Page tree

Tartu Ülikooli IT viki

Versions Compared

Key

 • This line was added.
 • This line was removed.
 • Formatting was changed.

Siit juhendist leiad juhised kuidas digikoristuse käigus Androidi telefoni ruumi juurde teha.

HTML Wrap
classbutton button1

(info) In English


Juhised


Expand
titleTühjenda
Note
iconfalse

English guide.Image Removed  English version can be found here: How to free up space on my Android phone?

Table of Contents

TeemaJuhised-näpunäitedLisamaterjalTühjendage
vahemälu

Paljud rakendused kasutavad parema kasutuskogemuse saamiseks salvestatud või vahemällu salvestatud andmeid. Vahemällu salvestatud andmed võivad säästa veidi aega (ja mobiilset andmesidet), kuid rakenduste vahemäludesse salvestatud failid on mugavuse huvides ega ole tingimata vajalikud. 

 • Vahemällu salvestatud andmete kustutamiseks ühest rakendusest valige Settings > Applications > Application Manager ja valige rakendus, mida soovite muuta. Vahemälu tühjendamiseks valige Storage ja seejärel käsku Clear Cache.
 • Kõigi rakenduste vahemällu salvestatud andmete kustutamiseks minge jaotisse Settings > Storage ja puudutage vahemäluandmeid, et kustutada kõigi telefoni rakenduste vahemälud.
Image RemovedImage RemovedKustutage allalaaditavad

Image Added

Image Added


Expand
titleKustuta allalaetud failid
 • Telefonil on allalaadimiste kaust, kuhu on salvestatud kõik allalaaditud failid - fotod, videod, dokumendid ja muud failid. Ekstra ruumi salvestamiseks võib mittevajalikud failid kustutada.
 • Allalaadimiste kausta My Files leiate rakenduse sahtlist. Puudutage faili selle valimiseks ja hoidke seda all, seejärel puudutage sellest vabanemiseks prügikastiikooni, nuppu Remove või Delete.

Image Removed

Image Added


Expand
titleKasuta
Kasutage
teenuse Google Photos eeliseid
 • Google Photos võimaldab varundada kõik oma telefoniga tehtud fotod otse teenusesse Google Photos ja see ei lähe arvesse teie Google Drive'i ruumi. Kui teie fotod on varundatud, saate need ruumi vabastamiseks oma seadmest kustutada.
 • Kogu selle tasuta pilvemäluruumi kasutamiseks peate sisse lülitama funktsiooni Google Photos varundamise ja sünkroonimise funktsioon. Selleks avage rakendus Google Photos ja valige Settings > Back up & sync ning lülitage see sisse.
 • Kui olete oma fotod teenuse Google Photos abil varundanud, saate minna valikutesse Settings > Free up device storage ja Google Photos kustutab kõik varundatud fotod ja videod.
Image RemovedImage Removed

Image Added

Image Added


Expand
titleRakenduste teisaldamine microSD-kaardile
 • Rakendused võtavad tõenäoliselt suurema osa teie telefoni salvestusruumist. Kui teil on telefon, mis võimaldab teil lisamälu jaoks lisada microSD-kaardi, võite mõned oma salvestusruumi imevad rakendused teisaldada microSD-kaardile.
 • Selleks avage Settings > Applications > Application manager ja koputage rakendust, mida soovite teisaldada.
 • Kui rakendust saab teisaldada, näete nuppu Move to SD card - vajutage seda nuppu, et rakendus microSD-kaardile teisaldada. (Mõnes telefonis peate selle valiku leidmiseks puudutama salvestusruumi.) MicroSD-kaardile teisaldatakse ainult osa rakendusest. Kahjuks ei teisalda paljud suured mängud märkimisväärset osa oma andmetest microSD-kaardile.
Teisaldage


Expand
titleTeisalda rakendused prügikasti

Kui

olete

oled kõiki neid näpunäiteid proovinud ja

vajate

vajad siiski rohkem ruumi,

peate

pead hakkama mõningaid asju kustutama. Tõenäoliselt

on teie

on  seadmes mõni (võib-olla mitu) rakendust, mida

te

sa kunagi ei kasuta.

Image Removed

Image Added