Page tree

Tartu Ülikooli IT viki

Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.


Info

Siia lehele on koondatud praeguseks hetkeks teada olev info ning korduma kippuvad küsimused ja vastused. Kui Sa ei leia sellelt lehelt oma küsimustele vastust, anna sellest teada Arvutiabile 


Sisukord

Table of Contents

Üldine info

Ülikool korraldas ajavahemikuks 1. oktoober 2022  –  30. september 2024 (pikendamisvõimalusega 2 aastaks) riigihanke kõne- ja andmesideteenuse tellimiseks. Edukaks osutus soodsaima pakkumuse teinud Telia Eesti AS.


Info

Kuna TÜ Üliõpilasmaja MTÜ ja TÜ Üliõpilasküla MTÜ sõlmisid eraldiseisvad lepingud Telia Eesti ASiga, siis pole võimalik nende lühinumbritel enam (alates 29.07.2020) helistada. 


Info

Väravate ja tõkkepuude avamine. Oluline on, et koodis oleks kindlasti 5. koht "*" ehk 1895*xx, kus xx on värava/tõkkepuu kood. Telia võrgust helistades toimis ka ilma "*" kood, aga Elisast helistades on täpne formaat oluline. 


Korduma kippuvad küsimused


KüsimusVastused
1

Kus ma saan sõlmida uue Mobiil-ID-lepingu?

  • Mobiil-ID-lepinguid saab sõlmida ainult Telia iseteeninduses. Sätted ja lisateenused
  • PS! Telia füüsilistes esindustes see võimalus puudub.
Info

NB! Mobiil-ID-lepingu sõlmimiseks peab kaasas olema enda kehtiv ID-kaarton vaja kehtivat ID-kaarti ja selle PIN-koode. Kui need puuduvad, siis uued saab taotleda PPA-st.

  • Uued Mobiil-ID PIN-koodid asuvad SIM-kaardi tagaküljel ärakraabitavas/peidetud osas.
  • Kui soovid enda vanu PIN-koode kasutama hakata, saab seda teha pärast Mobiil-ID-teenuse aktiveerimist enda mobiiltelefonis. Mobiil-ID menüü tekib sinu mobiiltelefoni Mobiil-ID SIM-kaardi asetamisel. PIN-koode saad muuta Mobiil-ID menüü alajaotuses „Muuda koode“. Lukustunud PIN-koode saad avada PUK-koodiga Mobiil-ID menüüst alajaotuses „Blokeeri lahti“. PIN/PUK-koode ei tohi teada teised isikud peale sinu, seega hoia neid hoolikalt ja turvaliselt!
    Apple seadmetel Settings > Mobile Data > SIM applications > Mobiil-ID
2

Mis asi on eraarveleping ning miks seda vaja on?

Telia pakub mitmesuguseid tasulisi mugavusteenuseid (M-loto, Telia 1, Telia leheriiul, digimeedia tellimused, eritariifsed numbrid (annetused jms)). Kantsleri korralduse alusel  ei ole lubatud neid teenuseid ülikooli numbrilt tarbida.  Kui ülikooli telefoninumbri kasutaja soovib nimetatud teenuseid tarbida, siis tuleb tal valida sõlmida eraarveleping, mille puhul kajastuvad mugavusteenuste tasud tema isiklikul arvel. Eraarvelepingu teenuse kasutamise eelduseks ei ole ühegi teise teenuse tarbimine Telias ning samuti ei kaasne teenusega liitumis- ega kuutasu. 

Eraarvelepinguid saab sõlmida

3

Asukohas, kus ma pean tööd tegema, ei ole minu teada Telia levi. Mida peaksin tegema?

4

Kas Teliast on võimalik ka saada soodustusi teistele pereliikmetele?

5

Kust ma näen on teenuste kasutamise statistikat?

  • Teenuste kasutamise statistikat näeb mobiilisideoperaatori iseteenindusest või selle kohta saab infot küsida Arvutiabist.
  • Telia iseteeninduse kasutamine eeldab isikukoodi sidumist telefoninumbriga. 
6

Kas ma saan ühe telefoniga kasutada kahe operaatori teenuseid?

