Ülikooli HANKEKORD

Vaata siseveebist "Hanked ja raamlepingud" lehelt teenuste kategooriate tabelist, mis liiki teenusega on tegemist.

  • Kõik samasisuliste teenuste tellimise lepingute maksumused tuleb 12 kuu jooksul summeerida.
  • Lepingu eseme kirjelduse täpsuse ja spetsiifilisuse (valdkond, eriala, asja või teenuse sisukirjeldus) eest lepingus vastutab isik, kes on õigustatud seda lepingut sõlmima.
  • Lepingu eeldatava maksumuse määramisel arvesta kõiki kulusid, mis selle lepingu alusel tekivad ja välja makstakse, mh ka hankelepingu alusel võimalikke tulevikus tekkivaid kohustusi ja hankelepingu uuendamist.
  • Projekti raames lepingu sõlmimisel arvesta menetlemise valikul sama teenuse eeldatavat maksumust kogu projekti perioodil, ka juhul kui sama teenust tellitakse erinevate hankelepingute raames.
  • Lepingus määratakse ülikoolipoolne lepingu täitmise jälgimise eest vastutav isik, kes jälgib lepingu täitmist, sealhulgas tingimustest, tähtaegadest ja mahust, kinnipidamist, hindab osutatavate teenuste mahtu ja kvaliteeti ja võtab teenused vastu (kinnitab tegevusaruande/ akti).

TAVATEENUSED

Lepingu maksumus kuni 4999,99 eurot, siis järgi hankekorra punkti 48.

48. Alla 5000-eurose maksumusega riigihanke puhul piisab, kui küsitakse üks pakkumus, ja seda ei pea talletama, v.a juhul, kui selline kohustus tuleneb punktis 12 nimetatud erireeglitest.

  • Kui ülikooliväline rahastaja ei ole kehtestanud erireegleid, siis  piisab, kui küsitakse üks pakkumus (seda ei pea talletama).  Teenuse tellimisel järgi riigihangete seaduses sätestatud üldpõhimõtteid, näiteks läbipaistvust, proportsionaalsust, otstarbekohasust ja säästlikkust, et hankeprotsess kulgeks võimalikult tõhusalt ning ülikoolile kaasneks sellega võimalikult väike aja-, raha- ja tööjõukulu.

Lepingu maksumus 5000 – 29 999,99 eurot, siis järgi hankekorra punkti 49.

49. Kui riigihanke eeldatav maksumus on asja ostmisel ja teenuse tellimisel 5000–29 999,99 eurot ning ehitustöö tellimisel 5000–59 999,99 eurot, küsitakse pakkumus vähemalt kolmelt isikult, välja arvatud punktis 52 nimetatud juhtudel.

  • Pakkumuse esitamise ettepanek (lihtpäring)  tehakse võimaluse korral vähemalt kolmele isikule. Kui võrreldavaid pakkumisi küsitakse eesti keeles, esitatakse lihtpäring dokumendihaldussüsteemis oleva päringukeskkonna kaudu ja sellisel juhul seotakse leping ning ostuarve selle konkreetse päringuga. Kui võrreldavaid pakkumusi küsitakse võõrkeeles, esitatakse hinnapäring väljaspool päringukeskkonda. Sellisel juhul tuleb lisada hankelepingule või selle sõlmimise kohustuse puudumisel ostuarvele kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis hinnapäring ja võrreldavad pakkumused (näiteks e-kirjad ja kuvatõmmised interneti ostukeskkondadest) koos põhjendusega eduka pakkuja valiku kohta.

  • Kui pakkumus küsitakse vähem kui kolmelt isikult, peab finantsallika käsutaja konkurentsi puudumist põhjendama.

Lepingu allkirjastab rektor, prorektor, dekaan, valdkonnavälise asutuse juht, instituudi juht, kolledži direktor,  vastutusala juht, dekanaadi juhataja või tugiüksuse juht kirjalikus, elektroonilises või notariaalses vormis. Kui lepingu eeldatav maksumus on vähemalt 30 000 eurot, siis algata riigihange ning menetlus viiakse läbi riigihangete registri vahendusel. 

SOTSIAAL- JA ERITEENUSED

Sotsiaal- ja eriteenuseid tellides järgitakse riigihangete seaduse paragrahvis 3 sätestatud üldpõhimõtteid, näiteks läbipaistvust, proportsionaalsust, otstarbekohasust ja säästlikkust, et hankeprotsess kulgeks võimalikult tõhusalt ning ülikoolile kaasneks võimalikult väike aja-, raha- ja tööjõukulu.

Lepingu maksumus kuni 30 000 eurot

  • Kui ülikooliväline rahastaja ei ole kehtestanud erireegleid, siis  sotsiaal- ja eriteenuste tellimise korral alla 30 000 euro, võib hankija küsida vaid ühe pakkumuse ega pea seda talletama.

Lepingu maksumus alates 30 000 eurot

  • Sotsiaalteenuste tellimise korral 30 000 kuni 299 999,99 eurot ja eriteenuste tellimise korral 30 000 kuni 59 999,99 eurot, tehakse eesti pakkujatele pakkumuse esitamise ettepanek (lihtpäring) dokumendihaldussüsteemis oleva päringukeskkonna kaudu võimaluse korral vähemalt kolmele isikule. Kui pakkumuse esitamise ettepanek tehakse vähem kui kolmele isikule, peab finantsallika käsutaja konkurentsi puudumist põhjendama. Kui võrreldavaid pakkumusi küsitakse võõrkeeles, esitatakse hinnapäring väljaspool päringukeskkonda. Sellisel juhul tuleb lisada hankelepingule või selle sõlmimise kohustuse puudumisel ostuarvele kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis hinnapäring ja võrreldavad pakkumused (näiteks e-kirjad ja kuvatõmmised interneti ostukeskkondadest) koos põhjendusega eduka pakkuja valiku kohta.
  • Lepingu sõlmib oma pädevuse kohaselt prorektor, dekaan, valdkonnavälise asutuse juht, instituudi juht, kolledži direktor või vastutusala juht.

Kui lepingu eeldatav maksumus sotsiaalteenuste tellimise korral on vähemalt 300 000 eurot ja eriteenuste tellimise korral vähemalt 60 000 eurot, tuleb algatada riigihange.


Sisuliste küsimuste korral  pöörduda hankeosakonna poole.

  • No labels