Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Sisseastumiseksam on alati seotud protokolliga, kuhu märgitakse

...

tulemused.

...

Sisseastumiseksami liigid:

  • Sisseastumiskesam - valides antud liigi ja kinnitades eksami saab antud eksamit valida konkursi kirjeldamisel vastuvõtukriteeriumite ossa.

  • Eelduseksam - valides antud liigi ja kinnitades eksami saab eksamit valida konkursi kirjeldamisel kandidaadi eeldustingimuste ossa.

  • Muu, ei pea kohale tulema - valides antud liigi ja kinnitades eksami saab eksmit valida konkursi kirjeldmaisel nii vastuvõtukriteerimi kui ka eeltingimuste ossa.

Konkurss sakil saab eksamit jagada teiste koolidega. Kui eksam on jagatud, siis eksamit saab muuta vaid see kool, kes eksami lõi. Kool, kellega eksamit jagati, saab eksami andmeid vaadata ja siduda seda oma konkurssidega.

Sakil määratakse eksami tulemuste skaala ning minimaalne positiivne tulemus. Kandidaadil, kelle tulemus jääb alla minimaalse positiivse, loetakse eksam mittesooritatuks.

Konkursile eksamiaegade sisestamisel saab aegu muuta.

Kui eksami liigiks on valitud muu, ei pea kohale tulema, siis eksami aegu kandidaadile ei kuvata, kuvatakse vaid eksami kirjeldus.

Eksamiprotokoll

Eksamiprotokolli peamine funktsioon on eksamitulemuste sisestame, kuid saab ka muuta eksami aega ja toimumiskohta.

Eksamiprotokoll tekib ainult kinnitatud eksamile.

Kui konkursil on seadistatud, et kandidaat ei pea eksamil osalema ning avaldusel on see märgitud, siis protokollis kuvatakse kandidaadi nime aga eksami toimumisaega mitte.

...

Protokoll koostatakse:

  • sisseastumiseksamitele,
  • kirjalikele töödele (motivatsioonikiri, doktoritöö kavand vmt),
  • eelmise õppeastme keskmisele hindele.

Kõigil juhtudel on maksimaalne tulemus 100 punkti. Sisseastumiseksamitel on minimaalne positiivne tulemus 51 punkti, hinnetel minimaalset positiivset tulemust ei ole määratud.

Eksamiprotokolli kaudu saab eksamitulemusi/hindeid sisestada/avalikustada. Lisaks on protokollide kaudu võimalik muuta eksami toimumisaega ja -kohta juhul, kui eksamil on mitu toimumist.

TÜ avalduse vaataja rollis on õigus protokolle vaadata.

TÜ valdkokonna töötaja rollis saab protokolle sisestada, tulemusi avalikustada, kanididaadi eksami aega muuta.

 

SISUKORD

Table of Contents
stylenone

1. Protokoll otsimine

Sisseastumiseksamite protokolle saab otsida lehel "Protokollid" eksami nimetuse või õppekava nimetuse alusel. Kasutajatele kuvatakse ainult neid protokolle, mis on seotud õppekavadega, millele kasutajale on antud ligipääs.

Protokolli staatused on järgmised:

  • Sisestamisel - protokolli on tulemused kandmata või sisestatud, kuid protokolli ei ole kinnitatud. Protokolli kinnitamine käivitab avalduste staatuste üle vaatamise.
  • Kinnitatud - protokolli on tulemused sisse kantud ja protokoll on kinnitatud.
  • Osaliselt kinnitatud - kui protokollil on mitu päevaprotokolli ja vähemalt üks protokoll on veel kinnitamata. Näiteks sisseastumiseksam toimub kahes voorus (aprillis ja juulis) ning iga vooru järel sisestatakse/kinnitatakse eraldi protokoll.

 

Image Added

2. Protokolli vaatamine

Eksamiprotokolli vaatamiseks ja sellega töötamiseks tuleb vajutada eksamiprotokolli nime järel olevatImage Added nuppu.

Kui katsel on päevaprotokollid, siis avaneb leht, millel kuvatakse protokolli kuupäevasid. Päevaprotokollidega katse puhul tuleb valida vastav kuupäev, mille protokolliga soovitakse tööle asuda.

Oluline teada:

  • Protokolli saa tulemusi sisestada enne protokollis märgitud kuupäeva ja kellaaega.
  • Protokolli saab kinnitada alles pärast protokollis märgitud kuupäeva ja kellaaja möödumist.

Image Added

Protokolli või ühe päevaprotokolli sisenemisel avaneb vaade protokolli atribuutidega:

  • protokolli nimetus;
  • maksmaalne tulemus (TÜ kõigis protokollides 100 punkti);
  • minimaalne positiivne tulemus (TÜ sisseastumiseksamitel 51,0 punkt);
  • protokolli filtrid, mille järgi saab kandidaate otsid


NB! Vaikimisi kuvatakse protokollis kandidaate, kelle avaldus on staatuses lubatud sisseastumiseksamile ja suunatud hindamisele. Kui kandidaadi avaldus on alles ülevaatamisel, siis protokollis teda vaikimis ei kuvata.

Kui kandidaat on avaldusel märkinud "Annan teada, et ei osale katsel" (näiteks eritingimusel vastuvõtu tõttu) ja tegu on õppekava ainukese sisseastumiseksamiga, siis saab avaldus pärast esitamist kandideeriv või tingimuslikult kandideeriv staatuse ja vaikimisi kandidaadi nime protokollis välja ei kuvata.

