Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

  • Puudub - täiendavad piirangud puuduvad, dokumenti näidatakse alati avalikus dokumendiregistris (ei näidata neid andmevälju, mis pole avalikustatud). Dokumendi salvestamisel kuvatakse ka hoiatust, et dokument läheb avalikuks. 

  • Ära näita avalikus liideses - dokumenti ei näidata üldse avalikus dokumendiregistris. Tohib kasutada põhjendatud juhtudel (näiteks kui olete dokumendi registreerinud aga selle sisu on ei ole veel menetlusringillõplik, lisaks ekslikult tekitatud registreeringud , topelt, vale andmetüübina jms registreeringud).

  • AK - dokument on asutusesiseseks kasutamiseks piiranguga, millele saab määrata kehtivusaja ja piirangu aluse. Avalikus dokumendiregistris kuvatakse ainult neid välju, mis on lubatud avalikustada ka siis, kui piirang on "AK".

...

Juurdepääsupiirangu pikendamiseks klõpsa piirangute plokis "Pikendamine". Lisa kuupäev, mis ajani piirangut pikendatakse ja vali pikendamise alus. Salvesta.

...

Ülikoolisisene juurdepääs dokumendile

Sarjaõigused

Dokumendi vaatamise vormil (ei tohi muutmiseks lahti olla) on võimalik kontrollida, millised vaikimisi sarjaõigused dokumendil on (kõikidel sellesse sarja registreeritud dokumentidel on vaikimisi sellised grupiõigused). Õiguste nägemiseks tuleb dokumendikandel kerimisribaga kerida allapoole, kus on plokk "Sarjaõigused".  

Eelvaate õigus ei anna dokumendi lugemise õigust, vaid DHIS-i kasutaja näeb nimekirjavaates dokumendi staatust, kuupäeva, numbrit, pealkirja ja sisestajat, kuid kandele klõpsates kuvab süsteem teadet, et puudub ligipääs detailsetele metaandmetele puudub. Dokumendi metaandmete nägemiseks Dokumendikandele pääsemiseks peab kasutajal olema vähemalt lugemisõigus. 

Dokumendi registreerimisel dokumendi privaatseks märkimine

Info

Tundliku sisuga (nt terviseandmed, töösuhtega seotud hoiatused või koondamine, diskrimineerimis- ja kiusamisjuhtumiga seotud materjalid) dokumente on võimalik liigutada privaatsesse kataloogi. Dokument jääb dokumendipuus samasse sarja, kuid dokumendile pääseb ligi vaid privaatsesse kataloogi liigutaja ja need isikud, kellele on dokument suunatud või käsitsi eriõigus antud. Mitte segi ajada AK piiranguga! Ka AK piiranguga dokumente on võimalik privaatseks märkida. Avalikus dokumendiregistris nende dokumentide registreerimisandmeid ei kuvata ka juhul kui dokument kuulub avalikustatavasse sarja.

Kui DHIS-i administraator on dokumendi lisamise vormile seadistanud privaatsesse kataloogi lisamise võimaluse, siis kuvatakse dokumendi registreerimisel valikut "On privaatne". Dokumendi privaatsesse kataloogi liigutamiseks märgista see valik. 

...

Iga päevakorrapunkt registreeritakse koosoleku materjalide juurde vastusdokumendina. St, et iga päevakorrapunkti kohta tekib eraldi dokumendikanne ja iga päevakorrapunkti juures on vaja otsutadaotsustada, kas on vajalik privaatsesse kataloogi liigutamine. Nt kandideerimismaterjale sisaldavad päevakorrapunktid tuleb lisada privaatsesse kataloogi. 

...

Süsteem annab teada, et dokument on privaatsest kataloogist eemaldatud.

Sisepostiga dokumentide saatmine

Note

Kui edastad sisepostiga konfidentsiaalse sisuga dokumente, siis klammerda ümbrik kinni (klambreid on võimalik hiljem eemaldada ja nii saab ümbriku edaspidi ka veel kasutada). Kinnises ümbrikus on teave kõrvaliste isikute juurdepääsu eest kaitstud.

...

Kuna dokument allkirjastatakse koos lisadega samas digümbrikusdigiümbrikus, siis ei ole DHIS-is võimalik nendele failidele erinevaid piiranguid seada, seega DHIS-is märgitakse piirang kogu dokumendikandele. Dokumendifalidest lisatakse see AK märge ainult selle lisa paremasse ülaserva, mis sisaldab piiranguga teavet. Nt kui dokumendil on kaks lisa, millest üks sisaldab piiranguga teavet, teine mitte, siis AK märge lisatakse ainult sellele failile, mis sisaldab piiranguga teavet. 

...