Please find the English version here: Changing user password.

NB! Vana (juba kasutatud) parooli ei tohi mingil juhul uuesti kasutada!  Soovitame tungivalt kasutada ühte parooli, vaid ühe keskkonna (infosüsteemi) jaoks.  Erinevate paroolide haldamiseks soovitame kasutada paroolihalduse tarkvara.

Üldinfo

Soovitame Ülikooli arvutivõrgu kasutaja parooli vahetada vähemalt kord aastas.

Uus parool peab olema vähemalt 9 sümbolit pikk, sisaldama kindlasti tähti ja numbreid ning soovitame, et see erineks eelmisest vähemalt 3 sümboli võrra. Paroolis tuleb kasutada suuri ja väikesi tähti ja see peab sisaldama vähemalt ühte numbrit või erisümbolit. 

Nõuded paroolile

  • Hea parool on selline, mida vahetatakse vähemalt kord aastas.
  • Parool peab olema vähemalt 9 sümboli pikkune ja sisaldama vähemalt ühte suurt ja ühte väikest tähte ning ühte numbrit.
  • Soovitame mitte kasutada täpitähti, sest võite sattuda klaviatuuri taha, kus täpitähti pole või kus nad on mõnes teises kodeeringus.
  • Parool peab kindlasti erinema Teie kasutajanimest. 
  • Parool ei tohi olla sõnastiku abil lihtsasti ära arvatav, seega peab see sisaldama vähemalt kahte erinevat sõna või koosnema ühest sõnast, millele on lisatud vähemalt viis muud tähemärki
  • Parooli paremaks meeldejätmiseks võib selleks kasutada ka mitmeosalist liitsõna mille kooslusel poleks tähendust või ja millest osa on kirjutatud tahtlikult vigaselt. Ka tuleks osad tähed asendada numbritega. Näiteks sõna "tuulekaevur" paroolina võiks olla "Tyyl3K23vurr"

Kuidas vahetada parooli?

Oma parooli saate vahetada aadressil https://passwd.ut.ee

Parooli vahetades muutub parool kõigis ülikooli süsteemides.

Pärast parooli edukat vahetamist ei pruugi see kohe kehtida kõigis ülikooli süsteemides. Parooli muutus kajastub teistes süsteemides sõltuvalt nende koormusest ca 15 min jooksul. Selle aja jooksul võib juhtuda, et sisse saab logida uue parooli asemel veel vana parooliga. Sellest ei maksa ennast häirida, uus parool levib hiljem ikkagi kõigisse ülikooli süsteemidesse.