Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

DHIS-is on võimalik dokumente ülikoolivälise osapoolele jagada (praktikant, lepingupartner, töövõtja jne). Erinevus e-postiga saatmisel on see, et jagatavale dokumendile saab lisada autentimise ehk isikutuvastuse. St, et jagatud dokumenti ei saa avada ilma ennast ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID-ga autentimata. Allkirjastamiseks jagatud dokumenti saab ülikooliväline osapool allkirjastada otse DHIS-is (allkiri ilmub DHIS-is olevale failile). 

Dokumendi lingi Dokumendilingi kopeerimine

Dokumendi vaatamise vormil on nupp "Kopeeri link", millele klõpsates saad dokumendi lingi kopeerida.

...

Note

Lingi kaudu pääsevad kandele ligi ainult need DHIS-i kasutajad, kellel on selle kande nägemise õigus. Ülikoolivälisele isikule saab dokumendi saata kas e-postiga (nupp "Saada") või dokumenti jagades (nupp "Jaga").

Dokumendi õiguste vaatamine (nimekirjavaates)

DVK

Dokumendivahetuskeskuse (edaspidi DVK) kaudu saavad avaliku sektori asutused turvaliselt dokumente vahetada. Dokumendi vastuvõtja tuvastatakse registrikoodi abil. DVK on usaldusväärne, kuna dokumendi saatmist on võimalik tõestada ning jälgida, kas dokument on teisele osapoolele kohale jõudnud. Kui saatmisel esineb mingi tõrge, siis sellest tuleb kantseleile teada anda. Mitmed avaliku sektori asutused on pöördunud meie poole palvega, et Tartu Ülikool saadaks neile dokumente DVK-ga. Tihti juhtub, et teine asutus saadab meile dokumendi DVK kaudu, aga ülikoolist saadetakse neile vastus e-postiga. Eriti oluline on see puhkuste ajal, kui otse ametnikule saates võib dokument jääda tema puhkuselt naasmiseni menetlemata. Kui saadad dokumendi DVK vahendusel, siis teab asutuse sekretär, kellele dokument asutusesiseselt suunata. Kui saadad teisele asutusele dokumendi DVK-ga, siis ära saada seda "igaks juhuks" ka e-postile. See tekitab teises asutuses segadust ja dokument võib saada topelt registreeritud.

...