You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 20 Next »

Sisseastumiseksam on alati seotud protokolliga, kuhu märgitakse tulemused. Protokoll koostatakse:

  • sisseastumiseksamitele,
  • kirjalikele töödele (motivatsioonikiri, doktoritöö kavand vmt),
  • eelmise õppeastme keskmisele hindele.

Kõigil juhtudel on maksimaalne tulemus 100 punkti. Sisseastumiseksamitel on minimaalne positiivne tulemus 51 punkti, hinnetel minimaalset positiivset tulemust ei ole määratud.

Eksamiprotokolli kaudu saab eksamitulemusi/hindeid sisestada/avalikustada. Lisaks on protokollide kaudu võimalik muuta eksami toimumisaega ja -kohta juhul, kui eksamil on mitu toimumist.

TÜ avalduse vaataja rollis on õigus protokolle vaadata.

TÜ valdkokonna töötaja rollis saab protokolle sisestada, tulemusi avalikustada, kanididaadi eksami aega muuta.

SISUKORD

1. Protokoll otsimine

Sisseastumiseksamite protokolle saab otsida lehel "Protokollid" eksami nimetuse või õppekava nimetuse alusel. Kasutajatele kuvatakse ainult neid protokolle, mis on seotud õppekavadega, millele kasutajale on antud ligipääs.

Protokolli staatused on järgmised:

  • Sisestamisel - protokolli on tulemused kandmata või sisestatud, kuid protokolli ei ole kinnitatud. Protokolli kinnitamine käivitab avalduste staatuste üle vaatamise.
  • Kinnitatud - protokolli on tulemused sisse kantud ja protokoll on kinnitatud.
  • Osaliselt kinnitatud - kui protokollil on mitu päevaprotokolli ja vähemalt üks protokoll on veel kinnitamata. Näiteks sisseastumiseksam toimub kahes voorus (aprillis ja juulis) ning iga vooru järel sisestatakse/kinnitatakse eraldi protokoll.


2. Protokolli vaatamine

Eksamiprotokolli vaatamiseks ja sellega töötamiseks tuleb vajutada eksamiprotokolli nime järel olevat nuppu.

Kui katsel on päevaprotokollid, siis avaneb leht, millel kuvatakse protokolli kuupäevasid. Päevaprotokollidega katse puhul tuleb valida vastav kuupäev, mille protokolliga soovitakse tööle asuda.

Oluline teada:

  • Protokolli saa tulemusi sisestada enne protokollis märgitud kuupäeva ja kellaaega.
  • Protokolli saab kinnitada alles pärast protokollis märgitud kuupäeva ja kellaaja möödumist.

Protokolli või ühe päevaprotokolli sisenemisel avaneb vaade protokolli atribuutidega:

  • protokolli nimetus;
  • maksmaalne tulemus (TÜ kõigis protokollides 100 punkti);
  • minimaalne positiivne tulemus (TÜ sisseastumiseksamitel 51,0 punkt);
  • protokolli filtrid, mille järgi saab kandidaate otsid


NB! Vaikimisi kuvatakse protokollis kandidaate, kelle avaldus on staatuses lubatud sisseastumiseksamile ja suunatud hindamisele. Kui kandidaadi avaldus on alles ülevaatamisel, siis protokollis teda vaikimis ei kuvata.

Kui kandidaat on avaldusel märkinud "Annan teada, et ei osale katsel" (näiteks eritingimusel vastuvõtu tõttu) ja tegu on õppekava ainukese sisseastumiseksamiga, siis saab avaldus pärast esitamist kandideeriv või tingimuslikult kandideeriv staatuse ja vaikimisi kandidaadi nime protokollis välja ei kuvata.

3. Protokolli sisestamine ja tulemuste avalikustamine


4. Katse aja muutmine

Protokolli kaudu on võimalik muuta kandidaadi eksami aega juhul, kui

  • kandidaadid saavad avalduse esitamisel valida erialade või eksami kuupäevade vahel;
  • kandidaadile määratakse vestluse aeg avalduse esitamise järel.

Eksami aja muutmiseks tuleb vajutada nuppu . Seejärel avaneb protokollis võimalus rippmenüü kaudu muuta kandidaadi eksami aega. Kui igale toimumiseajale on lisatud piirarv (nt igale vestluse ajale 1 või 3 inimest), siis kuvatakse iga toimumise järel, mitu vaba aega vastaval toimumisel on. Kui toimumise järel on 0, siis on kõik vastava toimumise kohad kandidaatidega broneeritud.

Kui kandidaadi katse aeg on muudetud, tuleb muudatus salvestada "Salvesta" nupu kaudu.

Ilma salvestamata saab muutmisvormist väljuda "Loobu" nupu kaudu.





Eksami

Protokolli saab sisestada valides protokolli jalusest "

Sisestatud tulemusi saab:

  • "Salvesta" nupu kaudu salvestada protokolli - tulemused salvestatakse, kuid kandidaadid tulemusi ei näe
  • "Salvesta ja avalikusta kandidaadile" nupu kaudu avalikusta tulemused kandidaadile - kandidaadid näevad tulemust kandidaadi vaates "Katsete" sakil, kuid avaldusel punkte ümber ei arvutata ning pingerida ei muutu.
  • "Kinnita" nupu kaudu kinnitada. Eelduseks on tulemsute avalikustamine kandidaadile. Protokolli kinnitamisel arvutatakse avaldusel punktid üle ning tekib/muutub pingerida, samuti muutuvad avalduste staatused.

Kui kandidaat ei tee eksamit, siis võib tulemuse väli tühjaks jääda või võib ka 0 sisestada. Kui tegemist on kohustusliku kriteeriumiga, siis jääb kandidaadil antud kriteerium täitmata ja avaldus saab staatuseks konkurentsist väljas. Kui tegemist on valikulise kriteeriumiga, siis kontrollib süsteem teiste kriteeriumite täitmist. Kontroll ja konkursipunktide arvutamine tehakse pärast protokolli kinnitamist, mitte pärast iga salvestamist.

Kui eksamiprotokoll kinnitatakse läheb kandidaadile teade. Teade saadetakse ka kandidaadile siis, kui protokolli tehakse muudatusi pärast selle kinnitamist, seljuhul läheb teade vaid nendele isikutele, kelle andmetes tehti muudatusi. Eksamiprotokolli andmete muutmisel kuvatakse eksamiprotokolli nime ning nime all väiksemalt, et tegemist on eksamiprotokolliga.


 
 



 

  • No labels