You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 11 Next »

Vaikimisi on arve andmetes dokumendiliigiks "Ostuarve". Kreeditarve menetlemise valida dokumendiliigiks "Kreeditarve".

Selgituse väljale tuleb kirjutada, millise arve kreeditarvega on tegemist. Kreeditarve summad tuleb sisestada miinusega!

Põhiarve ja kreeditarve omavaheline sidumine DHIS-is

E-arvena saabunud kreeditarve sidumine põhiarvega tavaseose kaudu

E-arveldaja kaudu saabunud kreeditarve ei registreeru automaatselt põhiarve juurde, kuna arve XML-is puudub vastav info selle kohta. Aga kaks süsteemis eraldi registreerunud arvet on võimalik omavahel tagantjärgi seostada. Tavaseose loomisel pole vahet, kumma arve juurest seost looma hakatakse.

  •  Iga dokumendikande paremal pool on kuvatud sisukord ehk seoste loetelu. Teise arvega seose loomiseks liigu kursoriga (ära klõpsa) reale "Ostudokument". Klõpsa nimetuse juurde tekkinud seose lisamise ikoonile.


Avaneb nimekiri registreeritud ostuarvetest. Kui arve, millega soovid seost luua, on nimekirjavaate esimesel lehel kuvatud (nimekirjavaadet saad veergude alusel järjestada), siis märgista selle rea ees olev märkeruut ja klõpsa nupule "Seo valitud"

Nimekirjavaates olevate ridade arvu soovi korral seadete all muuta: Menüü "Haldamine" → Seaded → Nimekirjades näidatav ridade arv.

  • Tekkinud seosele viitab mõlema arve sisukorras märge (1)


Kreeditarve manuaalne registreerimine põhiarve juurde vastusdokumendina


Kui kreeditarve sisestatakse manuaalselt (pole tulnud e-arvena), siis on võimalik see registreerida põhiarve juurde vastusdokumendina.

Otsi ülesse põhiarve, mille vaatamise vormil (Muuda nuppu pole kandel vaja vajutada) vali Registreeri vastusdokument: Ostuarve

Avaneb tavapärane ostuarve registreerimise vorm, kus on vaja vajalikud andmed täita (nagu eelpool kirjeldatud, siis summad märkida miinusega). Peale kreeditarve salvestamist on kahe arve vahel tekkinud seos.

Tekkinud seosele viitab dokumendi registreerimisnumbris olev -1, viide/link originaaldokumendile ja sisukorda tekkinud märge (1).


  • No labels