  • Kui telefon toetab kahte füüsilist SIM kaarti või e-SIMi lisamist (uuemad Android ja Apple telefonid), siis on võimalik, et kasutate ühes telefonis ühe operaatori võrgu näiteks perepakeitga seotud nubmbrit ja Telia võrgus ülikooli numbrit.
  • Rohkem info e-SIMi kohta: eSIM ehk elektrooniline SIM-kaart ärikliendile - Telia
7

Kas ma saan kasutada Telia e-SIMi põhinumbrina või lisanumbrina (teises nutiseades ala nutikell)? 

8

Mida teha kui mul on tööalaselt vajalik kasutada mobiilse parkimise teenust?

  • Tööalase parkimise korral tuleb vormistada mobiilse parkimise aruanne ja ülekulu puhul lisaks esildis finantsjuhile. Siin võib tekkida olukord, kus ülekulu on suurem kui parkimiskulu ja siis ongi str. üksuse juhi otsustada, kui palju hüvitada ja mis fin. allikalt hüvitada. 
  • Kui töötaja number ei ole TÜ all, esitab ta kuluaruande, millel peab samuti olema põhjendus parkimise kohta.
  • Kuluaruanne esitatakse seetõttu, et ei peaks erisoodustust maksma. Aruanne on leitav siit
9

Kuidas saata e-maili SMSile?

  • Ülikooli paketis on kõigil numbritel avatud teenus E-mail SMSile Premium, mis võimaldab tasuta saata SMSe antud numbrile (9000 tk kuus). 
  • Teenuse kasutamiseks tuleb saata e-mail aadressile: telefoninumber@sms.elisa.ee ja kasutaja näeb seda oma telefonis SMSina
10

Milliseid lisateenuseid võimaldab Elisa kõnepakett kasutada?


11

Kuidas kasutada andmesidet välismaal?

  • Enne välismaale suundumist tuleks tutvuda sihtriigi pakettide ning nende hindadega. Eriti oluline on see juhul, kui reisid väljaspoole Euroopa Liitu. Väljaspoole EU-d reisides tasuks osta tsoonipilet. EU-s reisides ei ole lisapiletit vaja tellida, hinnastus on tarbimispõhine.

  • Hindadega tutvumiseks soovitame kasutada järgnevat veebilehte: https://www.elisa.ee/et/eraklient/internet/valismaa/internet-kone-ja-sonumid-valismaal-viibides . Antud lehelt on võimalik riigi nime järgi vaadata, kas on võimalik juurde osta tsoonipiletit, mis tagab soodsama interneti kasutamise. Lisaks kuvab süsteem operaatorite hinnakirjad, et kasutaja saaks valida soodsaima võrgu. Kui tsoonipiletit ei pakuta, siis toimub hinnastamine mahupõhiselt.

  • Kui sa ei soovi reisil olles internetiühendust kasutada, siis tuleks mobiilne andmeside välja lülitada, sest telefonid kasutavad taustal võrku, kuigi numbri kasutaja seda ise otseselt ei tee. Kui andmesidet välja ei lülitata võib juhtuda, et mahupõhise interneti kuulimiit saab täis ning number läheb lukku. Mahupõhise interneti kuulimiit välismaal viibides on vaikimisi 60 eurot, kui tundub, et sellest jääb väheks, siis palun anna sellest teada arvutiabile ( arvutiabi@ut.ee), iseteeninduses it.ut.ee või telefoni teel 737 5500

  • Kui internetimaht saab täis, tuleb selle kohta SMS teavitus ning SMS-i lingi alusel saab koheselt osta uue pileti. PS! SMS-i teel internetipiletit ostes peab veenduma, et Wi-Fi oleks välja lülitatud.

  • Internetipileteid tellida ning enda kasutatud andmesidemahtu saab jälgida Elisa iseteeninduses  Eraklient | Elisa Eesti Selleks tuleb avada number ning selle all valida “välismaa internetipiletid”. Enne reisile minekut võiks tutvuda iseteenindusbürooga ning veenduda, et antud valik on olemas.

  • Iseteenindusse ligipääsu saamiseks tuleks Elisa haldurile Marika Haljastele (marika.haljaste@elisa.ee) saata sooviavaldus oma telefoninumbri ja isikukoodiga.

  • Üldise juhendi välismaal interneti kasutamise kohta leiab: https://www.elisa.ee/et/abi/abikeskus/mobiilne-internet/valismaal-kasutamine/interneti-kasutamine-valismaal