Image Added

3. Protokolli sisestamine ja tulemuste avalikustamine

Tulemuste sisestamiseks tuleb valida kandidaatide nimekirja järelt Image Addednupp.

Avaneb muutmisvaade, kus saab kandidaadi nime järele sisestada tulemusi. Vaikimisi kuvatakse kandidaadid perekonnanime alusel reastatuna. Võimalik on sorteerida või filtreerida kandidaate ka muude parameetrite alusel.

Protokolli sisestada tulemused kuni 2 kohta pärast koma. Kui sisestada tulemus rohkem kui kümnendiku täpsusega, siis salvestamisel teeb süsteem ümmardamistehte (nt tulemus 80,006 →80,01). Kui  kandidaat ei osale katsel, siis tuleb tulemuste lahter jätta tühjaks.

Sisestatud tulemusi saab:

  • "Salvesta" nupu kaudu salvestada protokolli - tulemused salvestatakse protokolli, kuid kandidaadid avaldusel ja pingereas tulemusi ei näe. Võimaldab keskmise hinde protokolli sisestamisega alustada enne avalduste perioodi lõppu.
  • "Salvesta ja avalikusta kandidaadile" nupu kaudu avalikusta tulemused kandidaadile. Kandidaat saab süsteemist automaatteate tulemusega, näeb tulemust kandidaadi vaates "Katsete" sakil ja avaldusel. Avalikustamise tulemusena arvutatakse kandidaadile uus punktisumma ja seega muutub ka kandidaatide pingerida.
Note
iconfalse
Tulemuste avalikustamise järel saab protokolli kinnitama asuda, kui vajutada kandidaatide nimekirja järel olevat "Mine protokolli kinnitama" nuppu.

 

Image Added

4. Tulemuste laadimine XML-iga

Pikemate protokollide puhul tasub tulemused SAISi laadida XML failiga.

HTMi juhend XML-i kasutamiseks



5. Protokolli kinnitamine

Protokoll tuleb kinnitada, kui kõigile kandidaatidele on vastavasse protokolli tulemus sisestatud ja tulemused avalikustatud. Protokolli kinnitamise järel muudab süsteem vajadusel avalduse staatused. Kui tegemist on kohustusliku kriteeriumiga, siis jääb kandidaadil antud kriteerium täitmata ja avaldus saab staatuseks konkurentsist väljas. Kui tegemist on valikulise kriteeriumiga, siis kontrollib süsteem teiste kriteeriumite täitmist

...

, näiteks riigieksami tulemust. Kui vastuvõtuga on seotud mitu protokolli, siis kandideeriv või tingimuslikult kandideeriv staatuse saab avaldus pärast kõikide protokollide kinnitamist, kui kandidaat täidab kõik kandideerimise nõuded.

  • "Kinnita (kuupäev) Eksamiprotokoll" nuppu kuvatakse, kui katsel on mitu päevaprotokolli.
  • "Kinnita Kõik" kuvatakse, kui katse tulemused sisestatakse, avalikustatakse ning protokoll kinnitatakse ühes jaos.

Protokolli saab kinnitada pärast protokollis määratud kuupäeva ja kellaaja möödumist.

Image Added

6. Tulemuse muutmine

Kui kandidaadi tulemuse sisestamisel on tehtud viga või on vaja punkte muuta apellatsiooni tulemusena, siis saab seda teha nii sisestamisel kui ka kinnitatud staatuses protokollis Image Addednupu kaudu.

Kandidaadi algne tulemus tuleb üle trükkida ning salvestada. Kui tulemus on varasemalt kandidaadile avalikustatud, siis läheb tulemuse muutmise kohta kandidaadile ka süsteemist automaatteade. Kui tulemusi on protokolli eelnevalt ainult salvestatud, siis tulemuse muutmise kohta kandidaat teavet ei saa (kandidaat ei tea tema kohta protokolli lisatud tulemust).

 


7. Katse aja muutmine

Protokolli kaudu on võimalik muuta kandidaadi eksami aega juhul, kui

  • kandidaadid saavad avalduse esitamisel valida erialade või eksami kuupäevade vahel;
  • kandidaadile määratakse vestluse aeg avalduse esitamise järel.

Eksami aja muutmiseks tuleb vajutada nuppu Image Added. Seejärel avaneb protokollis võimalus rippmenüü kaudu muuta kandidaadi eksami aega. Kui igale toimumiseajale on lisatud piirarv (nt igale vestluse ajale 1 või 3 inimest), siis kuvatakse iga toimumise järel, mitu vaba aega vastaval toimumisel on. Kui toimumise järel on 0, siis on kõik vastava toimumise kohad kandidaatidega broneeritud.

Kui kandidaadi katse aeg on muudetud, tuleb muudatus salvestada "Salvesta" nupu kaudu.

Ilma salvestamata saab muutmisvormist väljuda "Loobu" nupu kaudu.

Image Added

Eksamiprotokolli sisestamine ja muutmine

Kui eksamiprotokoll kinnitatakse läheb kandidaadile teade. Teade saadetakse ka kandidaadile siis, kui protokolli tehakse muudatusi pärast selle kinnitamist, seljuhul läheb teade vaid nendele isikutele, kelle andmetes tehti muudatusi. Eksamiprotokolli andmete muutmisel kuvatakse eksamiprotokolli nime ning nime all väiksemalt, et tegemist on eksamiprotokolliga.

Eksamiprotokolli logi

...