldamise ja e-postiga dokumendi väljasaatmiseks tuleb vajutada nuppu "Digitembelda ja saada".

Ilmub infokastike

Ühe dokumendi digitembeldamine võtab aega 15-25 sekundit.

Avaneb vaade, kust saad valida kas soovid dokumenti saata DVK või e-postiga. 

Märkus! DVKga saab saata vaid ettevõtetele, kellel on kontaktiväljale lisatud on asutuse reg kood. 


Vajuta nupule "Saada e-postiga".

Avaneb kirja saatmise aken.

  • Kui kontaktiväljal oli isiku e-posti aadress olemas, ilmub see automaatselt "Kellele" lahtrisse. Kui aadresse oli rohkem, ilmuvad need kõik sinna. Vajadusel saad aadresse muuta, lisada, kustutada. 
  • Kellelt väljal saad rippmenüüst valida, et kas saajaks märgitakse Sinu e-posti aadress või DHISi üldine ehk DHIS@UT.EE
  • Nüüd saad lisada kirjale pealkirja ning sisuosa. 
  • Oluline on meeles pidada, et peale sisu lahtrit  ning enne "Saada e-postiga" nupule vajutamist tuleb valida need dokumendid, mida saata soovitakse. Vaikimisi on kõikidel failidel linnuke ees, aga kui on soov saata vaid üks või osad, siis tuleb nendelt, mida saata ei soovita linnukesed eest ära võtta. 
  • Vajuta nupule "Saada e-postiga" ja figitembeldatud fail on välja saadetud.

Avaneb uuesti see vaade: 

Vajuta nupule "Tagasi", kui soovid minna tagasi digitembeldatavale kandele. Kui soovid minna avalehele, vajuta DHISi päises olevat majakese ikooni või vasakul nurgas olevat Tartu Ülikooli logo.

    

  • No labels