Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Kui (all)sarjale on DHIS-i administraator seadistanud vaikimisi juurdepääsupiirangu(d), aga dokument, mida soovid registreerida, ei pea üldse piiratud olema, siis vali piirang "Puudub". Kui registreeritava dokumendi tüüp on selline, mida kuvatakse avalikus dokumendiregistris, siis dokumendi salvestamisel kuvatakse hoiatust, et dokument läheb avalikuks.

...

Juurdepääsupiirangu pikendamiseks klõpsa piirangute plokis "Pikendamine". Lisa kuupäev, mis ajani piirangut pikendatakse ja vali pikendamise alus. Salvesta.


Table of Contents


Info

Tundliku sisuga (nt terviseandmed, töösuhtega seotud hoiatused või koondamised, ahistamisjuhtumiga seotud materjalid) dokumente on võimalik liigutada privaatsesse kataloogi. Dokument jääb dokumendipuus samasse sarja, kuid dokumendile pääseb ligi vaid privaatsesse kataloogi liigutaja ja need isikud, kellele on dokument suunatud või käsitsi eriõigus antud. Mitte segi ajada AK piiranguga! Ka AK piiranguga dokumente on võimalik privaatseks märkida.

Dokumendi registreerimisel dokumendi privaatseks märkimine

Kui DHIS-i administraator on dokumendi lisamise vormile seadistanud privaatsesse kataloogi lisamise võimaluse, siis kuvatakse dokumendi registreerimisel valikut "On privaatne". Dokumendi privaatsesse kataloogi liigutamiseks märgista see valik. 

Image Added

Dokumendile antakse ligipääs ainult nendele isikutele, kellele dokumendi suunad või kellele annad käsitsi eriõiguse

Note

Pirvaatsesse kataloogi lisamine ja eriõiguste andmine ei rakendu järgdokumentidele, sest võib olla olukord, kus ühe toimiku piires ei pea kõik dokumendid olema piiratud. Seega tuleb iga vastusdokumendi puhul eraldi otsustada, kas dokument on vaja privaatsesse kataloogi liigutada või mitte. Alati kontrolli õigused üle! Kui kahtled, siis võta kantseleiga ühendust.

Koosoleku materjalides olevad kandideerimisdokumendid

Iga päevakorrapunkt registreeritakse koosoleku materjalide juurde vastusdokumendina. St, et iga päevakorrapunkti kohta tekib eraldi dokumendikanne ja iga päevakorrapunkti juures on vaja otsutada, kas on vajalik privaatsesse kataloogi liigutamine. Nt kandideerimismaterjale sisaldavad päevakorrapunktid tuleb lisada privaatsesse kataloogi. 

Registreeritud dokumendi tagantjärgi privaatseks märkimine

Note
Privaatsesse kataloogi saab dokumenti liigutada ainult dokumendi registreerija ise või DHIS-i administraator. 

Klõpsa dokumendi vaatamise vormil (ei tohi muutmiseks lahti olla, kuvatud peab olema roheline muutmise, mitte salvestamise nupp) kolme punktiga ikoonile ja vali "Liiguta privaatsesse kataloogi".

Image Added

Süsteem annab teada, et kanne liigutati privaatsesse kataloogi ja kandele tuleb määrata eriõigused. Dokumendile antakse ligipääs ainult nendele isikutele, kellele dokumendi suunad või kellele annad käsitsi eriõiguse

Note
Kui oled kellelegi dokumendi suunanud enne privaatsesse kataloogi lisamist, siis need õigused võetakse ära. Kehtima jäävad need õigused, mille annad peale privaatsesse kataloogi lisamist

Privaatsest kataloogist välja liigutamine

Dokumenti on võimalik privaatsest kataloogist välja ka tõsta. Nt kui mingi otsuse tegemise või asja menetlemise lõpuni pidi dokument olema privaatne, aga edaspidi enam mitte.

Klõpsa dokumendi vaatamise vormil (ei tohi muutmiseks lahti olla, kuvatud peab olema roheline muutmise, mitte salvestamise nupp) kolme punktiga ikoonile ja vali "Liiguta mitteprivaatsesse kataloogi".

Image Added

Süsteem annab teada, et dokument on privaatsest kataloogist eemaldatud.

Image Added