Please find the English version here: Activate two-step authentication in Microsoft 365.

Sissejuhatus

Mis on kaheastmeline autentimine ja milleks see hea on?
Kaheastmeline autentimine annab kasutajakontole lisakaitse ja aitab seda turvata isegi siis, kui parool peaks lekkima. Seda, kuidas see toimib, saab lugeda siit.

Loo pilet TÜ pöördumiste portaalis

Juhul, kui kaheastmelist autentimist pole sisse lülitatud, teavitage TÜ arvutiabi sooviga kasutada Microsoft 365 keskkonda sisselogimisel kaheastmelist autentimist, mille järel aktiveerime käsitsi selle funktsiooni.

Oodake arvutiabilt kinnitust, et kaheastmeline autentimine on aktiveeritud.

Järgmisel Microsoft 365 sisselogimisel kuvatakse pärast kasutajanime ja parooli sisestamist teade, kus antakse teada, et Teie kontole on määratud kaheastmeline autentimine. Ärge proovige teha seadistamist Outlooki arvutiprogrammis, seal ei saa seda seadistada! Logige laua- või sülearvutist sisse aadressil http://kiri.ut.ee, valige „Set it up now“.

Valige järgmisest aknast „Mobiilirakendus“ („Mobile App“) ja „Saa teavitusi“ („Receive notifications for verification“).

NB! Kui Teil ei ole nutitelefoni, saate kaheastmelise autentimine seadistada ka tavalise SMS-iga. Sellekohane juhend asub siin.

Paigalda Microsoft Authenticator nutiseadmesse

Android seadmele Google Play või Apple seadmele App Store.

Paigaldamisel valige „Töö- või koolikonto“, seejärel skaneerige QR-kood või sisestage kuvatud kood.


Nutiseadmesse tuleb teade küsimusega, kas kinnitada sisselogimine „Kinnita“ („Confirm“).

NB! Asukoha info võib olla veidi ebatäpne!

Järgmises aknas sisestage oma telefoninumber ja ongi kaheastmeline autentimine seadistatud.Veebilehitsejast logides on võimalik seade 90 päevaks meelde jätta, et ei peaks iga kord teise taseme kinnitust uuesti sisestama.
NB! Kasutage seda ainult isikliku või tööarvuti puhul.

  • No labels