Child pages
 • Ruumipostkastide haldamine owa.ut.ee's
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Tartu Ülikooli Exchange keskkonnas on võimalus tekitada lisaks kasutajate postkastidele ka ruumi- ning ressursipostkaste. Eelkõige on see mõeldud konkreetsele ressursile kalendri tekitamiseks (projektor, koosolekruum).

Käesolev juhend on mõeldud isikutele, kes on ruumipostkasti administraatoriks ning soovivad selle mõningaid sätteid iseseisvalt muuta.

Kuna kõige lihtsam on postkasti parameetreid muuta veebikeskkonnast, siis keskendubki käesolev juhend sellele. Täiendavate küsimuste või probleemide tekkimisel palume pöörduda IT osakonna poole.

 1. Avage veebibrauser ning suunduge lehele https://owa.ut.ee. Soovitame kasutada brauserina Internet Explorer'it, toetatud on versioonid alates 8-st.
 2. Logige sisse oma keskse kasutajatunnuse ning parooliga.
 3. Postkasti avanemisel valige ülalt paremast nurgast oma nimeline rippmenüü:
 4. Avanenud kasti kirjutage ruumipostkasti nimi. Ruumipostkasti nime võib küsida oma osakonna sekretärilt või otsida oma Outlookist, avades aadressiraamatu ning rippmenüüst "Address Book" valides jaotise "All Rooms".
   
 5.   Vajutage nuppu "Open". Avanenud uues brauseriaknas määrake vajadusel kasutatav keel ning ajavöönd. Akna paremas ülanurgas vajutage nuppu "Options":
 6. Vasakult poolt valige "Resource Settings":
 7. Paremalt saab valida vajalikud sätted.
  • "Automatically process meeting requests and cancellations" tähendab seda, et
   sündmuse lisamisel ruumi kalendrisse, vaba aja olemasolul, pannakse see sinna kohe kirja, ilma administraatorilt kinnitust küsimata. 
  • "Resource Scheduling Permissions" alt saab määrata erinevatel tingimustel ligipääsu omavad isikud.
   Esimene grupp ei nõua kinnitust, kui ruum on vaba. Teine grupp saab lisada sündmusi, kuid need peab administraator kinnitama ning kolmas grupp saab lisada kinnituseta sündmusi, kui ruum on vaba.
   Vajadusel saab lehe alumises servas muuta kirja, mis lisatakse koosolekukutsetele.
 8. Muudatuste kehtestamiseks tuleb vajutada paani vasakus ülanurgas olevat nuppu "Save".
 • No labels