DHIS-ist dokumendi väljasaatmiseks on kolm võimalust: e-post, dokumendivahetusprotokoll DHX, kolmandale osapoolele dokumendi jagamine.


E-post

  1. Klõpsa registreeritud dokumendikandel nupule "Saada"


2. Kui dokumendi registreerimisel on kontakt lisatud ainult e-posti aadressiga, siis saatmise aknas kuvatakse ainult e-postiga saatmise võimalust. Vali staatuseks "SAATMISEKS" ja klõpsa nupule "Saada e-postiga".

NB! Erinevaid saatmise viise kuvatakse dokumendi saatmisel siis, kui dokumendi registreerimisel on kontakti väljale lisatud juriidilise isiku kontakt koos e-posti aadressiga.  E-postiga saatmiseks vali E-posti real staatuseks "SAATMISEKS" ja edasi tegutse allpool kirjeldatule. 


3. Avaneb e-postiga saatmise aken. Saad muuta teemat ja lisada kirjale sisu. Kui sul on seadete all (menüü "Haldamine"→ Seaded→ E-posti signatuur) seadistatud e-posti signatuur, siis on see vaikimisi lisatud kirja lõppu. Märgista fail(id), mida soovid koos kirjaga saata. 


4. Staatus muutub "SAADETUD" ja dokumendikandele tekib E-posti plokk

5. Ja dokumendi vaatamise vormil ning dokumentide nimekirjavaates kuvatakse saadetud dokumendi puhul e-posti aadressi <> märkide vahel. 

Dokumendivahetusprotokoll DHX

Dokumendivahetusprotokolli (edaspidi DHX) kaudu saavad avaliku sektori asutused omavahel dokumente vahetada. Andmevahetuseks kasutatakse X-tee taristut. Saatjate ring on kinnine ning asutuste lisamine toimub RIA kaudu. See välistab võimaluse, et DHX kaudu edastatakse reklaame või muid ebasoovitavaid kirju.

  1. Klõpsa registreeritud dokumendikandel nupule "Saada". 

Kui dokumendi registreerimisel on kontakti väljale lisatud juriidilise isiku kontakt koos e-posti aadressiga, siis kuvatakse lisaks e-postiga saatmise võimalust. NB! Kontakti väljale peab kontakt olema lisatud koos registrikoodiga. Kui asutus on DHX-ga liitunud, siis on vaikimisi staatus "SAATMISEKS". 


Kui dokumendi registreerimisel on kontakti väljale lisatud kontakt ilma e-posti aadressita, siis kuvatakse ainult DHX-ga saatmise võimalust. 

2. Klõpsa nupul "Saada DHX/ADIT-iga". 

3.  Avaneb DHX-ga saatmise aken, kuhu tuuakse registreeritud dokumendilt andmed üle vastavalt DHIS-i administraatori poolt tehtud seadistustele.

    • Vajadusel saad saaja andmeid täpsustada või lisada saajaid juurde.
    • Piirangute plokis kuvatakse juurdepääsupiirangut, mis dokumendile on lisatud (kui on).

4.  Failide plokis märgista failid, mida soovid saata ja klõpsa nupul "Saada".

5. Dokumendikandele tekib plokk DHX dokumendid.