Tartu Ülikool on Eesti Töötukassa koolituspartner. Tutvu kindlasti Koolituskaardi koostööst Töötukassa kodulehel. Kehtivad koolituskaardi koostöö põhimõtted ning dokumendivormid leiate https://www.tootukassa.ee/content/koolituskaardi-koostooga-seotud-dokumendid

Töötukassa iseteenindusportaali on koolitajatel võimalik lisada oma koolitusi, portaali kasutajaõiguste saamiseks palun edastage vastav soov koos tulevase kasutaja nime, isikukoodi, e-posti aadressi ja kontakttelefoniga Aire Seenele.

Töötukassa hüvitab koolituskaardi raames koolituskulu (sh koolituse hinnas sisalduvad õppevahendid) kuni 2500 eurot (käibemaksuga), mis võib hõlmata nii ühte kui mitut koolitust. Alates 01.01.2014 hüvitatakse koolituskaardi koolituskulud kuni 2500 euro ulatuses kahe aasta jooksul.

Koolitusel osaleda sooviv töötu peab koolitusasutusele edastama lisaks muule koolitusele registreerumiseks vajalikule infole ka töötukassa osakonna, kus arvel ollakse ja töötukassa kliendikaardi numbri.

Pärast osaleja registreerumist saadab koolitaja selle kohta töötukassale teate.

Registreerimisteate edastamine. Kuni 1. augustini 2018 on võimalik registreerimisteadet edastada töötukassale ka e-posti teel. Alates 1. augustist tuleb täiendusõppeprogrammidele registreerunud töötukassa klientide kohta registreerimisteade edastada e-töötukassa kaudu.

a)       Juhul, kui isik registreerub ülikooli koolitusveebi kaudu ja koolitust ei ole eelnevalt töötukassa portaali sisestatud ning koolituse toimumisajani on veel aega, siis tuleb esmalt sisestada töötukassa portaali koolituse miinimumandmed (* märkega kohustuslikud väljad) ja seejärel sealtkaudu edastada registreerimisteade. Silmas tuleb pidada, et kui koolituse andmed sisestatakse portaali, avaneb see koolitus automaatselt ka registreerimiseks (lahendus on see, kui rohkem inimesi sellele koolitusele võimalik lisada ei ole: grupi suuruseks panna 1 osaleja ja juba registreerunud isiku andmete lisamisel grupp täitub).

b)      Juhul, kui isik registreerub ülikooli veebikeskkonna kaudu ja koolitus on juba alanud, tuleb registreerimisteade edastada töötukassale e-kirja teel, sest e-töötukassa sellist võimalust tehniliselt ei toeta.

c)       Juhul, kui töötukassa klient soovib osaleda ülikoolis tasemeõppe õppeainel, siis edastab ülikooli kontaktisik registreerimisteate töötukassale e-kirja teel, st tasemeõppe õppeainete info dubleerimist töötukassa portaali ei ole vaja.

 Koolitus peab kindlasti olema avaldatud ka koolitusasutuse kodulehel ja need andmed peavad olema omavahel vastavuses. E-töötukassas koolitust avaldades tuleb sisestada väljale: „Otsetee link koolituse infole“ koolituse info link ÕISist. Selle lingi järgi kontrollib töötukassa, kas teatel olevad ja koolitaja veebis olevad andmed on vastavuses.

ÕISist viida tegemise juhendi leiate https://wiki.ut.ee/x/pivu. Kui teil ei ole piisavalt õiguseid viida loomiseks, siis palun pöörduge õiguste saamiseks oma üksuse ÕISi koordinaatori poole.

Osavõtulehe edastamine töötukassale toimub kas digitaalsel kujul või paberil (vastavalt koolituskaardi koostöö põhimõtetes p. 2.2 ja 2.2.1 toodule). 

Töötava isiku koolituse rahastamine töötukassa poolt on võimalik ainult juhul, kui koolituse programmis (täienduskoolituse standardi mõistes õppekavas) on kirjas, et koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Osalemist rahastatakse ka juhul, kui koolitusel osaleja läbib koolituse osaliselt või ei omanda kõiki õpiväljundeid ja talle väljastatakse osalemise kohta seetõttu tõend.

Alates 1. juunist, 2018 võimaldab Eesti Töötukassa koolituskaardiga ainult selliseid eesti keele koolitusi, mis valmistavad ette A2-, B1-, B2-, C1-tasemeeksami sooritamiseks ning mille osutamiseks on koolituse korraldajal vastav tegevusluba ja A1-tasemeks ettevalmistavat eesti keele koolitust, mille korraldamiseks tegevusluba ei väljastata.



  • No labels