Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Õppeinfosüsteemis kinnitatud olekus programmid on nähtavad kogu info ulatuses sisse loginud kasutajale ning vähendatud info ulatuses avalikule kasutajale, olles seega ka üheks põhiliseks turunduskanaliks, kuna täiendusõppe pakkumise väljakuvamine täiendusõppe veebis tugineb just ÕISis olevale infole ja uueneb automaatselt. Seega on oluline, et ÕISi kantakse täienduskursuse info täpselt ja võimalikult vara. 

 

ÕISi juhendid 

 

 

Igal täiendusõppeprogrammi üldandmed on:

  • korraldav struktuuriüksus (teaduskond, instituut)

...

  • Valdkond. Ülikooli täiendusõppeprogrammid jaotatakse 7 valdkonna vahel: haridusteadused, humanitaarteadused, loodusteadused, meditsiin, sotsiaalteadused, sporditeadused ja täppisteadused.Määrata saab rohkem kui ühe valdkonna ja vastavalt valitud valdkonnale/valdkondadele jaotatakse programmid ka täiendusõppe kodulehel.
  • Õppevaldkond, õppesuund, õppekava rühm, õppekavagrupp. Selle liigituse aluseks on Rahvusvaheline ühtne hariduse liigitus ISCED 97
  • Eesmärk ja õpiväljundid. Nende sõnastamine toimub analoogselt tasemeõppeainete eesmärkide ja õpiväljunditega.(Õpiväljundite sõnastamise põhimõtteid vt Õppekava arendamise juhendmaterjalist, lk 27-30)
  • Sihtrühm, mis tuleb sõnastada võimalikult täpselt, et info koolituse kohta jõuaks õige sihtgrupini.
  • Nõuded lõpetamiseks määravad ära, mis tingimuste täitmisel on õppijale võimalik väljastada koolituse läbimist tõendav dokument. Kui lõpetamise nõuetes on määratud ära auditoorses õppetöös osaluse protsent, siis selle täitmata jätmisel ei saa õppijale väljastada koolituse läbimist tõendavat dokumenti.
  • Maht. Koolituse mahtu arvestatakse akadeemilistes tundides. Ülikoolis lisandub sinna paralleelselt mahu arvestamine EAP-des. 1 EAP on 26 tundi õppija tööd.

 

Täiendusõppes ei ole ühtseid reegleid auditoorse ja iseseisva töö mahu suhtes. Tartu Ülikoolis on palju kursusi, kus iseseisvat tööd kavandatud ei ole, on selliseid, kus iseseisva töö osakaal on vaid 10-20% koolituse kogumahust, ja on ka selliseid, kus iseseisva töö maht on sarnane tasemeõppega (ehk ca 75%). Oluline on, et auditoorse ja iseseisva töö mahu suhe oleks asjakohane ja realistlik. Näiteks kahepäevase auditoorse koolituse, mille raames on iseseisvaks tööks 10 lk teksti läbilugemine esimese koolituspäeva õhtul ja selle arutelu teisel koolituspäeval, mahuks on realistlik määrata 0,75 EAP. 

Täiendusõppes on võimalik koolitust läbida kas täies mahus (osaledes nõutud mahus auditoorses õppetöös ja sooritades iseseisva töö, arvestuse vms) või osaliselt (osaledes ainult auditoorses õppetöös). Tunnistusel ja tunnistuse lisal kajastub õppetöö maht vastavalt sooritatud õppetööle (nt täiendusõppekursuse, mille maht on 1 EAP, sh 12 h kontaktõpet ja 14 h iseseisvat tööd, läbimisel on võimalik väljastada tunnistusi mahus 0,5 EAP ehk 12 h neile, kes osalesid ainult auditoorses õppetöös ja 1 EAP ehk 26 h neile, kes osalesid nii auditoorses õppetöös kui sooritasid iseseisva töö). Selleks, et protokolli vormistamisel oleks võimalik määrata, kas õppija läbis koolituse osalises või täies mahus, tuleb maht ilma iseseisva tööta sisestada Toimumise andmete viimasele väljale "Maht ilma iseseisva tööta". 

...

Üldandmete järel vormistatakse toimumine. Toimumisi võib ühe programmi all olla mitu.

...