Child pages
  • Auditooriumid ja arvutiklassid

JUHEND Nooruse 1-121 esitlustehnika kasutamiseks

 

Kui soovid kasutada kohalikku PC –d nimega AU121, peab see olema sisse lülitatud, sisselogimine arvutisse - nimega kasutaja , parooli ei ole. Kasutajanime real seega -  au121\kasutaja .

Op.süsteemiks on Windows  7 Ent 64-bit ; MS Office on 2010. Palun mitte hakata arvutis ja lauaalustes seadmetes ise kaableid ümber ühendama vms.

Mälupulga jaoks on laua peale vastav USB-kaabel välja toodud – pange mälupulk ainult sinna!

Isikliku laptopi jaoks on vastavad kaablid (video ja audio) samuti laua peale välja toodud. Video on VGA-pistikuga; kui laptopil on mõni muu videoväljund, siis peaks omanikul olema ka vastav adapter.

Laes oleva dataprojektori (Hitachi CP-X5022WN) kasutamiseks peab selle sisse lülitama - suuna pult laes olevale projektorile ja  pressi punast nuppu .

Antud dataprojektoril on palju võimalikke sisendeid (arvutid, videoseadmed jt.)  ja nende valikuks on nupud SEARCH , VIDEO, COMPUTER jt., kuid praktiliselt on vajalikud vaid COMPUTER1 (kohalik PC) , COMPUTER2 (laptop). Kui kohe ei tule õiget pilti ette, siis saab puldil ise valida:

  • Nupp „MY BUTTON - 1“ või COMPUTER1 – kohalik PC
  • Nupp „MY BUTTON - 2“ või COMPUTER2 – laptop

 

Lisavõimalused:

  • Nupp BLANK – sellega saab ajutiselt ekraanipilti peita, teistkordne vajutus teeb pildi nähtavaks.
  • Nupp MAGNIFY (ON/OFF) – sellega saab pilti suumida.

On olemas ka eraldi laserpointer – saab laenutada IT-spetsialistidelt. Logitech laserpointer R400 lülitatakse sisse külje peal oleva nupu abil. Funktsioonid: laser, slaidide kerimine, slide show , black screen .

Isikliku laptopi kasutamisel võib ekraanipilti ikka mitte ilmuda – siis peaks omanik teadma  vastavat klahvikombinatsiooni, millega videopilt antud laptopi puhul üldse välja saadetakse (Fn+F5 vms). Maci korral võib aidata lihtsalt videopistiku korraks väljavõtmine ja tagasipanek.

Peale tööd palun kustuta oma failid kohalikust PC-st, logi välja ja sulge puldi (punane nupp!) abil ka dataprojektor , kinnita seda teise nupuvajutusega. On pandud selline valik, et kui 60 minutit arvutit ei kasutata, lülitub dataprojektor ka ise välja.

IT-probleemide korral pöörduda arvutiabi@ut.ee  või tel. 737 5500.  Kiiret lahendamist vajavate probleemide korral pöörduda otse kohalike IT-spetsialistide poole: Nooruse 1, ruum 142 või 141.

Kalle Kiiranen,

5152733