KALENDRI ÕIGUSTE JAGAMINE ARVUTISSE INSTALLEERITUD OUTLOOKIS

1) Valige soovitud kalender, millele soovite õigusi lisada. NB! Ruumi/ressursi kalendri puhul peale olema selle kalendri omanik (administraator), et õigusi jagada.

2) Soovitud kalendri peal vajutage parema hiireklahviga ning valige Properties

3) Avanenud aknas valiga Permissions tab

4) Uusi kasutajaid saab lisada Add nupu pealt. Õiguste taset saab valida Permission Level rippmenüüst. Kalendri vaatajatele võiks määrata Reviewer õigused. Neile, kes peavad saama kalendrisse ka kirjutada, võiks valida Author õigused (Author saab enda kirjeid kustutada aga teiste omasid ei saa). Kalendri haldajale võib määrata Editor õigused. 

Default kasutaja tähendab seal seda, mis õigustes näeb suvaline ülikooli töötaja/tundeng seda kalendrit. Vaikimisi on see kõikidel kalendritel free/busy ehk siis näeb ainult hõivatust ja täpsemat sisu ei näe.KALENDRI ÕIGUSTE JAGAMINE VEEBIBRAUSERIST EHK OUTLOOKI VEEBIKLIENDIST

1) Logige sisse aadressilt kiri.ut.ee või mail365.ut.ee

2) Avage kalendrite vaade. Valige soovitud kalender ning vajutage kalendri peale parema hiireklahviga ning valige Sharing and Permissions

NB! Kui Te soovite õigusi jagada ruumi/ressursi kalendril, mille omanik te olete, siis peate kõigepealt selle kalendri avama valides paremalt ülevalt nurgast enda initsiaalide nimelise menüü pealt "open another mailbox" ning avanenud aknasse kirjutada soovitud kalendri nime. Seejärel avaneb see kalender eraldi aknas.

3) Valige kellega soovite kalendrit jagada ning valige, mis õiguste tasemega seda teha. Seejärel vajutage Share.  NB!  Veebi-Outlookist jagades saadetakse selle kohta teade (kutse) ka isikule, kellega kalendrit jagatakse ning vajutades seal kirjas "Accept", lisatakse see kalender automaatselt tema kalendrite nimekirja. Arvutisse installeeritud Outlookis õigusi jagades seda teadet ei saadeta.


  • No labels