You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 2 Next »

1.Üldised toimingud SAIS-is

1.1. Avalik vaade

Avalik vaade võimaldab sisselogimata tavakasutajal otsida aktiivseid konkursse, alustada neile avalduse esitamist, vaadata aktiivsete konkurside pingeridu ja sirvida infot SAISi kohta

1.2. Sisselogimine

SAIS-i sisselogimiseks on võimalik kasutada kas:

  • ID-kaarti

  • Mobiili-ID-d

1.3. Üldine navigatsioon ja rollide valik

 Sisseloginud kasutaja näeb veebilehe ülaservas keelevalikut rippmenüüna, oma nime ja isikukoodi, rollivalikut rippmenüüna ja väljalogimise nuppu.
 Esmasel sisselogimisel kuvatakse kasutajale kandidaadi menüüd. Alles rolli valides kuvatakse vastavalt halduri ja vastuvõtutöötaja (edaspidi: VVT) menüüd.


Screen Shot 2015-04-29 at 22.36.12.png

Keelevalik seadistab kogu kasutajaliidese kas eesti, inglise või vene keelde.
 Rollivalik  kuvab eeldefineeritud rollid: administraator, kooli haldur, kooli VVT ning avalduste sisestaja vaated. Menüüst nuppu ”Admin” vajutades kuvatakse vastavad menüüd.

 

2. Kandidaadi vaade

Kandidaadi rollis olles näeb avalikku infot, saab esitada avaldusi ning jälgida nendega toimuvat. Kandidaadile olulised teavitused kuvatakse menüüpunkti “teated” all.

 

3. Üldised seadistused SAIS-is

 

3.1. Kasutajate haldus

 

Igale sisseloginud kasutajale luuakse konto. Isikule halduri rolli andmiseks peab isik olema vähemalt korra süsteemi loginud. Käsitsi kontosid ei looda.

Esmakordsel süsteemi logimisel päritakse isiku andmed rahvastikuregistrist, edaspidi kontrollitakse neid kord ööpäevas ja vajadusel värskendatakse.

 

3.5. Õppekavade haldus

 

Õppekavasid saab vaadata peamenüü Seaded alammenüüst Õppekavad. Õppekavade info tuleb läbi X-tee teenuse EHISest.

Kooli kasutajad saavad otsida vaid kooliga soetud õppekavade seast. Haldur saab ka lisada venekeelseid õppekava nimetusi, kuna antud andmed ei tule EHISest.


 

Vastuvõtu seaded - Sisseastumiseksamid

 

Sisseastumiseksami kirjeldamine on jaotatud sakkideks:

 

  • Kirjeldus

  • Konkurss ja skaala

  • Eksamiajad

 

Eksamit saab salvestada, kui on täidetud nimetuse ning koodi väli ning eksam saab peale seda staatuse sisestamisel.

 

Eksam on alati seotud protokolliga, kuhu märgitakse eksami tulemused.

 

Sisseastumiseksami liigid:

 

  • Sisseastumiskesam - valides antud liigi ja kinnitades eksami saab antud eksamit valida konkursi kirjeldamisel vastuvõtukriteeriumite ossa.

  • Eelduseksam - valides antud liigi ja kinnitades eksami saab eksamit valida konkursi kirjeldamisel kandidaadi eeldustingimuste ossa.

  • Muu, ei pea kohale tulema - valides antud liigi ja kinnitades eksami saab eksmit valida konkursi kirjeldmaisel nii vastuvõtukriteerimi kui ka eeltingimuste ossa.

 

Konkurss sakil saab eksamit jagada teiste koolidega. Kui eksam on jagatud, siis eksamit saab muuta vaid see kool, kes eksami lõi. Kool, kellega eksamit jagati, saab eksami andmeid vaadata ja siduda seda oma konkurssidega.

 

Sakil määratakse eksami tulemuste skaala ning minimaalne positiivne tulemus. Kandidaadil, kelle tulemus jääb alla minimaalse positiivse, loetakse eksam mittesooritatuks.

 

Konkursile eksamiaegade sisestamisel saab aegu muuta.

Kui eksami liigiks on valitud muu, ei pea kohale tulema, siis eksami aegu kandidaadile ei kuvata, kuvatakse vaid eksami kirjeldus.


  • No labels